Bilgisayar hdd bulunamadı diyor?

Kodla Büyü
Yaaaa işin garip tarafı makina nasıl çöker......Sen 1. hdd olarak ide bi harddisk taktım demiştin...Yine hdd bulunamadı diyosa anakartla ilgili herhalde....Garip:)

Hocam bu saydığın şeyleri denedim anakartan şüphe ediyorum fakat cd den çalışan işletim sistemlerini denediğimde çalışıyor. Bu dumda da anakart problemli diyemeyiz değilmi yalnız şu olabilir ana kartın üstünde HDD takıldığı girişlerde elektronik devrelerde problem olabilir.

mefete' Alıntı:
Yaaaa işin garip tarafı makina nasıl çöker......Sen 1. hdd olarak ide bi harddisk taktım demiştin...Yine hdd bulunamadı diyosa anakartla ilgili herhalde....Garip:)

Hocam işin o tarafı ilginç zaten bende anakarttan şüphe ediyorum...!!! Bu makina başımı çok ağrıtacak galiba....!!! :( :(

arkadaslar sata uyumlu bir anakartta ide cıkıslı bir harddiski kullanabilirmiyizki ??

mav96' Alıntı:
arkadaslar sata uyumlu bir anakartta ide cıkıslı bir harddiski kullanabilirmiyizki ??

Evet ben yaptım oldu neden olmasın hocam boot olayını da cdden yapmıyormusun (Hatta son günlerde cd'den çalışan işletim sistemleri baya meşhur) neden IDE çalışmasınki....!!!

Not: Tabi benim problemin anakartan kaynaklandığını düşünüyorum IDE ile ilgisi yok.

sayın hocam ben soyle bilyodum sata uyumlu bir anakarta ide cıkıslı harddiskin bağlantısını yapamazsınız yani donanımsal olarak ?? hocam sizin sorununuz anakart değil bence harddiskin driverlerinı yuklerken gozden kacırdığınız bi yer var sanırım bende de oldu driver yukleyince calıstı bide sunuda anlamadım her sata harddiskli bilgisayar bu sorunu vermiyo bazıları veriyo neden acaba?

mav96' Alıntı:
sayın hocam ben soyle bilyodum sata uyumlu bir anakarta ide cıkıslı harddiskin bağlantısını yapamazsınız yani donanımsal olarak ?? hocam sizin sorununuz anakart değil bence harddiskin driverlerinı yuklerken gozden kacırdığınız bi yer var sanırım bende de oldu driver yukleyince calıstı bide sunuda anlamadım her sata harddiskli bilgisayar bu sorunu vermiyo bazıları veriyo neden acaba?

Hocam IDE bağlantısı oluyor neden olmasınki mümkünse deyin göreceksiniz.

Geri