Beyaz eşyada marka tavsiyesi?

Kodla Büyü

Bote0621

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba.. Evlilik dolayısıyla beyaz eşyalarımı almayı düşünüyorum. Marka tavsiye edecek arkadaşlar varsa sevinirim...

Klasik olacak ama beyaz eşya şans işidir. Ben çoğunu bosch aldım memnunum siemens bulaşık makinası var muhteşem. Vestel alma ne alırsan al.

Bosch veya Siemens hocam şaşmayın. Ben Bosch aldım tüm beyazeşyalarım bosch çok memnunum . Bizi hiç üzmediler bu zamana kadar :)

Hocalarım bosh, simens, electrolux arkadaşlar önerdiler.

Ama kız tarafında Arçelik yönünde ısrar var :)

ben de yeni evlendim Siemens aldım,buzdolabı iyi gibi duruyor yalnız çamaşır makinesi pek kaliteli malzemeye sahip değil.bekarken evimde vestel çamaşır makinesi vardı o çok daha iyi ve pratikti.Ben vesteli tavsiye ediyorum.hem yerli üretim

Bote0621' Alıntı:
Hocalarım bosh, simens, electrolux arkadaşlar önerdiler.

Ama kız tarafında Arçelik yönünde ısrar var :)
hocam o zaman seninki zaten kararını vermiştir,sen parasını nakitmi yok sa kredi kartı ile mi ödeyeceğini düşün bence:))

bulaşık makinesini electrolux, çamaşır ve buzdolabını samsung aldım memnunum. Bosch alacaksan almanyada üretilen cihazları al. Türkiye fabrikasında üretilenleri bosch bayisi bile tavsiye etmedi bana malzeme kaliteleri bile farklı.

sen marka tavsiyeni söyle kız grubu ne alırsa alsın hocam. bi ay sonra zaten senin sözünü dinleseymişiz derler eğer dinlemezlerse. arçelik hoş değil. adı var.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

Mr.Spermata hocam dediğin gibi gözüküyor durum. Allah yardımcım olsun :)

arçelik beko kesinlikle alma . bekoda kuzenim mühendisti 6 ay dayanamadı sürekli sorun problem kaynıyor.bosh siemens zaten fabrikaları bile ortak ve aynı ayarda üretİM yapıyor ve kaliteden ödün vermiyorlar. fabrikasında çalışan işçisinden biliyom babam 10 yıl çalıştı. 10 yıl boyunca da güvenimi kaybetmektense paramı kaybederim diye yazar fabrikanın heryerinde onu söyler durur :D

ben 2 ay önce kadar BEKO aldım. Çok araştırdım çok kafa yordum, en son beko ile bosch arasında kalmıştım. Bosch'un avantajı sağlam ve kaliteli alman ürünü olması, beko ise servis ağının geniş 7 yıla kadar garanti imkanı olmasıydı. Biri diğerinden iyi demiyorum. Ben bekoyu tercih ettim.
Samsungun fiyatları şaşılacak kadar uygun. Uzak durulması tavsiye edilmişti.
Daha iyi fikri en az 3-5 yıl "kullananlar" verecektir.

Bosch'tan başkası boş diyeesim var :)
Ülkemizde diğer iyi markalara göre en yaygın en iyi marka Bosch ya da Siemens. Tavsiye ederim.

samsung aldım çok memnunum 7 yıl garatisi var çamaşır makinesinin motoru 10 yıl garantili daha ne olsun. çamaşırı tartıyor ona göre süre belirliyor.

bulaşık makinası Siemens SN26M882TR/SN26M883TR
çamaşır makinası lg 1480rds5 yıkama kurutma bir arada.

teşekkür ederim arkadaşlar.. Beyaz eşyada buz dolabı- çamaşır makinesi ve fırını arçelikten aldım. Bulaşık makinesinde elektrolux veya samsung düşünüyorum..

Geri