Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BİLGİSAYAR ÇALIŞIYOR AMA GÖRÜNTÜ YOK

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında bercemha tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bercemha

bercemha Üye

Arkadaşlar merhaba...Laboratuvardaki bilgisayarın bir tanesini açıyorum,çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor...Görüntü ayar düğmeleriyle oynadım bir değişiklik yok,monitörün ışığı yanıyor,kasa çalışıyor fakat ekranda görüntü yok...
    Sebebi ne olabilir arkadaşlar...Şimdiden teşekkürler....

2. xorcistforyou

xorcistforyou Seçkin Üye Seçkin Üye

1 - vga portuna taktıgın kablonun pınlerını kontrol et..
    2 - kasayı acıp ekran kartının yerınden oynamıs olup olmadıgını kontrol et...

3. ba2khan

ba2khan Aktif Üye

ekran kartını çıkartıp tekrar takın ,agp slot bozulmuş olabilir ,Ram'lerinizi kontrol edin derim gerekirse başka bir slota takmayı deneyin Kasanın içerisindeki bağlantılarıda kontrol edin gerekirse kabloları çıkarın ve tekrar takın sonuç alamssanız bios pilinizi çıkarıp biraz beklediken sonra tekrar takın,ayrıca eğer bt sınıfıysa güvenlik kartı yuvasından oynayınca böyle bir sorun yaşanabiliyor onunda sağlam oturup oturmadığına bakın derim

4. Hakan_1758

Hakan_1758 Aktif Üye

Monitörü deiştirin görüntü yoksa yine ekran kartına iyi bakın görüntü varsa monitör tüpü bitmiştir;)

5. Yalnız_Kurt

Yalnız_Kurt Süper Üye Süper Üye

ramlar i yuvasından çıkarıp elinizde sallyıp yuvasına tekrar takın statik elektrş,ik oluşmuştur

6. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Eğer ilk açılırken görüntü geliyor ve daha sonra gidiyorsa monitör ekran kartının gönderdiği görüntü çözünürlüğü desteklemiyordur. Açılışta vga modda açıp çözünürlüğü düşürün.

7. adige

adige Aktif Üye

zannemiyorum hiç görüntü gelmiyor bu sorunda.Başına böyle sorun gelip çözen var mı merak ediyorum arkadaşlar.Bu durumda olan bi pc var bende.

8. bercemha

bercemha Üye

Arkadaşlar ilginize teşekkür ediyorum ama sorunu halen çözemedim...

9. Usturlab

Usturlab Aktif Üye

yapılması gerekenler yazılmış artık teknik servise götürme zamanı geldi

10. omerkaraca

omerkaraca Aktif Üye

bilgisayarda 2 tane ekran kartı varsa belki diğerine takmışsındır :)
    olmazsa go to teknik servis ;)

11. ihtaner

ihtaner Seçkin Üye Seçkin Üye

CVP

benımde basıma geldi bt labaratuarında tabi kaslara garantili olduğu için etiketlerini yırtamıyorum servisten eleman geldi ekran kartı yanmış dedi yenisini taktı eyvallah gönderdim.:)

12. adnan54

adnan54 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam eğer monitörün ışığı yanıp sönüyorsa şunu önerebilirim.
    bilgisayar ve monitöre ait güç kablolarını çıkart 3-5 saniye bekle yeniden tak. Çalıştır sorun çözülecektir. Benim labda gigabyte anakartlı 3 makina var eğer direk power tuşuna basılı tutarak kapatılırsa aynı şekilde yapıyor. Bende yukarıdaki gibi sorunu çözüyorum.

13. ORHAN65

ORHAN65 Site Gezgini

Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Ekranın ışığı hep sarı. Yeşile dönmüyor. Başka monitorda da denedim aynı.

14. CAGHAY1979

CAGHAY1979 Üye

SABİT DİSK D VESTEL BİLGİSAYARIM DAN SİLDİM NASIL GERİ YÜKERİM GERİ YÜKLEME CD YOK BİLGİ ALABİLİRMİYİM

15. hayatsuyu1979

hayatsuyu1979 Aktif Üye

sorun tam olarak şumu kasa çalışıyor ekranın ışığı yanıp sönüyor klavyenin ışığı yanmıyorsa ve bilgisayar exper ise şunu yapmanızı tavsiye ederim. Güvenlik kartını çıkarın bilgisayarı çalıştırın muhtemelen çalışacaktır. Sonra güvenlik kartının pci yerini değiştirin. Aynısı benim başıma geldi böyle halletmiştim. Ama şöyle bişey daha gelmişti başıma aynı sorunla bi daha karşılaştım. Ogün için bilgisayara müdahele etmedim ertesi gün açtım bilgisayarı normal bi şekilde açıldı bende anlamadım bunu.

16. ORHAN65

ORHAN65 Site Gezgini

Arkadaslar remin yerini deyistim calisti.Sagolun varolun.

