bilgisayar dersi gelecek 10 yıl içinde yok

Kodla Büyü

invem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=9625
İlk projeksiyon sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanları;

1-Rehber Öğretmen, 2-İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 3-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 4-Türkçe Öğretmenliği, 5-Beden Eğitimi Öğretmenliği, 6-Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, 7-Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, 8-İngilizce Öğretmenliği, 9-Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, 10-Almanca Öğretmenliği, 11-Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenliği, 12-Müzik Öğretmenliği, 13-Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği, 14-Biyoloji Öğretmenliği, 15-Matematik Öğretmenliği, 16-Coğrafya Öğretmenliği, 17-Kimya Öğretmenliği, 18-Fizik Öğretmenliği, 19-Felsefe Öğretmenliği, 20-Tarih Öğretmenliğidir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Yeniden öğretmen olacak olsam, kesinlikle Rehber Öğretmenlik veya Matematik seçerdim. Yüzyıllar da geçse kesinlikle alanı daralmayacak branşlar.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
muratkkk' Alıntı:
Dikkat ettiniz mi en çok ihtiyaç duyulan okul öncesi nerede?
Evet bi ara en çok ihtiyaç olan ilk 3 branştan biriydi. Ya unutuldu ya da ihtiyaç kalmadı diyecem ama ihiyacın dolması mümkün değil. Bence unutulmuş.
okula başlama yaşı 5.5'a çekilmişken kim arar okul öncesini hocam. Okulun öncesi mi kaldı :D Emzikteki bebeleri mi alacaklar okul öncesi diye!

muratkkk' Alıntı:

Yani 2 sene önce ihtiyaç çok diye okul öncesi bölümlerini tercih eden üniversite adayları CORTTT

İyi ki tavsiyemi dinleyip yazan çıkmamış; biz de çok mahçup olurduk.

Zorunlu olacak de, zorunlu oldu oluyor de, sonra tam tersi...

Öğretmenliğe başladım başlayalı daha bir senem bir senemi tutmadı

Ben de kız kardeşime okul öncesi yazdırmadım. İyi bir üni. olsun dedi tutturmuştu, ben de iyi bir bölüm olsun dedim. İlköğretim Matematik yazdırıdım. Şimdi bölümünden çok memnun.

yok olmayacak diğer dersler ile entegre olacak,
yani düz bilgisayar artık yemiyor,
artık ilerde biyoloji bilişim sistemleri (Fen Bilişim)
Sosyal Bilişim sistemleri olarak dallaşacak,
benim görüşüm o yön de
hatta bazı dersler ilerde mühensizlerin tek ihtiyacı olan teknik çizim gibi felan verilecek.
telaş etmeyin gerekirse değişik dallarda hizmet içi ve özelde kendinizi geliştirmeye bakın.

omd' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
muratkkk' Alıntı:
Evet bi ara en çok ihtiyaç olan ilk 3 branştan biriydi. Ya unutuldu ya da ihtiyaç kalmadı diyecem ama ihiyacın dolması mümkün değil. Bence unutulmuş.
okula başlama yaşı 5.5'a çekilmişken kim arar okul öncesini hocam. Okulun öncesi mi kaldı :D Emzikteki bebeleri mi alacaklar okul öncesi diye!

Doğru bak bunu düşünmemiştim. Sonuç olarak, meb de geleceği planlamak çok zor. Okul öncesi bile en çok aranan branş iken birden yok oldu sistem değişikliğiyle. En garanti branşlar Matematikve Rehber Öğretmenliği. Hatta sadece Matematik. Matekatik her alanda gerekli çünkü.

okul öncesi öğretmenlerinden daha iyiyiz yine baksanıza adamları bir kalemde sildiler, bizi yine 10 senedir silme çalışmaları devam ediyor :D :D

Bilişim Teknolojileri zamanında çok alım(2000-2006 yılları arası) olduğu için şu an doyuma ulaşmış..
O yüzden mezun binlerce bilişimci olduğu için de alım tabiki çok az olacak...
Dersleri de aldılar bilişime ihtiyaç kalmadı ne yazıkki bilişim bitiyor mu neeee :( :eek:

Geri