bileşenler

Kodla Büyü
Ellerinize sağlık hocam, az önce indirdim...

Merak edenler için dosya boyutu:17,6mb

İçindekiler:

adminsifre.zip
artref14.zip
CBuilder1_0_2_unzip1st.zip
com_bilgi_edinme[1].v.1.3.zip
com_booklibrary.zip
com_colorlab.zip
com_docman.zip
com_e_devlet.zip
com_easybook_1.1_stable_Turkce.zip
com_easygallery_1.0_beta5.zip ........bulabileceğiniz en güzel resim galerisi bileşeni
com_easygbook.zip
com_flashgalery.zip
com_jdownloads_1.0.1alpha.zip
com_jfwhois_1_0_0_beta.zip
com_jjGallery.zip
com_joomlapack-1.1.0.zip
com_joomlaxplorer_1.6.0.zip
com_jsecure_validmoscheck-B3.zip
com_linkdirectory.zip
com_mezun.zip
com_Photos.zip
com_quiz081.zip
com_rehberlik_defteri1.1_stable_easy_joomla.zip
com_rsgallery2_1.12.1_alpha.zip
com_rsgallery2_1.13.1-alpha.zip
com_school1.3.3.zip
com_securitycenter.zip
com_smf_2_0_2.zip
com_zoom_251rc4_wk08.zip
datsogallery_v1.4.zip
docman_rc2_turkish.zip
docmanv13_rc_2.zip
e-devlet_1.1.zip
gd-2.0.35.tar.gz
gigcalendar_10.zip
imagebox_v2.zip
letterman_1[1]23.zip
mostitlenew.zip
phpBB2_plus_1.52_2018.zip
ponygalleriMLturkce24.zip
ponygallery_ml_2_4_1_install.zip
Remository325.zip
rsgallery2_searchbot_0.9.3.zip
RSturkish.zip

eline sağlık.

yalnız şunu belirtmeden geçemeyeceğim joomlada bileşenlerinizin en güncel sürümlerini yüklemeye çalışın. çünkü joomlanın en çok güvenlik açıkları bileşenlerden kaynaklanıyor ..

bileşenlere botlar tarafından gönderilen bilgiler veritabanına yazılabiliyo acıkca bu sorunu yaşadım ama Nuke kullanırken

bileşenlerde genelde shell açıkları olur
yani goog içinde inurl ile yapılan aramda açık olan bileşen okul sitesinde bulunursa
gerekli shell komutları ile saldırı oluyor.
.htaccess doyasını bu konuda yapılandırın arkadaşlar.

doğru söylüyorsun hocam hack olayına dikkat etmek lazım. Htaccess mutlaka korunmalı.

sağolasın kardeş ben zaten kapattım. Bir kaç tane güvenlik bileşeni ile de test yaptım. Uyardığın için teşekkür ederim.

Arkadaşlar şu htaccess olayını biraz açar mısınız :) Acemiler için, korktum şimdi...

fatmazehra' Alıntı:
Arkadaşlar şu htaccess olayını biraz açar mısınız :) Acemiler için, korktum şimdi...
HOCAM JOOMLAYI KURDUKTAN SONRA HTACCESS DİYE BİR DOSYA OLUŞUR BU DOSYA İZİNLERİN VERİLDİĞİ BİR DOSYADIR VE SİZ BU İZİNLERİ ENGELEMEZSENİZ HACKERLAR TARAFINDAN HACKLENEBİLİRSİNİZ. ve KISA BİR SÜRE ÖNCE BAZI MEB SİTELERİ VE OKULLAR HACKLENMİŞTİ...

fatmazehra' Alıntı:
HOCAM JOOMLAYI KURDUKTAN SONRA HTACCESS DİYE BİR DOSYA OLUŞUR BU DOSYA İZİNLERİN VERİLDİĞİ BİR DOSYADIR VE SİZ BU İZİNLERİ ENGELEMEZSENİZ HACKERLAR TARAFINDAN HACKLENEBİLİRSİNİZ. ve KISA BİR SÜRE ÖNCE BAZI MEB SİTELERİ VE OKULLAR HACKLENMİŞTİ...

.htaccess nasıl güvenlik açıklarına karşı kapatıolıp korunuyor bilen varsa anlatsın llütfen

tşk arkadaşlar ama şu bileşen olayını tam kavrayamadım yükledikten sonra içeriklerine nasıl ekleme yapabiliriz örneğin resim nasık koyabiliriz deyaylı bir anlatırsanız çok sevinirim

kuzika53' Alıntı:
tşk arkadaşlar ama şu bileşen olayını tam kavrayamadım yükledikten sonra içeriklerine nasıl ekleme yapabiliriz örneğin resim nasık koyabiliriz deyaylı bir anlatırsanız çok sevinirim

eklediğiniz ve kurduğunuz bileşene ait bileşenler menüsünde bir alt menü oluşuyor her bileşenin kullanımı farklı ama çok basit...Kurduktan sonra hemen anlaşılır

Geri