17. unforgiven55

unforgiven55 Seçkin Üye Seçkin Üye

bilgisayar ve monitöre ait güç kablolarını çıkart 3-5 saniye bekle yeniden tak. Çalıştır sorun çözülecektir.. ayrıca bilgisyarın tozlanmışsa yine yapabilir ..ramden de yapabilir tek tek bak ramin yerini değiştir...

18. ORHAN65

ORHAN65 Site Gezgini

BAŞKA BİR MONİTÖRDE DENEYİN PC Yİ GÖRÜNTÜ ALIRSANIZ BU MONİTÖR ARIZALIDIR DEMEKTİR.
    ÇİFT ÇIKIŞLI BİR PC İSE İKİ ÇIKIŞIDA DENEYİN.
    RAM LARI ÇIKAR TAK.
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ UYMAMIŞ OLABİLİR. FARKLI MONİTÖRLERDE DENEMEK LAZIM.
    GİBİ.

19. ergin_tastan

ergin_tastan Seçkin Üye Seçkin Üye

Onboard ise ki vesteller öyle anakartta bir sıkıntı vardır. Benim 2 bilg.ın anakartını değiştirmişler gönderdim de garantiye

20. ****

**** Seçkin Üye Seçkin Üye

ARKDAŞLAR FAZLA ZORLAMAYIN GARANTİYE GÖNDERİN DEVLET O KADAR PARA VERMİŞ MECBUR YAPACAKLAR :)

21. spontan

spontan Site Gezgini

başka monitöre takıp hatanın monütörde mi bilgisayarda mı olduğunu anlamalısınız.
    kasadaysa sorun bi sürü seçenek var
    bios,ram,ekran kartı...
    monitördeyse de kablo, tüp bitmiş olabilir vs vs...
    kolay gelsin

22. gmaslan

gmaslan Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar forumda gezdim, ama çözüm bulamadım. bir de ben yazayım sorunumu. vestel promega öğrenci bilgisayarının ekranına görüntü gelmiyor. sorun monitörden değil, kasadan. fanlar çalışıyor, demek ki onlarda sorun yok. anakarta elektrik geliyor, ramleri söktüğümde uyarı veriyor, demek ki anakartta da sorun yok. güç kaynağından gelen kabloları söktüm, bekletip yeniden taktım. hatta kasadaki herşeyi söküp taktım. bilgisayardaki 2 rami de söktüm, başka bir bilgisayardan 1 tane ram taktım, açıldı, tam sevindim ki merakım yüzünden hevesim kursağımda kaldı. acaba hangi ram çalıştırmıyor deyip, 2 ramden birini taktım, yine ekran gitti. bir önceki adıma geri döndüm hemen. tek rame indirdim, aynı yuvaya taktım. tık yok. klavyede çalışmıyor, farede. ekranın yeşil ışığı yanıp sönüyor. ekran kartı onboard bu arada. yanlış bir mantık mı kuruyorum bilmiyorum ama, eğer ekran 1 kere de olsa açıldığına ve düzgün çalıştığına göre ekran kartında da sorun yoktur. eee şimdi ben ne deneyeceğim? ne kaldı ki geriye? :cry:

23. dilek SUĞANLI

dilek SUĞANLI Üye

Re: NETUP SCHOOL hakkında bilgi

bilgisayar atölyesine netup school programı yüklemem gerekiyor mu.müfettiş bu programın atölyede yüklenmesinde ısrar edermi.bir bilgisi olan varmı sevgili arkadaşlar.birde eğer gerekliyse bu programı nereden bulabilirim.artı benim acilen office 2007'ye ihtiyacım var.bunları nasıl temin edebilirim.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

24. gmaslan

müfettişlerin ne yapacağı belli olmaz tabi, ama netupu bilen bir müfettiş olduğunu sanmam. bana şimdiye kadar soran olmadı, gerçi yüklü
    de.

25. gmaslan

benim sorunum hakkında birşey bilen var mı?

26. gmaslan

hallettim :+1:

27. aribas

aribas Üye

sorunun oldugunda yazıyon da hallettiğin zaman sorunun nasıl giderilecegini niye yazmıyon :x

28. abdulhey84

abdulhey84 Seçkin Üye Seçkin Üye

aynen hocam ya.. hepsini bende yaptım ama yine aynı..

29. samiste

samiste Üye

arkadaşlar hiç speaker diye bir alet duydunuzmu die adıyla buzzer onu denedinizmi hiç hata veriyormu yani bip sesi ardı ardına veriyorsa hatayı bana soyle mesela 1 uzun 2 kısa bip gibi :wink:

30. badem85

badem85 Seçkin Üye Seçkin Üye

aynı sorunla bende karşılaşıyorum ara sıra. bu durumda kasayı aç. "ram"leri yuvalarından çıkar. tekrar tak. bilgisayar eski haline dönüyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal