bilgisayar fare ve klavyeyi görmüyor....

Kodla Büyü

123456

Aktif Üye
bilgisayar fare ve klavyeyi görmüyor....
format atmak istiyorum bilgisayara ,fare ve klavyeyi görmüyor ne yapabilirim ?
harddiski başka bir bilgisayara takıp formatlasam olur mu acaba?
problem nedir acaba ?
yardımcı olursanız ve sevinirim?

Fare ve klavyeyi görmüyor derken?
Eğer USB fare ve klavye ise PS/2 klavye/fare takıp deneyin. Eğer BIOS'a girebiliyorsanız, Advanced BIOS Setup ya da Integrated Bilmemne menüsünden USB legancy diye bir ayarı enable yapın.

PS/2 klavye/fare ama yinede ikisinide görmüyor pc.bıosda giremiyor klavyeyi görmeyince..

monitörün yakınına koyun görsün ya da göz doktoruna gösterin hocam miyop mu hipermetrop mu astigmat mı var ona göre gözlük alın :p

şaka bir yana hocam klavye fare windows ortamında çalışıyor da dos ortamında mı çalışmıyor bios u sıfırlayın bence bir öyle deneyin eğer windowsta çalışıyorlarsa belki de klavye bozuktur fare zaten dos ortamında çalışmaz lazım değil de... fareyi çıkarın sadece klavyeyi takın. sağlam olduğundan emin olduğunuz klavye de çalışmıyorsa bilgisayarda ps/2 yuvası girişindeki transistörlerden ya dadirençlerden biri yanmış olabilir ya da kondansatörlerden.

hocam fare ve klavyenin giriş kısımlarını kontrol edin iğnelerinden birisi kırılmış olabilir...eğer kırılmadıysa dönüştürücü kullanın...yok bu da derseniz eğer usb li bir klavye bulun o işinizi görecektir.

Biriken statik elektrikten dolayı bazen usbler çalışmayabiliyor. Komple fişi çekip 10-15 sn bekledikten sonra yeniden bi deneyebilirsiniz.

aynı sorunu bende yaşadım promega öğretmen bilgisayarında usb mouse klavye vardıı çalışmadılar ps/2 denedimm iki şekildede tanımıyorr ? daha önce böyle bir sorunla karşılaşıp çözümünü bilen var mı arkadaşlar?

Aynı sorunla okulda defalarca karşılaştım, tam sinir bozucu bir şey. Birkaç defa takıp çıkarmış, fişi de çıkarmıştım, bir kaç deneme sonuç vermişti.

Eğer klavye-mouse PS2 ise portlar arızalı veya klavye-mousenin giriş tellerinde yamukluk vardır. Eğer klavye mouse USB ise bios ayarlarında legcy keyboard usb vs gibi bir ayar var o ayarı enable yapmanız gerekiyor. Kolay gelsin.

Geri