bilgisayar açılmıyor

Kodla Büyü

engin katı

Site Gezgini
öncelikle iyi günler diliyorum
bilgisayar ilk açılırken
windows başlatılıyor diyor ve sonrası gelmiyor
ne yaptıysam açılmadı bilgisayar
format ta atmıyor ve dahası harddisk i tanımıyor bios sadece dvd cd sürücüsünü tanıyor ( kurtarma geri yükleme hiçbir şekilde yanıt alamıyorum .
otomatik kurtarmada disket istiyor bu işlem sorun giderirmi
ve elinde kurtarma disketi olan varmı bütün cd leri denedim nafile bir sonuç yok önemli resmi yazılar olmasa atacağım hardiski amacım d deki belgeleri almak o da olmuyor :(
ne yapmam gerekiyor .
program yada her hangi bir yazılım öneriniz varmı
teşekür ediyorum şimdiden .
iyi günler dilerim.

işlemci fanını söküp tekrar tak. termal macun sürmeyi unutma. fan hızını kontrol et. çünkü işlemcin çok ısındığı için (fan temas etmiyordur ya da düzgün çalışmıyordur) bilgisayarın kitlenir.

ram modüllerin bir den fazla ise sırayla dene onları sıkıntı ramlerinde de olabilir.

kolay gelsin...

Merhaba;

Öncelikle sakin olmanızı öneririm. Eğer Bios da HDD nizi göremiyorsanız öncelikle bunun ile ilgili çalışmanızı yapmanız gerekmektedir.
- Hdd IDE / sata kablosunu değiştirin
- HDD güç kablosunu değiştirin
- HDD İde/ Sata Slotu değiştirin
- Bios üzerinde Hdd bölümündeki tanıma kısmını otomatik olarak seçin
- Diskin türünü kendisi seçsin

Bios da gördükten sonra; Artık Boot edilebilir hale gelebilirsiniz. Bundan sonra format esnasında diskinizi göremyorsanız eğer takmış olduğunuz cd de Sata desteği yoktur veya Bios dan İde/ sata ayarını yapmadınız demektir. Format esnasında imleci görüyorsunuz ama uzun bir süre hareketlilik yoksa o zaman ram veya diskinizden şüphelenebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bu sorun genellikle harddiski görmediği zaman ortaya çıkıyor. Benim bilgisayarlarda kasayı açıp harddiskten anakarta giden kabloyu çıkartıp tekrar takınca çalışıyor.

hocam benim tavsiye o bilgiler madem çok önemli. O harddiski başka pc ye takıp bilgilerini kurtar ondan sonra burhansenyuva hocamın dediklerini uygula :
burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;

Öncelikle sakin olmanızı öneririm. Eğer Bios da HDD nizi göremiyorsanız öncelikle bunun ile ilgili çalışmanızı yapmanız gerekmektedir.

Bios da gördükten sonra; Artık Boot edilebilir hale gelebilirsiniz. Bundan sonra format esnasında diskinizi göremyorsanız eğer takmış olduğunuz cd de Sata desteği yoktur veya Bios dan İde/ sata ayarını yapmadınız demektir. Format esnasında imleci görüyorsunuz ama uzun bir süre hareketlilik yoksa o zaman ram veya diskinizden şüphelenebilirsiniz. İyi çalışmalar.

mkaratayy' Alıntı:
hocam benim tavsiye o bilgiler madem çok önemli. O harddiski başka pc ye takıp bilgilerini kurtar ondan sonra burhansenyuva hocamın dediklerini uygula :
burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;

:+1:

Geri