Bıktımmm Bu Hastalıktan BIKTIIMM !

Kodla Büyü
hocam annemden duymuştum, abim de küçükken sanırım kurdeşen dökmüş,soğuk suyla duş aldırmışlar geçmiş. Dener misin,gerçekten işe yarıyor mu bilmem ama annem abiminki geçmişti dedi. Denemekten bişey olmaz havalar sıcak zaten ama suyun soğuk olması lazımmış...

Sorma insan bazen isyan noktasına geliyo. Benim de kronik ağız yaralarım var. Bazen arka arkaya çıkıyo. Bırak yemeyi içmeyi, nefes alasım bile gelmiyo. Kesin bir nedeni ve tedavisi de yok. Allah acil şifalar versin size de.

Hocam günlerdir yazıcam size yazamadım bir türlü. Benim değerli bir abimde var bu rahatsızlık eğer alkol ve sigara varsa lütfen uzak durun ikisindende ve özelliklede stresten. ilaç ve iğne tedavisinide kesinlikle aksatmadan yapmaya devam edin, inşaallah geçicektir,acil şifalar.

Öncelikle geçmiş olsun. Allah (cc) şifa ihsan eylesin. Manevi tedavi adına fikrim ise Üstad'ın Hastalar Risalesini okumanızı tavsiye ederim....

hocam öncelikle çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun. 'bıktım' demeyin yüce yaradan sizin sabrınızı yokluyordur bu dünyada çektiğimiz sıkıntılar geçmişte işlemiş olduğumuz günahlara kefaret olacaktır Allah kimseye çekemeyeceği kaldıramayacağı sıkıntı vermez tez zamanda iyileşirsiniz inşallah

Allah razı olsun hepinizden..sigara ve alkol hic kulanmadm,alerji testi,kan testi,gaita testi de normal çıkıyo..elbet bir dermanı vardır..çok şükür halimize..hepinize tesekür ediyorum

uzun süreden beri bu hastalığı çekmekteyim. 20 yılı aşkın süredir.
20 sene içerisinde çok şiddetli olduğu zamanlarda oldu hiç çıkmadığı zamanlarda oldu.
Benim rahatsızlığımda kızarma,kabarma,şişme gibi dışarıdan herhangi bir şekilde belirtisi olan bir şey yok.
Sadece iğne batması var. Bu şekilde olunca da kimseyi inandıramıyorsun. Çoğu insanın gözünde ben psikolojik bir deliyim. Çünkü çoğunun söylediği "psikolojik olabilir mi ?"

Neyse biz gerçeklere bakalım,
bu kadar süre içerisinde bende hastanelere gittim, numune hastanesine gittim. Bir çok test yaptırdım.
iç hastalıklarda bir şey çıkmadı yani böbrek , karaciğer akciğer dalak aklınıza ne gelirse bütün testler normal.
Alerji testi yaptırdım o zamanın teknolojisiyle sırtıma iğneler vurdurdum. Fakat test edilen maddelere alerjim olmadığı ortaya çıktı.
En sonunda numune hastanesinde beni diyetiysene gönderdiler. Kötü huylu kolestrolümün birazyüksek olduğunu söyledi ve diyet önerdi.
Hayvansal gıdalar yemiyordum artık çünkü kolestrol hayvansal gıdalarda var sadece.
süt,peynir, kırmızı et (hatırlıyorum o sene kurban bayramında ağzıma hiç et almamıştım), tavuk gibi ürünleri ağzıma almadım.
Elbette yedim ama normalde yediğimin çok çok çok azını. Maydonozu marulu felan çok yedim kolestrolü düşürüyor diye.
Evet bu diyet ile uzunca bir süre rahatladım ve hastalık kendini çok uzun süre göstermedi.Numune hastanesinden bir ilaçla çıkmamıştım , bir diyetle çıkmıştım ama bu diyet beni rahatlatmıştı yani.
Ama kesin çözüm olamamıştı ve hastalığın adı da konulmamıştı.
Uzun süre sonra tekrar nüksetti.
Özel bir doktora gittim adam benden 250 kağıt aldı ne bir test ne bir şey istedi. Sadece sırtıma bir anahtar çiziği attı bu ürtiker dedi. (ben inanmadım, hala da inanmıyorum belirtileri çok farklı)2 aylık bir kaç ilaç verdi bunları kullan dedi sonra gel
tekrar bakalım dedi. (tekrar gitmedim , hoşuma gitmedi çünkü doktor) İlaçları şu an hatırlamıyorum ama zirkatek gibi bir şey vardı ağır ve gece yatarken içilen bir ilaç. kullandım bir süre, Geçti gibi oldu , geçti gibi oldu diyorum çünkü
o ilaçları içtikten belkide 10 ay sonrasında çıktığım izin sonrasınde tekrar bu hastalığa yakalandım şimdi aynı nöbetleri tekrar geçirmekteyim.

