Biçimlendirme isteyen USB belleğin Hayata Dönüşü...

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
8 GB. USB bellek hiç bir şekilde açılmıyordu. Sürekli formatlanması için uyarı veriyor. formatlanması için ise windowsta işlem yarıda kalıyordu. Aşağıdaki program ile 8Gb belleği kullanılır duruma geldi. İşlem START ile başlıyor ve yaklaşık 10 dk kadar sürüyor....
kaybedildiği düşünülen bellekler için denenebilir.

Ekli dosyalar

• AlcorMP(140402.eD3).rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 661
  • alcorMP.png
    alcorMP.png
    29.1 KB · Görüntüleme: 1,462
Aklımda bulunsun... Zaman zaman denk geliyor...

Teşekkürler hocam... :++: :++:

denedim ama işe yaramadı malesef. elimde 16 gb toshiba bellek var ve açılmıyor biçimlendir butonuna basınca biçimlendirilemedi hatası veriyor. ne yaptıysam olmadı

Bu tip programlar chip programlarıdır. Aynı chipe sahip usb disklerde işe yarar. Farklı chipe sahip usb disklerde işe yaramaz.
Forumda daha önce muhtelif yerlerde coşku zambak yayınları usb diskleri ile ilgili yazmıştım.
Usb disklerdeki chip programlarından alttaki bağlantıda bahsetmiştim.
Kısaca usb diskinizin chipine uygun programla bu iş çözülür. Tek bir programla tüm usb diskler kurtarılamaz.

image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cd-rom-t88107.html

Alttaki bağlantıda da arkadaşa yardımcı olup usb diskini formatlamasını sağlamıştım.

donanim-genel-f43/cozuldu-disk-yazmaya-karsi-korumali-hatasi-t134190.html

Arkadaşlar bu programın çeşitli türevleri mevcut. Bazı arkadaşların sonuca ulaşamama sebebi bundan kaynaklanıyor. Flash belleklerin chip türüne göre bu yazılımlarda farklılık gösteriyor.
Daha önce bu türde yazılımları ''Flash belleği cd-Rom yapma '' gibi başlıklar altında görmüş olanlarınız vardır.
Öncelikle "chip vendor" kullanarak flash belleğinizin hangi chip'i taşıdığını tespit etmeniz sonrasında ise ona göre uygun yazılımı kullanarak sorunları çözmeye çalışmanız gerekmekte.
Ben bir kaç defa buna benzer işlem gerçekleştirdim ve hepsinde de sonuca ulaştım. Açılmayan, biçimlendirilemeyen veya zambak vs yayınların flashları için kullandım ve sonuç aldım.

Özetle yapmamız gereken doğru yazılımı kullanmak ve doğru işlemleri yapmak.

Geri