Bİlgisayar kendiliğinden kapanıyor??

Kodla Büyü

brain

Üye
Arkadaşlar kullandığımız celeron bir bilgisayar hemen hemen her açılışta kendisini kapatıp tekrar açıyor sanki elektrik kesiliyormuş gibi, arada bir mavi ekran hatasıda veriyor. Bu kapatma işlemi başlangıçta olabildiği gibi açıldıktan bir süre sonrada olabiliyor.
Harddiski yeni değiştirdim, güç kaynağını değiştirdim, işlemci fanı çalışıyor yani aşırı ısınma yok sanırım, temiz kurulumda yaptım, olmadı yine aynı yine aynı.
İşlemcinin ısısını ölçen programlar vardı yanlış bilmiyorsam aklıma bir tek o geliyor, o tür programları hiç kullanmadım şimdiye kadar. Sizce çözüm ne olabilir? Yardımınızı bekliyorum.

Hocam aynı sorun bende de vardı ve Teşhis olarak sonunda anakart Dedik değiştirdik ve Sorun ortadan kalkmıştı...Bilgine Sunuyorum

Ama bilgisayar galu beladan kalma olduğundan garantisi yok hocam, bayağı masraflı olur o zaman.

at gitsin o zaman çöpe:)GErçi Öyle eski şeyler Demirbaşa kayırlıdır ve kolay kolay düşümüyor:)

hocam sorun ram de olabilir ama sedom hocamın dediği gibi anakartta olma ihtimalide var. bildiğim kadarıyla okul kayıtlarına parçalar kaydolmuyor. içindeki malzemeyi değiştirebilirsiniz.

Yazmayı unutmuşum rami de değiştirdim :? Peki işlemcinin aşırı ısınması gibi bir problem olabilir mi? Bunu nasıl anlayabilirim?

Aynı problemi bende yaşamıştım. Sizin gibi önce işlemci ısınıyor diye düşündüm. Ama sorun kasada elektrik kaçağı olmasıymış. Power düğmesinde sorun varmış onu değiştirince düzeldi. Böyle kapanmalar elektrik kaçağındanda yaşanabiliyor. Bütün kabloları bir kontrol et istersen.

1.) eğer 2 tane ram takılıysa ve anakartın verdiği 2.5 watt dan daha fazla güç çekiyorsa
2.) eğer fan düzgün çalışmıyorsa ,işlemci fazla ısınır ve bilgisayar kapatır kendini
benim tahminlerim bunlar ama arkadaşın dediği gibi farklı bir sorunda olabilir

Geri