Bilgisayar Bilimi Kur 1 Algoritma ve Akış Şema Örnekleri

Kodla Büyü
Hocam öğrencilerle paylaşıyorum izninizle. Bir de örnek 7 de % işareti Pythonda mod alma. Karışıklık olmasın.
Tabiki paylaşabilirsiniz hocam. Örnekleri Flow Chart üzerinde de oluşturup çalışmasını öğrencilere gösteriyorum, dolayısıyla orada yüzde işlemi için % işareti kullanılıyor. Bu yüzden ekledim. Öğrencilere de bu konuda bilgi verdim. Zaten mod alma işlemini de "mod" şeklinde kullandık

Hocam kitap çok ayrıntılı bazen ben bile anlayamıyorum kitabı. Mesela benim fonksiyon diye bildiğim konu burada modül olmuş.
Ben ufak program parçacıkları şeklinde anlatırım. Bir işlemi yaptırmak için tekrar tekrar kod yazmak yerine bir kez modül yazıp onu ana programda çağırmak. Hem az kod yazarız hem de kontrolü daha kolay yaparız. gibi gibi gibi...
Meslek lisesindeyim kitap ağır geliyor çocuklara. Örnekler basit düzeyde değil. İçinde yanlışlar var. For döngüsünü mü anlatayım yoksa ortalamaların toplamını mı....
Ortaokulda algoritma ve akış diyagramı anlatırken üniversitede gördüğümüz algoritma geliştirme ve programlamaya giriş kitabını basitleştirerek anlatıp bu kadar zorlanmıyordum.

Son düzenleme:
Şu kitap güzel hazırlanmış. Ben bunu öğrencilere dağıtacağım pdf olarak. Önceki ders kitabı çok kötü.

Ekli dosyalar

• Herkes-Icin-Python-Programlama-Dili.pdf
    24.1 MB · Görüntüleme: 170
https://prnt.sc/vxt99t hocam 72.sayfadan bahsediyordum.

Ben de aşağıdaki yorumu yazan hocam gibi düşünüyorum hocam

Hocam kitap çok ayrıntılı bazen ben bile anlayamıyorum kitabı. Mesela benim fonksiyon diye bildiğim konu burada modül olmuş.
Ben ufak program parçacıkları şeklinde anlatırım. Bir işlemi yaptırmak için tekrar tekrar kod yazmak yerine bir kez modül yazıp onu ana programda çağırmak. Hem az kod yazarız hem de kontrolü daha kolay yaparız. gibi gibi gibi...
Meslek lisesindeyim kitap ağır geliyor çocuklara. Örnekler basit düzeyde değil. İçinde yanlışlar var. For döngüsünü mü anlatayım yoksa ortalamaların toplamını mı....
Ortaokulda algoritma ve akış diyagramı anlatırken üniversitede gördüğümüz algoritma geliştirme ve programlamaya giriş kitabını basitleştirerek anlatıp bu kadar zorlanmıyordum.

cevaplarınız için teşekkür ederim. benim de 6 sene ortaokuldan sonra ilk senem lisede. kitapta öyle üst düzey anlatımlarla karışık bir yapı var.

tekrar elinize sağlık hocam örnekleriniz çok iyi.

Geri