bilgisayar açılıp kapanıyor sürekli

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
bu sorun daha önce tartışılmıştı ama başlığı bulamadım,
bilgisayar windows yazısını kadar açılıyor ve tekrar yeniden başlıyor bu sürekli devir daim ediyor, format attım ilk bi kaç saat çalıştı, çalışıyor diye bilgisayarı sorumlu öğretmene gönderdim, 1 saat sonra bilgisayar yine aynı sorunlar geri geldi... bu neden kaynaklanıyor, format dahi çözüm olmadı donanımsalmıdır donanımsal sa neyden kaynaklanıyor?

Hocam kendi kendine kapanma sorunu birçok donanımdan kaynaklanabilir. Ancak aynı problemi zamanında ben de yaşadığım ve harddiski değiştirerek çözdüğüm için söyledim. Umarım işe yarar. Olmazsa işlemci ve sistem sıcaklıklarını biostan kontrol edin. Aşırı sıcaklık varsa işlemci fanı ile işlemci arasındaki termal macunu temizleyip tekrar macun ekleyin, fanın tekrar düzgün bir şekilde takıldığına emin olun. Bu da olmazsa belleklerin yerlerini değiştirin. O da olmazsa güç kaynağının anakarta takılı kablolarını kontrol edin veya güç kaynağını değiştirin. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

by_rebel' Alıntı:
Aşırı sıcaklık varsa işlemci fanı ile işlemci arasındaki termal macunu temizleyip tekrar macun ekleyin, fanın tekrar düzgün bir şekilde takıldığına emin olun.
:+1:

Geri