bilgisayar açılırken kendini resetliyor ve açılmıyor

Kodla Büyü

asli_1185

Aktif Üye
okuldaki bilgisayarımın monitörünü öğle arasına çıkarken kapatıp çıktım. zaten hergün böyle yapıyordum. kasa çalışıyordu yani.
öğleden sonra geldiğimde arkadaş senin bilgisayar açılmıyor dedi.
bende gidip baktım. siyah ekran geliyor, güvenli mod, ağ desteği ile güvenli mod, komut istemiyle güvenli mod, en son çalışan ayarlar, ve windows olağan şekilde başlasın diyoorr... ama hepsini denedim, hiçbiri açılmıyor. wimdows ekranına gelip bilgisayar resetleniyor. sürekli aynı.
ramleri çıkarıp taktım, harddiskin kablolarını ve diğer kabloları kontrol ettim. değişen bişey yok.
biosa girebiliyorum. cd den başlattım.windows cd ile windows dosyaları yükledi. onar dedim. siyah ekran geldi mecbur exit yazıp çıktım. masaüstinde bir çok gerekli belgem var. kurtarılması gereken. ne yapcam bilmiyom. en son ekrana da hiç birşey gelmedi, monitörün düğmesi yanıp söndü. reset sesleri geldi, görüntüde gitti.
ne yapcem arkadaşlar,

Hocam cd den çalışan winxp ve ya win7 ile aç dosyalarını D ye taşı, sonra format atmayı dene..

sağolun hocam. onu yapıcam yarın. şimdi indiriyorum portable xp yi.
bakalım inşallah olur.
başka çözümü yada sebebi şudur diyen varmı.

arkadaşlar portable xp ile bilgisayarı açtım ama harddike de girdim, dosyalarımı görüyorum ama nasıl yedekleyeceğimi bilemiyorum
acil yardım!!!!

Bilgisayarın D'si varsa oraya kaydedin. Yoksa Flash belleğe kaydedin. Flash belleği görebilmesi için takılı iken bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor.
Ya da dosya boyutlarınız çok büyük değilse CD ya da DVD ye de yazdırabilirsiniz. portable xp de yazdırma programları mevcut.

Geri