Hastalığı hafifletmek adına yaptığım birkaç yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum;
küçükken banyo sırasında ve banyodan sonra çok kaşınıyordum. Panten pro v şampuanını bıraktım. Vücuduma deydirmedim. Bu biraz hafifletti. Belki şampuanlarınız derinizi etkiliyordur.
hacı şakir , aşırı derecede kaşındıran bir sabundu bıraktım , dove çıktığından beri neredeyse dove kullanmaktayım. Rahatlattı. Deriyi nemlendirmek iyi geliyor.
kullanıpta kaşıntıya yakalanmadığım deterjanları denedim. Ariel deterjan, yumoş yumuşatıcı mesela bunlar beni kaşındırmıyor.
duştan çıkar çıkmaz hemen kendimi kurulamıyorum. Biraz bekliyorum daha sonra kurulanıyorum ki vücut böylece nemini koruyor.
Sert havlulardan vazgeçtim daha yumuşak havluları kullanır oldum. Bununda faydasını gördüm.

Şu aralar tekrar aynı hastalığa yakalandım hatta geçen sene de yakalandım şöyle bir düşününce neler ortak
neler bu hastalığa tekrar beni yakalandırıyor diye, şunları keşfettim.

Klima, klima eğerki uzun süre kullanılmışsa içinde biriken bakteriler ve onun verdiği havanın solunması ile hastalığın azdığını farkettim.
Kapalı ortamlar, nemli ortamlar ; havadar olmayan yerlerde büyük ihtimalle akar denilen böcekler kolaylıkla yetişiyor ve sizi alerji yapabiliyor.
Alerjiye yakın bir şeyinizi de tetikliyor olabilir. Akarların genelde dışkıları alerji yapıyormuş.

Geçen gün yine aşırı derecede kaşındığım bir zamanda araştırma yaparkene
NEEM ağacı diye bir ağaç keşfettim. Hindistanda yetişiyormuş ve evinize bunun spreyini sıktığınızda bir sene boyunca akar kokar hiç bir şey yaklaşmıyormuş.
Aktarlara bunun yağını sordum ama bulamadım. Bu ağacın peşindeyim çünkü bu ağaç ile sizde araştırma yaparsanız göreceksiniz ki çok harika bir ağaç.

sonuçta halen iğne batması gibi kaşıntılarım olmakta ve ben hastalığın tam adını koyabilen bir doktora da rastlayamadım.
Bugün tekrar başka bir hastaneye gittim ve 250 tl bayıldım. Bir çokta test yapılacak.
Bayramdan sonrada yaklaşık 500 tl'lik iki adet paket alerji testi daha yaptıracağım.
Sonuçlardan artık bir şey çıksın umudu ile bu paraları vereceğim.

İlaca bağlı olarak yaşamak istemiyorum ve kesin sonuç istiyorum.
Bu arada ben bilgisayar öğretmeni değilim fakat yıllarca bilgisayar ile muhattap olan birisiyim, belki dediğiniz gibi bu bir bilgisayar hastalığıdır. Ekrandan çıkan ışınlara bağlı olarak derimde gelişmişte olabilir. Bilemiyorum.

bu arada hastalığıma tam tanı konunmadığı için kendim araştırıp hangi hastalık benimkine yakın diye baktığımda yakınen cilt kuruluğu olarak görünüyordu.
Bu hastalıkta da iğne batmaları görünüyormuş, cilt kuruluğu olabilir düşüncesi ile bir kaç krem alıp üstümde denememe rağmen hastalığı geçirmedi.

