Bilgi ve iletişim dersi Performans kaç tane?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar ben yeni atandım da bi acemilik var bende :) Bilgi ve iletişim dersinin Performans ödevini bir tane mi veriyoruz ? .Galiba bir tane Performans ödevi puanı vercekmişiz bir tane de eski sistemdeki sözlü gibi performans puanını kafadan vercekmişiz? öyle mi? ve proje de vercek miyiz ? Cevap verirseniz çok sevinirim

Hocam 1 tane performans calısması, bir tane de sınıf ici performans notu verilmesi gerekiyor. Eskinin sözlü notu gibi. Ben her hafta bir calısma yaptırırım. Dersin baslangıcından bitimine kadar hal ve davranıslarıyla birlikte degerlendirerek 100 üzerinden not veriyorum. Donem sonunda da kac notu varsa aritmetik ortalamasını alıp notlarını verecegim. Boyle daha rahat oldu benim icin.

özlü' Alıntı:
Hocam 1 tane performans calısması, bir tane de sınıf ici performans notu verilmesi gerekiyor. Eskinin sözlü notu gibi. Ben her hafta bir calısma yaptırırım. Dersin baslangıcından bitimine kadar hal ve davranıslarıyla birlikte degerlendirerek 100 üzerinden not veriyorum. Donem sonunda da kac notu varsa aritmetik ortalamasını alıp notlarını verecegim. Boyle daha rahat oldu benim icin.

Proje zorunlu değil değil mi hocam?

Proje zorunlu degil Hocam. Yıllık odev gibi. Ogrenci secmísse proje calısması yaptırırız. Ama cok az secen olur. Odev konuları ve degerlendirme kríterleri de sene bası zumre toplantısında belirleniyor.

özlü' Alıntı:
Proje zorunlu degil Hocam. Yıllık odev gibi. Ogrenci secmísse proje calısması yaptırırız. Ama cok az secen olur. Odev konuları ve degerlendirme kríterleri de sene bası zumre toplantısında belirleniyor.

Teşekkürler hocam :) Bir de şunu soracaktım. Zümrem de şu yazıyor: "13. 07.09.2013 Tarih, 28758 Sayılı OrtaÖğretim Kurumları Yönetmeliğine göre proje ve performans konularının tespiti, takip ve değerlendirme esaslarının belirlenmesi" diye yazıyor. Performans ödevi versem çocukların evlerinde bilgisayar yok çoğunda... nerede yapacaklar. Ben de akıllı tahtalarda uygulama yaptırıp ona göre performans notu vereceğim. Müfettiş gelirse sorun etmez değil mi? ayrıca zümremde performans ödevi ile alakalı açık açık şeyler yazmıyor sonuçta. Akıllı tahtalarda uygulama yaptırıp not vermem Bana sorun olmaz gibi geliyor ama bi de tecrübeli hocalarımız olarak sizlere sorayım

Hocam tahtalarda uygulama yaptırabílirsiniz. Zaten performans calısmasının normalde derste yapılması gerekiyor. Aynı zamanda sunum da yaptırabilirsiníz. 2. Donem zumre yaptıgınızda performans ve proje calısmalarının konularını ve degerlendirme kriterlerini belirlersenìz mufettís geldígínde sıkıntı olmaz.

Geri