Bilgisayar açılıyor hemen geri kapanıyor

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda bir pc var. Xp kurulu... Makineyi açıyorum biraz çalışıyor sonra kapanıyor ve hiç açılmıyor aradan 2 gün geçiyor açıyorum açılıyor sonra birden kapanıyor ve hiç açılmıyor. Bu döngüde devam ediyor.

Kasayı açıp fanları temizledim. İşlemci termal macununu değiştirdim bir süre düzeldi şimdi yine aynı oldu acaba sorun güç kaynağında olabilir mi? Ya da farklı bir şeyde. Yorumlarınızı bekliyorum

Power suply'in değişmesi gerekebilir.

Pc özeliklleri neler?
kaç yıllık, eski idari pc mi?, işlemci ram hdd?

termal macunu değiştirmişsin ama yine de bios'tan işlemci sıcaklığına bir bak. örneğin 60 derecede kapansın ayarlıdır pc 70 derece oluyordur kapanıyordur. değilse güç kaynağındandır muhtemelen...

Işlemci ısınıyor kesin. Fan tam oturmuyordur veya fan tozdan devrini alamiyor dur

anakartı güç kaynağı ile yalın halde çalıştır. Uzun süre beklet bak istop edip etmediğine. Sonra etmiyorsa yeni bir parça ekle. Bios pili ekle mesela. Sonra başka parça ekle, o şekilde ilerle. Hangi parçayı taktığında o hatanın meydana geldiğini bul. Ana kartı yalın halde çalıştırırken ön panel kablolarını bile takma. Tornavida ile f_panel yuvasında msg pinlerini tetikle.

halk' Alıntı:
anakartı güç kaynağı ile yalın halde çalıştır. Uzun süre beklet bak istop edip etmediğine. Sonra etmiyorsa yeni bir parça ekle. Bios pili ekle mesela. Sonra başka parça ekle, o şekilde ilerle. Hangi parçayı taktığında o hatanın meydana geldiğini bul. Ana kartı yalın halde çalıştırırken ön panel kablolarını bile takma. Tornavida ile f_panel yuvasında msg pinlerini tetikle.

anakartı güç kaynağı ile yalın halde çalıştır>>>bunu nasıl yapacağım hocam tam olarak

serkan42' Alıntı:
halk' Alıntı:

anakartı güç kaynağı ile yalın halde çalıştır>>>bunu nasıl yapacağım hocam tam olarak

anakartta takılı olarak sadece 1 adet ram ve işlemci olsun o kadar. Ekran kartı zaten onboarddır. O şekilde çalıştır. Harddisk kabllolarıdır, bios pilidir, ön panel bağlantılarıdır, speaker vs. sök.

Geri