Bilgisayar Dersinin Kaldırılması...

Kodla Büyü

leonardoo

Aktif Üye
Sayın meslektaşlarım,
Bakanın Bilgisayar Dersi için söylediği: "Çocuklar Bilgisayarı bilerek okula geliyormuş, dersin zorunlu olmasına gerek yokmuş." Dersimizin MEB gözündeki değeri bu.
(hepimizin bildiği gibi çocuklar oyun ve face dışında bir bildikleri yok...Türçe biliyorlar diye o zaman Türkçe derslerini de kaldıralım.)
bu sözler benim çok ağrıma gitti...zaten bu dersin Öğretmenliğini yapmaktan soğudum.
kendimi çok değersiz hissetmeye başladım.
Bunun için Önerim: MEB'e dilekçe yazıp bu dersin müfredattan kaldırılmasını isteyeceğim.
Siz ne önerirsiniz? Ne yapalım?
saygılarımla.

Branş değişikliği yapan bakanlık bunu mu yapamayacak bizim bakanlığımız bu konuda çalışkan kendilerine güveniyoruz!

bence de tamamen kalksın biz de önümüzü görelim.ne olacağımızı bilelim.her dönem acaba bu okulda kalacak mıyız,acaba dersimiz seçilecek mi endişesi yaşamayız.alan mı değiştirecekler ,memur mu yapacaklar ne yapacaklarsa yapsınlar artık....Fatih projesi de fos çıkacak en iyisi mi erkenden ne olacağımıza karar verilmesi...

hocam içerik değişse nolacak, ilk ders bilişim olunca dersin notu yok diye sabah ilk saate gelmiyor bile çocuk bakıyorum 2.saat gelmiş. biz öğretmeye çalışmak için yıpranıyoruz onların umrunda bile değil

bence de kalksın kökünden bitsin bu iş....ama bir şartla yerine daha iyi alternatifler olmalı örneğin ;
branş değişimi
rehber öğretmen normu gibi....

aslinda dogru
bu istek bizi haber bültenlerine bile cikarabilir
iyi bir planlama ile bence de bunu isteyelim
"BT ögretmenleri BT dersinin kaldirilmasini istiyor."

volkankey' Alıntı:
aslinda dogru
bu istek bizi haber bültenlerine bile cikarabilir
iyi bir planlama ile bence de bunu isteyelim
"BT ögretmenleri BT dersinin kaldirilmasini istiyor."
evet evet zaten öğrenciler biliyor bize ihtiyaçları yok BT dersleri kalksın :++:

Kalksın artık, bıktım şu seçmeli ders muhabbetinden. Her okula bir BT Rehber öğretmen kadrosu için uğreşalım bence

ilknurboteci' Alıntı:
bence de tamamen kalksın biz de önümüzü görelim.ne olacağımızı bilelim.her dönem acaba bu okulda kalacak mıyız,acaba dersimiz seçilecek mi endişesi yaşamayız.alan mı değiştirecekler ,memur mu yapacaklar ne yapacaklarsa yapsınlar artık....Fatih projesi de fos çıkacak en iyisi mi erkenden ne olacağımıza karar verilmesi...

kaç senedir söylüyoruz dönem başında btr görevlendirmesine toplu olarak 10.000 öğretmen başvuru yapmayacak sonrasında tüm sorunlarınız çözülecek bt dersiniin kaldırılmasını istemek gibi bir tutumla zaten değersizleştirilen branşımızı daha da önemsiz bir hale getiriyorsunuz. şurada bt dersinin kaldırılması istiyorum diyenlerden görevlendirmeyi kabul etmeyecek kaç tane "mangal" yürekli bt öğretmeni var...

intel4004' Alıntı:
kaç senedir söylüyoruz dönem başında btr görevlendirmesine toplu olarak 10.000 öğretmen başvuru yapmayacak sonrasında tüm sorunlarınız çözülecek bt dersiniin kaldırılmasını istemek gibi bir tutumla zaten değersizleştirilen branşımızı daha da önemsiz bir hale getiriyorsunuz. şurada bt dersinin kaldırılması istiyorum diyenlerden görevlendirmeyi kabul etmeyecek kaç tane "mangal" yürekli bt öğretmeni var...
:alkis: :+1: ben kabul etmedim ve etmeyeceğim de

ben de artık dersin geri gelmesini istemiyorum o kadar çok soğudum ki anlatamam gelse bile faydalı olacağımı zannetmiyorum başka branşa geçişden başka bir şey gelmiyor aklıma

