Bilgisayar açılıp kapanıyor. (Acil Yardım...)

Kodla Büyü

mustafagul

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
Masaüstü bilgisayarı açarken üç-dört saniye içerisinde kapanyor. bazen açılıştaki windows logosunu geçiyor bazen de oraya gelmeden kapanıyor. sorun ne olabilir acaba?

sayın hocam,

bilgisayarınıza yakın zamanda yüklemiş olduğunuz bir prgoramın sistem dosyalarını etkilemiş olma ihtimali yüksek.
bilgisayarınızı sistem geri yükleme yapabilir veya açılışta dos ekranından chckdisk komutu ile hataları düzeltme yolunu deneyebilirsiniz

kolaylıklar dilerim

Merhaba hocam, aynı sorunla defalarca karşılaştım. Sorun muhtemel nedenleri bence şunlar:
1) RAM larda sıkıntı olailir. Yerlerini değiştir. Ya da 2 tane varsa biriyle kullanmayı dene. Benim bilgisayarımda benzer sorun olmuştu. Yıllarca 2 RAM ile çalışan pc kapanmaya başladı. bir süre tek RAM ile çalışınca sıkıntı olmadı. Daha sonra tek RAM ile de çalışmadı. Anakartın üzerinde, RAM ların yanındaki kondansatörler şişmişti onları değiştirdim. şimdi çok şükür iki RAM ile çalışıyor. :)

2) Ekran kartında sıkıntı olabilir. Harici ekran kartı varsa onboard olanı kullan ya da tersini yap.

smile52' Alıntı:
Merhaba hocam, aynı sorunla defalarca karşılaştım. Sorun muhtemel nedenleri bence şunlar:
1) RAM larda sıkıntı olailir. Yerlerini değiştir. Ya da 2 tane varsa biriyle kullanmayı dene. Benim bilgisayarımda benzer sorun olmuştu. Yıllarca 2 RAM ile çalışan pc kapanmaya başladı. bir süre tek RAM ile çalışınca sıkıntı olmadı. Daha sonra tek RAM ile de çalışmadı. Anakartın üzerinde, RAM ların yanındaki kondansatörler şişmişti onları değiştirdim. şimdi çok şükür iki RAM ile çalışıyor. :)

2) Ekran kartında sıkıntı olabilir. Harici ekran kartı varsa onboard olanı kullan ya da tersini yap.
Aynen doğru :+1:

Hocam format cdsini takıp iki saat önce format attım, o zaman sorunsuz çalışıyordu, şimdi açıyorum başlarken Windows logosunu geçip tekrar kapanıyor

Yukarıda dediğim gibi hocam. Ben de format atarken sıkıntı yaşamamıştım. :+1:

smile52' Alıntı:

Bunların yanınnda deepfreze kurduysan uygun ve çalışır sürümünü dene.Bilgisayara format attım sağlam çalışıyordu deepfreze kurdum sıkıntı çıktı sürümünü değiştirdim düzeldi.

Geri