Şöyle bir sorum olacak size, acaba kaşınan yerde nemlenme, terleme oluyormu ?
belki üreye karşıda bir alerji olabilir diye söylüyorum veya terde olan bir maddeye...

Muğla-Dalaman çevresinde bir kaplıca olması lazım kardeş bu tür rahatsızlıklara iyi geldiğini duymuştum. bir araştırsana bakalım.
allah şifa versin.
saygılar

hocam tarifinize yakın bi hastalık arkadaşım geçirmişti. Biraz sıcak ortama girdiği zaman kaşınıyodu kafasına iğneler battığını söylüyodu. Baya bi aradı dermanını sonra bi doktor hava değişikliğine alerjisi olduğunu söyledi yani soğuk havadan sıcak havaya geçtiğinde tetikleyen bi alerjiymiş. ama ne tedavisi uyguladığını bilmiyorum

Geçmiş olsun hocam, Allah acil şifa versin. Bu geceyi iyi değerlendirin, belki de Kadir gecesi sizin sorununuzun son bulduğu gece olur.

tuzlu temiz deniz suyunda yüz güneşlen sonra yine yüz tekrar güneşlen daha sonra duş al bunu tekrarla geçer.
kurdeşen isilik gibi bişeydir
derinin terini atamamasından olur diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin arkdaşlar.
onun için derinizin terini atmasını kolaylaştıracak şeyler lazım size deniz suyu buna birebirdir sonra kremler var fakat ilaç tavsiyesini yapmam doğru olmaz, birde pamuklu geniş ferah giysiler giymeniz gerekiyor. ayrıca yağlı yemeklerden uzak duracaksınız aşırı tatlı yemeyeceksiniz.

gecmis olsun. gecen hafta a haberde prof. dr. ibrahim saracoglunu izlerken konusuldu urtiker. supurge tohumunu soyledi. hergun 1 ymk kasigi demleyip icin dedi. gunde 2 defa. isterseniz bi arastirin.

tekrar gecmis olsun.

öncelikle bu sorun ile ilgili bir link daha buldum
aynı hastalıktan muzdarip bir başka arkadaşın açtığı linki burada paylaşmak istedim.
http://forum.donanimhaber.com/m_2550073 ... ey_/tm.htm

sonrasında şunu da belirtmek istiyorum.

Belirtiler birbirine çok benziyor ama
bende kesinlikle herhangi bir kızarıklık veya renk değişimi kabarıklık gibi bir şey olmuyor. Keza yukarıda paylaştığım arkadaşlarında bazılarında deride herhangi bir lezyon görünmüyor.
Yani dışarıdan bakan birisi için gözle görünür bir şey yok.

Bende dayanılmayacak derecede iğne batmaları ve kaşıntı oluyor örneğin.

Kollarımda, bileklerimde bazen, göğüs kafesimin üstünde, karnımda , sırtımda kaşıntı oluyor.

Temmuz , Ağustos ayında, eylül ayı başlarında hastalık şiddetleniyor.
Akşamları kaşıntı artmakta
Yıkandıktan sonra artmakta,

peki bir soru arkadaşlar;

gözünüzde , omuzunuzda , veya herhangi bir yerinizde istemsiz reflex hareketleri oluyor mu ? tikler ?

bunları soruyorum çünkü bu hastalık ciltten çok sinir hastalığı da olabilir düşüncesindeyim.
Okuduğum bir kaç makalede iğne batması olayına sinir hastalıklarındada rastlandığı özellikle şeker hastalarında bu oranın arttığı görünüyor.
açlık tokluk kan şekerinizi, gizli şekerinizi test ettirdiniz mi ? ( eğer ki test ettirecekseniz ve yüklemeli gizli şekerinize baktıracaksanız verilen glukozlu şerbeti içtikten bir yarım saat sonra benim gibi kaşınmaya başlarsanız haberim olsun)

Geri