bilgisayar kasasının arkasına hafif dokunca elektrik gidiyor

Kodla Büyü

raid10000

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ethernet kablosunu çıkarıp takayım dedim, elektrik 2-3 saniyeliğine gidiyor,sonra bilgisayar tekrar baştan açılmaya çalışıyor. kasanın içini açtım temizledim parçaları tek tek tekrar taktım. arka girişlerin herhangi birine dokununca bilgisayar aynı problemi gösteriyor.Sizce neden olabilir 3 gündür uğraşıyorum aynı sıkıntıyı tekrar yapıyor...

saygılarımla

sorun güç kaynağında, başka bir PC'nin güç kaynağını takıp bir test edin aynı sorun varmı diye.

Benim bilgisayar da kasaya çarpınca falan resetleniyordu, bazen açılması için çok uğraşıyordum çünkü anakart yanmış gibi tepkisiz kalıyordu, bazen kolayca geri açılıyordu.

Sanırım anakartta kılcal bir çatlak oluşmuştu. Anakartı değiştirdim haliyle. Şimdi bilgisayar normale döndü.

obsearchverim' Alıntı:
Benim bilgisayar da kasaya çarpınca falan resetleniyordu, bazen açılması için çok uğraşıyordum çünkü anakart yanmış gibi tepkisiz kalıyordu, bazen kolayca geri açılıyordu.

Sanırım anakartta kılcal bir çatlak oluşmuştu. Anakartı değiştirdim haliyle. Şimdi bilgisayar normale döndü.

bende anakartla ilgili bir problem geldi aslında ufak dokunuş kapanış,garip geliyor bakalım çözebilirsem yazacam buraya

Geri