Bilgisayar bir süre sonra kapanıyor?

Kodla Büyü

alpunal

Aktif Üye
Merhaba sorunum şu ki bilgisayar açıldıktan sonra bir süre kendiliğinden kapanıyor. Güvenli modda açtığımda kapanmıyor. Acaba sorun ne olabilir? ilk aklıma gelen cpu fazla ısınıyor?

Bilgisayara yüklenmiş bir yazılım veya sürücü buna neden olabilir.
Başlat >çalıştır buraya msconfig yazıp enterlayın ardından başlangıç bölümünde çalışan tüm programların çekini kaldırın tamam deyin sonrada bilgisayarınızı normal şekilde başlatın bakalım sonuç ne olacak.

denetim masası güç seçeneklerine bakın. orada bilgisayar belli bir süre sonra kapanmaya ayarlı olabilir. bazı virüsler bunu yapıyorlar.

Çakışma olabilir yeni bir donanım eklediniz mi acaba değilse virüs olabilir. Eğer bunlar değilse güvenli modda ms dos üzerinden chkdsk yapın

sinanuzun' Alıntı:
Çakışma olabilir yeni bir donanım eklediniz mi acaba değilse virüs olabilir. Eğer bunlar değilse güvenli modda ms dos üzerinden chkdsk yapın
zeta' Alıntı:
denetim masası güç seçeneklerine bakın. orada bilgisayar belli bir süre sonra kapanmaya ayarlı olabilir. bazı virüsler bunu yapıyorlar.
hasari' Alıntı:
Bilgisayara yüklenmiş bir yazılım veya sürücü buna neden olabilir.
Başlat >çalıştır buraya msconfig yazıp enterlayın ardından başlangıç bölümünde çalışan tüm programların çekini kaldırın tamam deyin sonrada bilgisayarınızı normal şekilde başlatın bakalım sonuç ne olacak.

bu sabah tekrar açtım bilgisayarı ve yine aynı sorun.. acaba format mı gerekli dersiniz?

Geri