bilgisayar hiç açılmıyor

Kodla Büyü

ayssya

Üye
bilgisayarı öğrenciler kapattıktan sonra bi daha açılmadı power düğmesine bastığımda hiç birşey olmuyor. sanırım öğrenci kapatırken arkadaki düğmeden kapatmış fakat hiç bir şekilde açılmıyor.

aynı sorun bende de var, servis çağırmayı düşünüyorum, farklı kabloyla denedim prizi değiştirdim yok, monitör çalışıyor demek kasaya bişiler oldu..inşallah serviz kapsamındadır :oops:

arkadaşlar kabloları söküp tekrar takın kasanın icinde ne kadar kablo varsa sökün tozunu alın ve geri takın...ben öyle düzeltmiştim...

eğer hiç elektirik gelmiyorsa güç kaynağından olabilir hocam,
bazen elektirik sıkışması da olabiliyor,güç kaynağının kablosunu çıkarıp bir daha takın.

Voltaj düşük geldiginde bu sorun olusuyor. Köy okulunda calısırken basıma cok gelirdi. Elektrik Panolarını gelen voltajı kontrol edin

benimkilerin garantisi sürüyor onun içik kasayı açmak istemiyorm, açmam sorun olur mu acaba :?

tuhaf gelecek ama exper öğrenci bilgisayarları açılmadığı zaman (güç düğmesine basınca hiç tepki vermiyordu) arkasındaki güç kablosunu çıkarıp yeniden takıyordum. bilgisayarlar hiçbişey olmamış gibi çalışıyordu. sebebini hala anlamış değilim.

dediklerinizin çoğunu yaptım fakat bi türlü çalıştıramadım. bu be sene 3. bilgisayar. bazen şalteri kaldırdığımda bi gün önce çalışan farelerin bozuldğnu görüyorum artık elektirik tesisatından şüphelenmeye başlıcam. müdür pek hoşnut değl haliyle bu durumdan . yardımlarınız için teşekkürler

merhaba arkadaşlar...ya benimde bilgisayarım cok ağır çalışıyor örneğin bi word dosyasını bile cok gec açıyor...ne yapmalıyım..

hocam power a bakın eğer powerınızda 110/220 v anahtarı varsa öğrenciniz 110 v anahtarı getirmiş ve powerın bobinlerini yakmış olabilir. isterseniz bi kontrol edin.

Geri