Bilgisayar işletmenliği kursu sınavlarında uygulama sınavı şart mı??

Kodla Büyü

alp25

Üye
Arkadaşlar okulda halk eğitim bünyesinde 163 saatlik bilgisayar işletmenliği kursu vermekteyim.Kurs programını incelediğimde değerlendirmede teorik %40 performans %60 olarak dağıtılmalıdır gibi bir ifade bulunuyor.Performans sınavı yani uygulama sınavı yapmak zorunluluğu var mı?
6 modülün hepsini test sınavı şeklinde yapmamda bir sakınca var mı?Bilgisi olan arkadaşlar cevaplar ise sevinirim.

son üç modülü test yapmanız sağlıklı bir ölçme olmaz hocam. ilk modülü test diğerlerini uygulama sınavı yapmanızı tavsiye ederim. uygulamaları cd ye çekip evraklarla teslim edersiniz.

Arkadaşlar okulda halk eğitim bünyesinde 163 saatlik bilgisayar işletmenliği kursu vermekteyim.Kurs programını incelediğimde değerlendirmede teorik %40 performans %60 olarak dağıtılmalıdır gibi bir ifade bulunuyor.Performans sınavı yani uygulama sınavı yapmak zorunluluğu var mı?
6 modülün hepsini test sınavı şeklinde yapmamda bir sakınca var mı?Bilgisi olan arkadaşlar cevaplar ise sevinirim.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMEYLE İLGİLİ ESASLAR
1. Her modül sonrasında değerlendirme yapılmalıdır.
2. Başarım ölçütleri bilgi, beceri ve yeterlikler bazında açıklanmalıdır.
3. Ölçme ve değerlendirme faaliyetleri kursun amaçları ve kazanımları ile uyumlu olmalıdır.
4. Değerlendirme; teorik ve performansa dayalı sınav olarak yapılmalıdır.
5. Teorik değerlendirme, modülün bütün kazanımlarını kapsayacak şekilde yapılmalıdır.
6. Performansa dayalı sınav, beceriye dönük başarım ölçütlerini içerecek şekilde hazırlanan kontrol listesine göre yapılmalıdır.
7. Değerlendirmenin teorik kısmı %40, uygulama %60 olarak dağıtılmalıdır.
8. Teorik ve performansa dayalı sınavda toplam puan; bireyin doğru cevapları ve davranışları için aldığı puanların toplamından oluşmalıdır.
9. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılmalı ve sınav başarısı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği esaslarına göre belirlenmelidir.

Hocam 4. madde de teorik veya performans demiyor. O yüzden ben de uygulama yapıyorum her modülden.

Geri