Bilgisayar kapanmıyor

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba internetten freedos asus dizüstü bilgisayar aldım. 2 farklı win10 ve win8 yükleyip denedim. kapat dediğimde ekran kapanıyor hddyi kapatıyor ama fanlar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayar gücü kesmiyor birtürlü. Olmazsa iade edeceğim

Haklısınız hocam öyle olmaz tabi.Sorma sebebim güç tuşununda mı kontrolu dışında olduğunu öğrenmek içindi.Hocam daha farklı bir durum vardı.Bilgisayar kapanırken bir anda masaüstü yeniden gelip tekrar açılıyordu.Biostan PCI kartlarından kullanılmayanları disable seçmiştim.(Masaüstü)Biostan yürüyün diye düşünüyorum hocam.Donanımsal bir sorun varsa eğer iade zamanınız dolmadıysa iade etmelisiniz bence.

Merhaba internetten freedos asus dizüstü bilgisayar aldım. 2 farklı win10 ve win8 yükleyip denedim. kapat dediğimde ekran kapanıyor hddyi kapatıyor ama fanlar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayar gücü kesmiyor birtürlü. Olmazsa iade edeceğim
Board arızalıdır yüksek ihtimalle..Garantiye verin değişim yapacaklardır.Ayni sorunu 2 defa yaşadım HP’de ikisinde de cihazı değiştirdiler

Haklısınız hocam öyle olmaz tabi.Sorma sebebim güç tuşununda mı kontrolu dışında olduğunu öğrenmek içindi.Hocam daha farklı bir durum vardı.Bilgisayar kapanırken bir anda masaüstü yeniden gelip tekrar açılıyordu.Biostan PCI kartlarından kullanılmayanları disable seçmiştim.(Masaüstü)Biostan yürüyün diye düşünüyorum hocam.Donanımsal bir sorun varsa eğer iade zamanınız dolmadıysa iade etmelisiniz bence.
Hocama katılıyorum bios ayarlarını varsayılana alıp denebilirsiniz.

Yeni aldım sayın hocam iade sürecini de başlattım ama donanımsal değilse de satıcıyı mağdur etmek istemem. Yeniden başlat deyince başlatıyor sorun yok ancak kapa deyince takılıyor.
Bir kere daha denerim kutuyu kapatmıştım. Genelde hp dizüstülerde oluyormuş. Kesin bir çözüm bulunamamış.

Hocam akıllı tahtalarda deep freeze yükleyince kapanmıyordu, güç seçeneklerinde birşeyi değiştirince kapanıyordu. onu bi deneyin bence.
bir de modeli nedir?

Hocam 2 gün oldu alalı neden garantiye vereyim iade düşünüyorum
Satıcınıza verip iade yapabiliyorsanız iade edin yenisi alın tabi hocam.Genelde satıcılar garantisini biz vermiyoruz servise gitmeli ve sonucunda ya problem çözülür, arıza giderilir ya da değişim olur derler.Ben iade ederim sorun olmaz derseniz en rahat olan o tabi

Hocam akıllı tahtalarda deep freeze yükleyince kapanmıyordu, güç seçeneklerinde birşeyi değiştirince kapanıyordu. onu bi deneyin bence.
bir de modeli nedir?
Güç seçeneklerinde hızlı ayarları kullan vardı ama ben cihazı sıfırladım. Bakalım iade ne der :

Şansımı deneyeceğim sayın hocam
Eğer cihazı aldığınız yer büyük bir teknoloji mağazası veya kurumsal bir firma ise koşulsuz iade edersiniz alırlar ama değil ise cihazı garantiye yollayalım iade alamam der..Siz kutu, aparat vs ne var ne yok hepsini toparlayın hocam.En kötü ihtimal tüketici hakem heyetine gidersiniz

Ürün çift ekran kartlı ise böyle bir sorun oluşuyor. Herhangi bir linux dağıtımını live çalıştırıp örneğin linux mint gibi kurulum yapmadan kullanip kapatmayı dener misiniz. Eğer linuxde kapaniyor ise sorun donanımsal değil driver alakalıdır.

Hocam aynı durum bende de var. Bilgisayarı kapat dedikten sonra birkaç dakika daha fanlar çalışıyor. Ancak ben bunu bir sorun olarak görmüyorum. İşlemciyi belli bir sıcaklık değerinin altına kadar soğutup fanı kapatıyor sonuçta.

İnternetteki Freedos Asuslardan uzak durun. hepsi ya 2. kalite yada refurbished cihazlar oluyor arkadaşlar.

Hocam aynı durum bende de var. Bilgisayarı kapat dedikten sonra birkaç dakika daha fanlar çalışıyor. Ancak ben bunu bir sorun olarak görmüyorum. İşlemciyi belli bir sıcaklık değerinin altına kadar soğutup fanı kapatıyor sonuçta.
Hocam bşr kaç dakika değik uzun süre kapanmıyor

Cmd acip
shutdown -s -t 5

Yazip deneyin. Bt sinifinda benzer bi sorun vardi. Kurdugunuz bir program engelleyebiliyor.

Merhaba satıcıyla görüştüm. Alırken fazladan 4 gb ram talep etmiştik ve satıcı takıp göndermişti. Satıcı ramden olabileceğini söyledi ramlari çıkarttım denedim sorun çözüldü. Ramlari tekrar taktim kapanmama durumu yok. Belki bir yerde temazsızlım vs vardı ancak şu an sorun çözüldü.
Aldığım bilgisayarın refurbish olduğunu düşünmüyorum çünkü i5 7. Nesil işlemci geldi. İşlem görmüş sistemşerin işlemcileri eski nesil oluyor genelde

Geri