4 bacağı kırılmış at gibi olduk ne öldüren var nede dönüp ilgilenen hala da sırtımıza binmeye çalışanlar var. (btr,formatör v.s) Bazı arkadaşlarımız sırtına binmeye çalışanları tedavi edecek sanıyor ve seviniyor ama maalsef öyle değil

hasari' Alıntı:
Branş değişikliği yapan bakanlık bunu mu yapamayacak bizim bakanlığımız bu konuda çalışkan kendilerine güveniyoruz!
:+1: 22 yıllık sınıf öğretmeni matematik öğretmeni, sınıf öğretmeni hatta bilgisayar öğretmeni olabiliyorsa elbet bizlerinde geçeceği bir yan alan vardır kılıfına uydururlarsa. nasıl istediklerini kılıfına uyduruyorlar bizleri uydursunlar bakalım

içerik değişse de NOT olmadıktan sonra öğrencilerin dersi önemsedikleri yok...
MEB'in idarenin, öğretmenlerin derse bakışı belli...
MEB dersimize ne kadar önem verirse bende o kadar önem vereceğim.
bu problemi kökünden çözmemiz gerek...
hangimiz bir sonraki sene için durumunun ne olacağını biliyor???
(lab kapandı mı?, ders seçildi mi? norm fazlası oldum mu? BT rehberlik gelecek mi? bilgisayarlara birşey oldu mu?)
-BEN BUNLARI DÜŞÜNMEK İSTEMİYORUM ARTIK-

sınav olmalı not yoksa dersin anlamı mı olur...
zati müdür yardımcısı olmayı düşünüyorum bir memlekete tainimiz çıksında tamirciliği bırakacağım :)
ders işlerken bile hocalar çağırıyor ne anlamı kaldı ki dersin....

ilknurboteci' Alıntı:

:alkis:
aynen ders zorunlu olsa, notu olsa, 2 saate çıksa bile yine öğretmenler ve öğrenciler tarafından aynı değeri görecek bence de tamamen kalksın

Bt Dersine ve Bilişim öğretmenlerine, öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapılan tutum ve davranışlar bizdende kaynaklanıyor. Okuldaki sorumlu olduğumuz işler için ortak hareket etmezsek ( Herkes yaptığı işler için ayrı telden çalarsa), idarecinin görevimiz olmayan işlerini yaparsak, öğretmenler bilgisayarım bozuldu yap dediklerinde tamirci gibi uğrasıp durursak kısacası taviz üstüne taviz verirsek sonuç bu olur...

intel4004' Alıntı:

Hocam haklısınız da, bizim bakanlığımız bu sefer de " Biz BTR uygulaması diye bişey önerdik, kimse istemedi" der. Bunun Bir protesto olduğunu bile algılayamazlar. Onlarıın bu algı konusundaki performanslarına gerçekten ben de çok güveniyorum. Bence en iyisi BTR için bastırmak, ama ben artık dersin de tamamen kaldırılacağını da düşünmüyorum. Hep böyle muallakta mı duracağız acaba diye düşünmüyorum değil.

ilknurboteci' Alıntı:

Katılıyorum ben de. Kaldırılsın da önümüzü görelim. En azından ne sıfatla çalışmamız gerektiği konusunda belki akıllarına geliriz. Bu durumdayken umurlarında değiliz. Belirsizlik hepimizin canını sıkıyor.

Forumun başka başlıklarında bazı arkadaşlar eylem yapalım demişler ama bence bu saatten sonra değil eylem, bakanın önünde takla atsak, yine söyleyeceği şey " Çocuklar pc kullanmayı biliyor" da falan da filan da. Hep aynı şeyler.

ders kaldırılsın diyenleri anlayamadım ben, insan bindiği dalı kesermi, ders kaldırılsın diye birde mücadelemi edeceğiz, her okula btr kadrosu için uğraşalım dersin kalkması içindeğil, ilginçsiniz valla... :scared:

Bence artık gerçekçi yaklaşalım. Bende hep dersi geri gelsin isteyenlerdendim ama yok artık bu olmayacak belli oldu.
Bakanlığın bakış açısı ortada. Ve birde sınıflar yenilenmiyor arkadaşlar bu şekilde kaç yıl daha gideceğiz. :cry: sırayla sınıflarımız işlemez hale gelecek zaten.

