Bilgisayar çalışmıyor!!!

Kodla Büyü

alpunal

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar, hizmetlilerden biri bilgisayar açıkken fişini çekip geri takmış.. tekrar bilgisayarı açamadık. başka prizde denedim, güç kaynağını değiştirdim, içindeki kablolara bağlantılara baktım her şey yerli yerinde ama yine olmadı. sizce sorun ne olabilir? yardım eder misiniz?

Biraz daha ayrıntı yazsanız hocam monitöre elektrik geliyor mu? bilgisayarın düğmesine basınca fanlar az da olsa çalışıyor mu? anakartın üzerindeki ışık yanıyor mu?

hocam monitöre geliyor elektrik. düğmeye basınca hiçbir şey çalışmıyor. hiçbir ışık yanmıyor. :(

alpunal' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, hizmetlilerden biri bilgisayar açıkken fişini çekip geri takmış.. tekrar bilgisayarı açamadık. başka prizde denedim, güç kaynağını değiştirdim, içindeki kablolara bağlantılara baktım her şey yerli yerinde ama yine olmadı. sizce sorun ne olabilir? yardım eder misiniz?
kasaya baglanan kablo yanmış olabilir.monitörün kablosunu tak bakalım kasaya geliyor mu elektrik ?

reamonn' Alıntı:
alpunal' Alıntı:
kasaya baglanan kablo yanmış olabilir.monitörün kablosunu tak bakalım kasaya geliyor mu elektrik ?

denedim olmadı.

fareye elektrik geliyor mu?ısıgı yanıyor mu?kasaya hiç elektrik gelmiyorsa güç kaynagında sorun vardır.zaten onu degiştirmişsin.o zaman anakart yanmıştır umarım basit bir arızadır.

bizim bilgisayarlar da elektrik kesilince böyle oluyor. kasaya gelen elktriği kesip açma düğmesini basılı tutuyorum düzeliyor.

arkadaşlar bende de aynı sorun var monitöre elektrik geliyor fakat kasa hiç bir şekilde açılmıyor power supply midir sizce

zeta' Alıntı:
bizim bilgisayarlar da elektrik kesilince böyle oluyor. kasaya gelen elktriği kesip açma düğmesini basılı tutuyorum düzeliyor.
:+1: elektrik kablosunu kasadan çekip, açma kapama düğmesine ve varsa reset düğmesine 5-10 defa basıp çekin düzelecektir.

Geri