Bilgisayar Derslerini başka branşa verme

Kodla Büyü

zerrax

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaş;
formatörlük görevi geleceğinden dolayı idare 18 saat olan dersimin;12 saatini dyned yapmaları için ingilizce öğretmenlerine verildi..bana görüşüm sorulduğunda fark etmez dedim..dersin 6 saate düştü..bu olay bana bir sorun çıkartırmı acaba?bilgisayar dersine ingilizce öğretmenleri girecek...

müfettiş geldiğinde ne diyeceksiniz o sınıfların dersi için hocam. Veya giren öğretmenler ek ders alacak mı?

evet giren öğretmenler ek ders alacaklar...idare nasıl olsa sen full alacaksın diyor...onlarada ders verelim dediler...

18 saat yada formatörlük geldiğinde 15 saat girseydin, norm fazlası olmayacaktın. Ama şu an idare senin 6 saatini gösterdiği için büyük ihtimalle norm fazlası gözükürsün şimdi.

Gerçi çoğu kişi norm fazlası, formatörlük görevlendirilmesi olduğu için bir yere gönderemiyorlar, o da ayrı birşey.

şuan birşey olmaz gibi görünsede norm güncellemesi yapıldığında ders saatin 6 olarak girilir ve sen norm dışında kalırsın gibi geliyor bana

yok idare ile bu konuyu konuştum..dersi yine 18 saat bilgisayar dersi olarak gösterecekler...zaten deftere bilgisayar dersinin konuları yazılacak..sadece ingilizceciler o saatte dyned yapacaklar..

benim kafama takılan olay ben varken ingilezcecilerin o derse girmesi...yarın birgün problem olur mu?

Hocam onlar ek ders alsın diye böyle bir şey yapması en çok idarenin başına iş açar. Onlar sorduğunda ne görüş bildirdiğinizin önemi yok. Siz devlete ek masraf olmadan derse girebilecekken ücretli öğretmen gelmesi gibi bir duruma çıkar.

benlik bir durum yok demi..sonuçta son söz hakkı idarenin..ben 6 saat dersime gireyim..

hocam direk norm fazlası olursun benden söylemesi..

zerrax' Alıntı:
benim kafama takılan olay ben varken ingilezcecilerin o derse girmesi...yarın birgün problem olur mu?

dersi sen dağıtmıyorsun, idare dağıtıyor. problem olursa müdürün sorumludur.

burada insiyatif tamamen idareye ait. sizi zor duruma düşürecek bir konu değil ama idarenin baya bir başını ağrıtır

1. en son eğitek btr yazısına göre ders yüküne girmen gerekiyor ama bence eğer ingilizce öğretmenleri 15 saat maaşı karşılığını dolduramıyorsa verilebilir. fakat ingilizce öğretmeni bilişim dersinde ingilizce konuları veya dynet işleyemez müfettişler sıkıntı çıkarırlar. ödenen ek dersler geri alınabilir.
2. bu durum sana hiçbir sorun çıkarmaz tamamen idarenin problemi olur.

yarın gidip idareyle bu konuyu bir konuşayım ben..sonuçta onlarda başına iş almasınlar..gerçi kim farkedecek birde orası varda..

mustafasangul' Alıntı:
18 saat yada formatörlük geldiğinde 15 saat girseydin, norm fazlası olmayacaktın. Ama şu an idare senin 6 saatini gösterdiği için büyük ihtimalle norm fazlası gözükürsün şimdi.

Gerçi çoğu kişi norm fazlası, formatörlük görevlendirilmesi olduğu için bir yere gönderemiyorlar, o da ayrı birşey.

Hocam Norm fazlası olan bi öğretmen formatör yada BTR olunca MEB tarafından cebren ihtiyaç olan okullara gönderilemiyor mu?
Ben tam tersi diye biliyorum ama... Atama ve yer değiştirmede görevlendirme geçersiz oluyor...

akrep026' Alıntı:
mustafasangul' Alıntı:

Hocam Norm fazlası olan bi öğretmen formatör yada BTR olunca MEB tarafından cebren ihtiyaç olan okullara gönderilemiyor mu?
Ben tam tersi diye biliyorum ama... Atama ve yer değiştirmede görevlendirme geçersiz oluyor...

hocam ben norm fazlası değilim..sadece idare 18 saat olan bilgisayar dersinin 12 saatini benden alıp ingilizceci arkadaşlara verdi..derse onlar girecekler..

zerrax' Alıntı:
yok idare ile bu konuyu konuştum..dersi yine 18 saat bilgisayar dersi olarak gösterecekler...zaten deftere bilgisayar dersinin konuları yazılacak..sadece ingilizceciler o saatte dyned yapacaklar..

hem ders bilgisayar gözükecek hemde ingilizceciler ek ders alacak. nasıl olacak?

olmaz öyle hocam. Zaten olmayacağını siz de, idareniz de bildiği için ders programını bilgisayarmış gibi gösteriyor.
İngilizce öğretmeni gireceği dersler için ücret almamış olsaydı kabul edilebilirdi ama ücret alacaksa burada devleti zarara sokmuş oluyorsunuz. Yeni BTR yazısında da "yerine ücretli öğretmen giremez" gibi bir ibare var.
"Zaten böyle olsa da kim nerden bilecek" diyip burada milyonların önünde bunu söylemeniz de büyük cesaret.

zerrax' Alıntı:
Merhabalar arkadaş;
formatörlük görevi geleceğinden dolayı idare 18 saat olan dersimin;12 saatini dyned yapmaları için ingilizce öğretmenlerine verildi..bana görüşüm sorulduğunda fark etmez dedim..dersin 6 saate düştü..bu olay bana bir sorun çıkartırmı acaba?bilgisayar dersine ingilizce öğretmenleri girecek...
sana değil ama idareye çıkartır. çünkü öncelikle ders görevinizi tamamlayıp sonrasında BT Rehberliği yapacağınız açıkça belirtiliyor.
http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/SitePages/Giriş Sayfası/BT_Rehberligi_Gorevi.pdf yazısının 2. maddesi.

Hocam sizinle ilgili hiçbir sıkıntı yok. İdare size programda kaç saat ders verirse o kadarına girersiniz gerisi sizi ilgilendirmez. Ama işin olması gereken 18 saat dersin tamamına sizin girmeniz. Yanılmıyorsam bu konuda bakanlığın yazısı var, "bir derse maaş karşılığı girebilecek durumda biri varken ek ders karşılığı o ders başkasına verilemez veya ücretli öğretmen alınamaz."

Ama dediğim gibi bu sizin sorumluluğunuzda bişey değil ve müfettişler farkına varırsa idareye sorarlar.

valla bende hepsine girmemim gerektiğini biliyorumda,idarede bu şekilde ayarladı..yarın konuşuyum tekrardan...sonuçta kimseye sıkıntı olmasın...

Geri