Bilgisayar Bilimleri Öğretim Programı

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Erzurum hizmetiçinden İlk haber
Fen liseleri, sosyal bilimler lisesi ve hazırlık sınıflarında bilgisayar bilimi dersi zorunlu olacak
Anadolu lisesi ve diğer liseler daha sonra

Hazırlık sınıfı dediler Seçmeli olduğu için belli bir sınıf yok

Seneye Anadolu lisesinde seçmeli bilişim teknolojileri dersi yoksa ve bilgisayar bilimleri dersi de yoksa biz gene norm fazlası mıyız peki anlamadım ?
Not: hazırlık sınıfımızda yok

Şu an netlik kazanmadığı için norm modülüne ve seçmeli dersere henüz eklenmedi ders.Bu yüzden il içi ve il dışında bir etkisi olmayacak bu sene için. :(

Fen Liselerinde hazırlık sınıfı yok ki hocam ama sosyal bilimlere konması bence güzel bir havadis. Ortaokullarda 5 ler de hazırlık sınıfı olacak diyorlar inşallah oda olur.

Hocam merhaba. Ben bu öğretim programını yakında takip ediyorum epeydir. Size bu haberi veren kişinin bakanlıktaki statüsü nedir? Yani ne kadar güvenilir bir kaynak. Ayrıca daha ortada öğretim programı yok(yeni yayınlanan programı tekrar gözden geçiriyorlar o yüzden kitap yazım işlerini durdurdular.) yeni düzenlenmiş program ne zaman yayınlanacakmış bilginiz var mı?

Daire başkanı fen liseleri, sosyal bilimler liseleri gibi okulların hazırlık sınıfları varsa haftada 4 saat zorunlu olacağını söyledi, Anadolu Liselerine gelince seçmeli olacak, haftada 2 saat, ilk önce kur1 seçecek, sınıf atladığı zaman kur2 dersini alacak, buradaki eğitim program tanıtımı ve kurs arası birşey görüyoruz, robot programlama ve mobil programlamayı gösterdiler nele yapabiliriz hangi programı kullanabilirizi tartışıyoruz, onlar da bize soruyor, pithon programını şiddetle önerdiler onum dışında Android studio, ardinuo kiti gibi şeyler önerdiler, bizim arkadaşlardan klasik serzenişler oldu, norm sorunu, idari sorunlar, dersin seçmeli olması gibi ama her zamanki gibi yeri burası değil dediler, bakalım daha neler olacak

Geri