Bilgisayar açılışta sürekli kendini resetliyor!!!

Kodla Büyü
Değerli arkadaşlar...
Bilgisayarı açmak için düğmesine bastıktan 2-3 sn. sonra duruyor aralıklarla başlayıp başlayıp duruyor... Bir türlü monitöre görüntü atmıyor... 10 belki 20 defa böyle yapıyor... Kafasına esince normal açılışa geçiyor... Windowsu yüklüyor... Açılıyor... Açıldıktan sonra asla sorun yok... Yenşden başlat deyincede normal açılıyor... Ama ne zaman kapatsam ve düğmeden yeniden açsam aynı sorunu sürekli yapıyor... Kafayı oynattım... Anakartın kitabını baştan aşağı okudum... Bios ya da başka bir şeyden kaynaklanmıyor... UPS de kullanıyorum ama yine de voltajdan olabilir mi? Ya da power'dan... Üzerinde 400W yazan bi power var kasada ama gerçekten öylemi bilmiyorum... Bu sorunu nolur çözelim... Kaynağını bir bilsem halledeceğim anında ama bi el atın nolur... :cry:

güvenli kipte açmayı dene, bakalım sorun devam edecekmi, işletim sisteminden şüphelen öncelikle ve sistemini güzel bir antivirüs programıyla tara, trojan olmadığından emin ol.

windows ile alakası yok windows açılırsa zaten sorun kalmıyo... POST ekranı bile gelmeden resetlemeye başlıyor arkadaşlar... İşlemci C2DUO 2.33 1333FSB daha yeni aldım bi sorun olabilirmi gerçekten... :cry: AĞLARIM AMA O ZAMAN!!! power dan olamaz mı??? Yardımlarınızı bekliyorum...

Powe supleyden kaynaklanma ihtimali çok yüksek başka bir power ile dene
Aynı problemle bende karşılaşmıştım makina açılırken kendini resetliyordu. Bilgisayara elektrik geldiği için power dan şüphelenmek aklımıza gelen en son şey oldu son olarak powerı değiştirmeye karar verdik ve soun çözüldü.

hocam belki güleceksin ama klavyen basılı kalmış veya klavyenin içi nemlenmiş olabilir buna bak sen.Başıma Pazar geldi daha:)Ayrıca Açılışta F8 e bas ve çıkan menüde Makina hataları verdiğinde sistemi yeniden başlatma de?

Hocam bu benım basıma gelmıstı ben ılk once BIOS ayarına girdim reset cekmedi bende donanımda sotun yoksa XP yeniden yukleyım dedım ve dahada sorun cıkmadı sizde bir deneyın :D

SogukSabah' Alıntı:
Powe supleyden kaynaklanma ihtimali çok yüksek başka bir power ile dene
Aynı problemle bende karşılaşmıştım makina açılırken kendini resetliyordu. Bilgisayara elektrik geldiği için power dan şüphelenmek aklımıza gelen en son şey oldu son olarak powerı değiştirmeye karar verdik ve soun çözüldü.

Evet bende de böyle bir sorun yaşanmıştır.Ben de power düğmesinden kaynaklandığına inanıyorum...
Kolay gelsin.

arkadaşlar bende ise başka bir sorun var bilğisayarım bir süre çalıştıktan sonra kendini resetliyor bende buna bir çare bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

asabiadam' Alıntı:
arkadaşlar bende ise başka bir sorun var bilğisayarım bir süre çalıştıktan sonra kendini resetliyor bende buna bir çare bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

Burda sorun buyuk ihtimalle windowstadır, iyi bir antivirusle sistemi tarat, daha da olmuyorsa hard diskini baska bir makina da açmayı dene, windows o zamanda resetliyorsa sorun windowstadır. hard diski baska makinada çalıştırdıgında resetlemiyorsa sorun donanımsal olabilir, işlemci sıcaklığını kontrol et. fanın sağlıklı çalışmıyor olabilir.

Kolay gelsin...

Geri