Bilgi yarışması için yardım lazım.

Kodla Büyü

fatisah

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgi yarışmasında sorular projeksiyondan yansıtılacak, sorunun hemen altında tıklamayla birlikte kronometre çalışacak, süre bittiğinde zil sesi çalacak.

Türkçe öğretmenleri böyle bir çalışma istediler, nasıl yapabiliriz diye sordular, ben de sizlere soruyorum yapılabilir mi böyle bir çalışma?
Slayta kronometre eklenebilir mi?

Hocam şöyle bir yarışma formatı var bende. Yerlerini değiştirerek istediğini yapabilirsiniz sanırım.

Ekli dosyalar

• bilgi yarışması.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 190
Powerpointte yapabilirsiniz hocam basitçe. Forumda sanırım daha önceden benzer bir çalışma paylaşılmıştı...

Hocam daha önceki okulumda powerpointte böyle bir çalışma yapmıştım. Şıklar tıklamayla sırayla geliyor. Son şık geldikten sonra süre geliyor.
Soruları powerpointte tek tek ekleyip, animasyonlar vermiştim.
İsterseniz paylaşabilirim bu çalışmayı. Biraz karmaşık gelebilir.

Ekli dosyalar

• 0.png
    0.png
    169.7 KB · Görüntüleme: 493
  • 1.png
    1.png
    232.7 KB · Görüntüleme: 492
  • 3.png
    3.png
    284.8 KB · Görüntüleme: 487
Kahoot kullan hocam sorulari resim olarak şıkları normal ekle süresini ayarlarsin soruya göre tabi yarışmanın olacağı ortamda interet olmalı

Mobil-Tapatalk @bilisimcil

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.
30 tane baloncuk yapıp söylediğiniz gibi animasyon geçişi ile yapmıştım. Her saniyede bir baloncuk kayboluyordu.

Smile52 hocamın sayaç uygulamasını çok beğendiler, onu kullanmaya karar verdik, Smile52 Hocama ayrıca teşekkür ediyorum.

Geri