Bilgisayar Bilimi 9-10.sınıf YARDIM

Kodla Büyü

humeyra.

Üye
iyi günler bilgisayar bilimi dersi için 2.donem okula başladım ve hiç liselere girmedim. Konularından da uzağım laboratuvar yok sınıflarda ders ile ilgili materyallere ihtiyacım var bilgilendirecek,yardım edebilecek ders notu olabilir.

Hocam merhaba bende ikinci dönem başladım bir lisede laboratuvar var ama çok iyi değil ben şimdi tinkercad öğretiyorum ama devamında yazılım geliştirme sürecini işleyeceğim ve python ile bir otomasyon yaptırmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bende tam belirlemedim.

Ben tinkercad bile sadece akıllı tahtadan girebilirim onda da öğrenciler pek dinliceklerini sanmıyorum hemen bosveriyorlar bilmiyorum kalakalmis durumdayım baya sıkıntı yaşıyorum ne sorucam sınavda bulmiybilm aklım baya karisik

Hocam sizi çok iyi anlıyorum bende kötü durumdayım bilmiyorum kitap çoğaltıp kitapta gitmeyi deneyebilirsiniz coçuklar hiç önemsemiyor dersi bu şekilde işlemekte çok zor bilmiyorum bende ardunino setlerini kendimde almayı düşündüm derslerim dolu dolu geçmesi için ama maddi olarak çok gelecek bana bende tam bilmiyorum hocam hergün araştırma içindeyim bende

Merhaba hocam 2 senedir Python anlatıyorum ilk sene açıkcası biraz zorlandım python dilini bilmiyordum çünkü
Ben çocuklara telefon tablet getirtiyorum programminghub ve learn python offline yüklettim ama öncelikle programlama mantığını akış şemalarını öğretin değişkenin ne olduğunu veri türlerini iyice anlasınlar sonra if for while kodlarına geçersiniz ben öyle yapıyorum temel düzeyde Python öğrenmiş oluyorlar zaten istenen de bu değil mi öğrenci bundan sonra eğer ilgisi varsa kendini geliştiriyor değilse zaten temel düzeyde kalıyorlar.
Ali Kara hocamızın sitesi var ben ondan yazılım bilimi youtube kanalından codeorg sitesinden(döngülerde çok yararı oldu) ve Python kitabından yararlanıyorum her yıl daha iyiye gidiyoruz bir de lab güzel olsa çok iyi olurdu

Ben de 9.sinif konularinda biraz daha oturtmuş durumdayım hocalarım ama 10.sinif benim aklımı karıştıran ve bilgi bulamadığım ne derste anlatacağım konu ile ilgili çalışma kağıdına bilgi ne de sinav ne soracağım bilmiyorum

ben bir sunu hazırladım bol örnekli ama eksikler var elbette isteyen olursa paylaşayım

ben 9.sınıflarda python u bir şekilde hallettim. Burada paylaşılan notları gösteriyorum. BT Sınıfım var ama çok iyi değil. Python ile program yazabilecek kadar ilerlemiyorlar ama en azından temelleri oluyor ve mezun olan öğrenciler bile gelip teşekkür ediyor, keşke sizi daha iyi dinleseydik diyorlar. ama kur-2 de ben de çok zorlandım sene başında. 10.sınıflarla arduino seti aldık ortaklaşa kullanıyorlar. çok planlı programlı gidemedim ilk defa anlattığım için ama o da seneye daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    9.5 KB · Görüntüleme: 45
kayakod.blogspot.com blogunu öğrencilerimle birlikte yazıyoruz. Notlarımızı paylaşıyoruz, ilk dönem biraz scrath ile başladık, sonra python kodları gördük onlarla ilgili içeriği sitemize koyduk. İkinci dönemden bu yana appinvertor görüyoruz kısa zamanda onları da siteye koyacağız. Sonra ardunio ve tinkercad de paylaşacağız.

Geri