Bence ders hep seçmeli kalsın , BT rehberliğine kadro versinler. Şuanda kaç tanemiz rahber öğretmenlerle aynı şartlarda çalışmaya karşı gelir. Yeter artık önümüzü görelim o bile yeter

Branş değişikliği yok olmaz arkadaşlar. Teknoloji tasarım çöplük oldu resmen. Yok istediğin branşa geç. O çok önemli branşlarda kıyamet kopar. Onlar bizim gibide değil. Sesleri gür çıkar.

Şu anda bizim için en iyi çözüm BTR kadrosunun verilmesi.

Bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği kadrosu verilmesi şart. ek dersimiz fazlalaştırsınlar..müdür yardımcısı gibi çalışalım..meb de kaliteli idare görsün:D

hastasıyız dede' Alıntı:
ders kaldırılsın diyenleri anlayamadım ben, insan bindiği dalı kesermi, ders kaldırılsın diye birde mücadelemi edeceğiz, her okula btr kadrosu için uğraşalım dersin kalkması içindeğil, ilginçsiniz valla... :scared:
Valla hocam sizi bilmem ama ben 7. yılımı çalışıyorum. kendi adıma şunu söyleyeyim dersin geleceği hakkında hep daha kötüye giden şeyler oluyor. Önce zorunluydu seçmeli oldu sonra 4-5 lerde azaltıldı. Şimdi tamamen öğrencinin seçiminde. Ben de Dersin kalmasını hararetle savunanlardandım ama yıllar içinde bu fikrim çok değişti çünkü dersin geleceğiyle ilgili umudum yok. Ve bu kaldığı sürece biz de hep böyle geçiştirme çözümlerle karşılaşacağız. Yani hep " Bu sene BTR uygulaması oalcak mı? olmazsa ders de seçilmezse ne yaparım? Ders seçilir mi acaba?Labım kalacak mı? Kalırsa da daha kaç sene idare eder? Norm fazlası olursam nereye giderim ki?" soruları hep bizi bekleyecek. Şikayet ettiğimden değil şükürler olsun halimize ama branş olarak da umursanmıyoruz. Ya da dediğiniz gibi ders de seçmeli kalsın ama şu BTR kadrosu bizlere artık verilsin ya da onun gibi bişey yapılsın

hastasıyız dede' Alıntı:
bu zamana kadar dersi istedik, herşeye rağmen ders işlemeyi devam ettikte ne oldu sonuç hiç, bize ve derslere bakış açısı belli. Hiç değilse dersi kaldırırlar her okula en az bir BT normu verirler Rehber öğretmenler gibi ne yapacağımızda belli olur. Keşke zorunlu olsa dersimiz rehber öğretmenliğe de ihtiyaç olmasa.

hastasıyız dede' Alıntı:
hocama katılıyorum ben de sanki çok umurunda mebin bizim derslerimiz kalmış ya da gitmiş, neden kaldırılsın diye mücadele edeceğiz ki zaten biz de söylesek hemen kaldırırlar önemli olan bizi bir yere koymaları. bize herhangi bir seçenek sunmadan kaldırırlarsa ne olacak peki? baksanıza bir btr görevlendirmesi bile günlerce sonuçlanmıyor hemen istediğimizi vereceklerini mi sanıyorsunuz? önce btr kadrosu için uğraşılmalı sonra dersleri ne yapıyorlarsa yapsınlarrrrrrrrrrr...

Önce ne istediğimizi netleştirmemiz gerekiyor
1- Her okula norm (bt rehberliği), seçmeli bt dersi mi?
2- sadece Zorunlu ders mi?

bunlar ayrı şeyler..siz dersi zorunlu yaparsanız fatih projesi çalışmalarını ne zaman yapacaksınız? Bence dersin zorunlu olmasından çok btrehberliği kadrosunu her okula verecek çalışmalara yoğunlaşalım..

Geri