bilgisayar açıldığında belgelerim klasörü de açılıyor

Kodla Büyü

cico76

Üye
geçenlerde müdür yardımcısının bilgisayarını antivir ile virüs taraması yaptım.bir sürü virüs bulup sildi. fakat ondan sonra bilgisayar her açıldığında belgelerim klasörü de açılıyor. bunu nasıl engelllerim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

başlat>Çalıştır>msconfig
Yaz Enter a bas Açılan pencerede Başlangıçta çalışan programların listesini göreceksin oradan belgelerimi iptal et.

Belgelerim Klasörü Başlangıçta açılan programlar bölümündedir. Bunu silmek için, Başlat-Programlar-Başlangıç bölümüne gelin ordan silin.
Bu yol olmadıysa ikinci bir yöntem
Başlat_Çalıştır oraya msconfig yaz açılışta çalışmasını istemediğin dosyaların yanındaki işaretli kutunun işaretini kaldır. Tamam de. bilgisayarını yeniden başlat. İşlem tamamlanmıştır...

format at demesi kolay ama o bilgisayarda bilgi programı var nasıl format atacağım bilgi programını nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum

tam emin değilim ama şuraya bi bak:
çalıştır'a msconfig yaz startup sekmasinde belgelerimle ilgili bişey varsa kaldırırsın...

benim okul müdürü bilgisayarında da aynı şey oluyor bu virüs işi ama nasıl çözeceğimi anlayamadım msconfig ile olmuyor başlangıçla olmuyor çözüm arıyorum engin bilgilerinize ihtiyacımız var

Hocam o sıkıntı bende de var virusten veya baslangic ayarlarindan dolayi yapmiyor sanirim. Ama zararsiz bisey netice de! Bence sırf o yuzden format falan atmana gerek yok! bakalım hep beraber sorunu cozeriz!bir bilen cikacaktir elbet :)

son zamanlarda 3 bilgisayarda rastladım bende. 3 üde okulların idare bölümünde kullanılan bilgisayarlardı. rastlantıya bak...

Hocam virüsle ilgili bir sorundur bu, nod 32 antivirüs programını bir de deneseydiniz.nod 32 ilk taramada silemeyebiliyor. Birkaç kez taratmak gerekiyor. programı gönderiyorum umarım işinize yarar.

Hocam full sürümü yoktu yanlız bir site de vardı o da kapanmış bildiğim kadarıyla.

o da olmadıysa
başlat çalıştır regedit
hkey local makina
software
microsoft
windows
current version
run

buradan gereken dizileri sil gelmez birdaha

Regedit'e gir.(başlat-çalıştır-regedit)
Şuraya kadar git.

HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win*dows NT\CurrentVersion\Winlogon

Winlogon'a tıklayınca sağ tarafta aşağılarda Userinit'i bul. sağ tıklayıp değiştir tıkla.Değiştire tıkla ve o değerlerin yerine bu değeri C:/windows/system32/userinit.exe yapıştır.
Sonra kayıt defterini kapatıp, bilgisayarı yeniden başlat.
Kolay gelsin.... :)

bir bilen olursa ben de muzdaribim :( benim lab.daki bilg. oldu.active32 gibi bir virüsü temizledikten sonra hep belgelerim açılmaya başladı. başlangıç klasöründen çözülmedi. bir de msconfig den deneyim bakalım yarın

şimdi okuldayım dediklerinizi yaptım ancak regedit yönetici tarafından engellendi diyor ve açılmıyor regedit ayarlarını nereden yapabilirim ki

Arkadaşlar,
Lütfen bir kez daha bakın, MSCONFIG ya da msconfig'i yönetmeye yarayan 3rd party yazılımlar çözer.

aynı sorun idare bilgisayarında var.msconfig işe yaramadı .birde regeditten anlattığınız gibi deneyeyim.teşekkürler

regedit veya msconfig deki değikliklerin olabilmesi için bilgisayarınızdaki virüs vari yazılımı opasif hale getirmeniz lazım yani çalışmamalı yada suspend moduna alınmalı. eğer böyle olmazsa siz ne kadar değişiklik yaparsanız yapın casus yazılım siz değişikliğ yapar yapmaz o değerleri yine kendisine göre ayarlar.

Geri