Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilgisayar Derslerini başka branşa verme

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında zerrax tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zerrax

zerrax Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhabalar arkadaş;
    formatörlük görevi geleceğinden dolayı idare 18 saat olan dersimin;12 saatini dyned yapmaları için ingilizce öğretmenlerine verildi..bana görüşüm sorulduğunda fark etmez dedim..dersin 6 saate düştü..bu olay bana bir sorun çıkartırmı acaba?bilgisayar dersine ingilizce öğretmenleri girecek...

2. hasanemre

hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

müfettiş geldiğinde ne diyeceksiniz o sınıfların dersi için hocam. Veya giren öğretmenler ek ders alacak mı?

3. zerrax

evet giren öğretmenler ek ders alacaklar...idare nasıl olsa sen full alacaksın diyor...onlarada ders verelim dediler...

4. marvelous

marvelous Seçkin Üye Seçkin Üye

normda sorun cıkarmayacaksa bısey olmaz

5. mustafasangul

mustafasangul Aktif Üye

18 saat yada formatörlük geldiğinde 15 saat girseydin, norm fazlası olmayacaktın. Ama şu an idare senin 6 saatini gösterdiği için büyük ihtimalle norm fazlası gözükürsün şimdi.

Gerçi çoğu kişi norm fazlası, formatörlük görevlendirilmesi olduğu için bir yere gönderemiyorlar, o da ayrı birşey.

6. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

şuan birşey olmaz gibi görünsede norm güncellemesi yapıldığında ders saatin 6 olarak girilir ve sen norm dışında kalırsın gibi geliyor bana

7. zerrax

yok idare ile bu konuyu konuştum..dersi yine 18 saat bilgisayar dersi olarak gösterecekler...zaten deftere bilgisayar dersinin konuları yazılacak..sadece ingilizceciler o saatte dyned yapacaklar..

8. zerrax

benim kafama takılan olay ben varken ingilezcecilerin o derse girmesi...yarın birgün problem olur mu?

9. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Hocam onlar ek ders alsın diye böyle bir şey yapması en çok idarenin başına iş açar. Onlar sorduğunda ne görüş bildirdiğinizin önemi yok. Siz devlete ek masraf olmadan derse girebilecekken ücretli öğretmen gelmesi gibi bir duruma çıkar.

10. zerrax

benlik bir durum yok demi..sonuçta son söz hakkı idarenin..ben 6 saat dersime gireyim..

11. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

hocam direk norm fazlası olursun benden söylemesi..

12. icerha

icerha Aktif Üye

dersi sen dağıtmıyorsun, idare dağıtıyor. problem olursa müdürün sorumludur.

13. Simurg_03

Simurg_03 Aktif Üye

burada insiyatif tamamen idareye ait. sizi zor duruma düşürecek bir konu değil ama idarenin baya bir başını ağrıtır

14. wixland

wixland Aktif Üye

1. en son eğitek btr yazısına göre ders yüküne girmen gerekiyor ama bence eğer ingilizce öğretmenleri 15 saat maaşı karşılığını dolduramıyorsa verilebilir. fakat ingilizce öğretmeni bilişim dersinde ingilizce konuları veya dynet işleyemez müfettişler sıkıntı çıkarırlar. ödenen ek dersler geri alınabilir.
    2. bu durum sana hiçbir sorun çıkarmaz tamamen idarenin problemi olur.

15. zerrax

yarın gidip idareyle bu konuyu bir konuşayım ben..sonuçta onlarda başına iş almasınlar..gerçi kim farkedecek birde orası varda..

16. akrep026

akrep026 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam Norm fazlası olan bi öğretmen formatör yada BTR olunca MEB tarafından cebren ihtiyaç olan okullara gönderilemiyor mu?
    Ben tam tersi diye biliyorum ama... Atama ve yer değiştirmede görevlendirme geçersiz oluyor...

17. zerrax

hocam ben norm fazlası değilim..sadece idare 18 saat olan bilgisayar dersinin 12 saatini benden alıp ingilizceci arkadaşlara verdi..derse onlar girecekler..

18. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hem ders bilgisayar gözükecek hemde ingilizceciler ek ders alacak. nasıl olacak?

19. mystreous

mystreous Süper Üye Süper Üye

olmaz öyle hocam. Zaten olmayacağını siz de, idareniz de bildiği için ders programını bilgisayarmış gibi gösteriyor.
    İngilizce öğretmeni gireceği dersler için ücret almamış olsaydı kabul edilebilirdi ama ücret alacaksa burada devleti zarara sokmuş oluyorsunuz. Yeni BTR yazısında da "yerine ücretli öğretmen giremez" gibi bir ibare var.
    "Zaten böyle olsa da kim nerden bilecek" diyip burada milyonların önünde bunu söylemeniz de büyük cesaret.

20. madlion

madlion Seçkin Üye Seçkin Üye

sana değil ama idareye çıkartır. çünkü öncelikle ders görevinizi tamamlayıp sonrasında BT Rehberliği yapacağınız açıkça belirtiliyor.
    http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/SitePages/Giriş Sayfası/BT_Rehberligi_Gorevi.pdf yazısının 2. maddesi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal