Bilgisayar CD'den açılış yapmıyor

Kodla Büyü

fenerbah_che

Aktif Üye
Bios tan açılış seçeneklerinden CD-DVD yi seçiyorum. ama CD'den bir türlü açamıyorum(Wİn xp Kurmak için) farklı farklı cd lerde deniyorum bir türlü olmuyor.Harddiski aldım başka pc de Wİn xp kurdum geldim bu pc ye taktım hdd den açmak istediğimde bu seferde win xp açmıyor,Sorun ne olabilir fikirlerinizi esirgemeyin lütfen:)

alperre' Alıntı:
Bios tan açılış seçeneklerinden CD-DVD yi seçiyorum. ama CD'den bir türlü açamıyorum(Wİn xp Kurmak için) farklı farklı cd lerde deniyorum bir türlü olmuyor.Harddiski aldım başka pc de Wİn xp kurdum geldim bu pc ye taktım hdd den açmak istediğimde bu seferde win xp açmıyor,Sorun ne olabilir fikirlerinizi esirgemeyin lütfen:)

CD sürücünüzün sağlam olduğundan eminseniz, bir de kabloları kontrol edin derim hocam... Bios'tan ayarını doğru yaptıktan sonra görmemesi için başka bir sebep yok, farklı CDlerle denemişsiniz sonuçta...

Harddiski başka bir bilgisayarda formatladığınız için, donanım farklılığı yüzünden işletim sistemini açamıyor olabilir... Bir kere başıma gelmişti, sürekli reset atıp işletim sistemini başlatamıyordu.. Tekrar kendi kasasında formatladıktan sonra çözebilmiştim sorunu..

-Elimde bi kaç tane farklı xp ve win 7 cd leri denedim hocam bi tanesi de xp sp2 idi sanırım ama sata destekli olup olmadığını bilmiyorum
-hocam kablolardan eminim cd sürücü çalışıyor win 7 kurulu idi pc de gayet de güzel çalışıyordu ki biostan da görüyor zaten cd sürücüyü
-anakart sata mı ide mi derken tam anlamadım anakart hem sata hem ide destekliyor cd-dvd sürücüsü ide ,hdd sata mesala

Güvenlik kartı varsa onu devre dışı bırakın. Her zaman kasayı açmakta fayda vardır. Bir görün, donanımlara bir göz atın bakalım. Ele avuca bişiler geliyor mu.

hocam kasa 5 saatten beri açık öğretmenler odasında:)
güvenlik kartı yok:S,başka bir cd sürücü takmayı deneyeyim bir de bakalım ne olacak

Hocam geçen hafta benim de başıma geldi. Bilgisayar windows ta iken CDleri açıp okuyor ama format atmak için CD den açmıyordu. Başka bir CD sürücü takıp aynı CDyi açtım. Yani çalışır görünen sürücü açılışta görmeyebiliyor, başka bir sürücü ile deneyin derim. (Exper siyah kasa bir bilgisayarda yaşadım bunu)

alperre' Alıntı:
.Harddiski aldım başka pc de Wİn xp kurdum geldim bu pc ye taktım hdd den açmak istediğimde bu seferde win xp açmıyor,Sorun ne olabilir fikirlerinizi esirgemeyin lütfen:)
anakartlar ve çipsetleri ,ekran kartları aynı değilse muhtemelen sorun çıkacaktır zaten.CD nizin bozuk,çizik, olmadığına eminseniz sorun %100 optik sürücünüzdedir.Başka bir optik takın herşey düzelecektir.

Geri