Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilgisayar Bilimi 9-10.sınıf YARDIM

Konu, 'Genel Liseler Uygulama ve Materyaller' kısmında humeyra. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. humeyra.

humeyra. Üye

iyi günler bilgisayar bilimi dersi için 2.donem okula başladım ve hiç liselere girmedim. Konularından da uzağım laboratuvar yok sınıflarda ders ile ilgili materyallere ihtiyacım var bilgilendirecek,yardım edebilecek ders notu olabilir.

2. kaya23

kaya23 Seçkin Üye Seçkin Üye

3. tezmagduru

tezmagduru Üye

Hocam merhaba bende ikinci dönem başladım bir lisede laboratuvar var ama çok iyi değil ben şimdi tinkercad öğretiyorum ama devamında yazılım geliştirme sürecini işleyeceğim ve python ile bir otomasyon yaptırmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bende tam belirlemedim.

4. humeyra.

humeyra. Üye

Ben tinkercad bile sadece akıllı tahtadan girebilirim onda da öğrenciler pek dinliceklerini sanmıyorum hemen bosveriyorlar bilmiyorum kalakalmis durumdayım baya sıkıntı yaşıyorum ne sorucam sınavda bulmiybilm aklım baya karisik

5. emrahsahan

emrahsahan Seçkin Üye Seçkin Üye

Pydroid 3 ile telefondan internetsiz uygulama yapilabilir

gizemkar bunu beğendi.
  6. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Python, Mblock, Arduino, App İnventor

7. akbilonline

akbilonline Aktif Üye

App inventot

8. tezmagduru

tezmagduru Üye

Hocam sizi çok iyi anlıyorum bende kötü durumdayım bilmiyorum kitap çoğaltıp kitapta gitmeyi deneyebilirsiniz coçuklar hiç önemsemiyor dersi bu şekilde işlemekte çok zor bilmiyorum bende ardunino setlerini kendimde almayı düşündüm derslerim dolu dolu geçmesi için ama maddi olarak çok gelecek bana bende tam bilmiyorum hocam hergün araştırma içindeyim bende

9. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba hocam 2 senedir Python anlatıyorum ilk sene açıkcası biraz zorlandım python dilini bilmiyordum çünkü
    Ben çocuklara telefon tablet getirtiyorum programminghub ve learn python offline yüklettim ama öncelikle programlama mantığını akış şemalarını öğretin değişkenin ne olduğunu veri türlerini iyice anlasınlar sonra if for while kodlarına geçersiniz ben öyle yapıyorum temel düzeyde Python öğrenmiş oluyorlar zaten istenen de bu değil mi öğrenci bundan sonra eğer ilgisi varsa kendini geliştiriyor değilse zaten temel düzeyde kalıyorlar.
    Ali Kara hocamızın sitesi var ben ondan yazılım bilimi youtube kanalından codeorg sitesinden(döngülerde çok yararı oldu) ve Python kitabından yararlanıyorum her yıl daha iyiye gidiyoruz bir de lab güzel olsa çok iyi olurdu

10. tezmagduru

tezmagduru Üye

@burock_26 teşekkürler hocam bende böyle ilerleyeceğim sanırsam defterdemi yaptırıyorsuuz hocam telefonlar yasak bizde çünkü

mcö bunu beğendi.
  11. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

Telefon için benim dersim olan saatlerde izin aldım hocam çocukların hoşuna gitti dersler daha iyi gidiyor

12. mcö

mcö Aktif Üye

Sınavı kağıt üzerinde mi yapacaksınız hocam ?

13. humeyra.

humeyra. Üye

Ben de 9.sinif konularinda biraz daha oturtmuş durumdayım hocalarım ama 10.sinif benim aklımı karıştıran ve bilgi bulamadığım ne derste anlatacağım konu ile ilgili çalışma kağıdına bilgi ne de sinav ne soracağım bilmiyorum

14. serkan42

serkan42 Seçkin Üye Seçkin Üye

ben bir sunu hazırladım bol örnekli ama eksikler var elbette isteyen olursa paylaşayım

15. humeyra.

humeyra. Üye

Eğer 10.siniflarda kullanilacaksa gerçekten ihtiyacım var size de uygunsa atabilir misiniz hocam

16. muratci

muratci Aktif Üye

google classroom sınıf kodu xelx20
    bu sene ders surecinde ogrencilerle paylaşımlarım

17. kais36

kais36 Site Gezgini

İstiyoruz hocam paylaşırmısınız?

18. sadbt

sadbt Aktif Üye

ben 9.sınıflarda python u bir şekilde hallettim. Burada paylaşılan notları gösteriyorum. BT Sınıfım var ama çok iyi değil. Python ile program yazabilecek kadar ilerlemiyorlar ama en azından temelleri oluyor ve mezun olan öğrenciler bile gelip teşekkür ediyor, keşke sizi daha iyi dinleseydik diyorlar. ama kur-2 de ben de çok zorlandım sene başında. 10.sınıflarla arduino seti aldık ortaklaşa kullanıyorlar. çok planlı programlı gidemedim ilk defa anlattığım için ama o da seneye daha iyi olur diye düşünüyorum.

burock_26 bunu beğendi.
  19. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Kod geçerli değildir şeklinde hata alıyorum.

Ekli Dosyalar:

20. zfrkaya

zfrkaya Aktif Üye

kayakod.blogspot.com blogunu öğrencilerimle birlikte yazıyoruz. Notlarımızı paylaşıyoruz, ilk dönem biraz scrath ile başladık, sonra python kodları gördük onlarla ilgili içeriği sitemize koyduk. İkinci dönemden bu yana appinvertor görüyoruz kısa zamanda onları da siteye koyacağız. Sonra ardunio ve tinkercad de paylaşacağız.

mas1961 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal