Beyaz eşyada bosch,samsung vestel hangisi fiyat ve kalite?

Kodla Büyü

sözbende

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkaşalar tv ve beyaz eşyada hangi markayı önerirsiniz -fiyat ve kalite ikisini baz alarak- değerlendirirseniz sevinirim.

Eğer alman üretimse bosch, ama türkiye üretimse tavsiye etmem zaten aralarında fiyat farkı var,kalite farkı var söyleyen bosch bayi... Onun dışında samsung tvler, buzdolapları sorunsuz ve tutuluyor, electrolux bulaşık makinaları sorunsuz. Lg tv ve çamaşır makinaları kendini ispatlamıştır.

hocam bosh iyidir de biraz pahalı aynı özellikte siemens markalarda iş yapar. fiyatıda daha uygun ve gene alman malı ...

tvlerde lG tek geçerim...

bosch-siemens-profilo üçlüsünü tavsiye ederim hocam. aynı özellikler de olup tasarım ve parça kalitesi olarak birbirinden farklıdır. Bosch ve Siemens hemen hemen aynı fiyatlarda ve kalite olarak gerçekten iyidir. Profilo da aynı malzeme kullanılmasına rağmen tasarım olarak diğer ikisi kadar iyi değildir ama fiyat olarak kalitesine göre gerçekten ucuzdur. Bütçenize göre bunlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.
tv de lg ve samsung ilk tercihiniz olsun derim. alacağınız tv'nin illa muhteşem özellikleri olmasına gerek yok diye düşünüyorum çünkü ben iyi olsun diye bi ton paraya aldığım tv nin çoğu özelliklerini kullanmıyorum bile.
Eğer evlilik öncesi araştırmalarsa şimdiden hayırlı olsun hocam. Ayrıca beyaz eşyalarda pazarlık yaparken bir çok yer gezip öyle alın derim. çünkü mağazalar arasında fiyat farkları oluyor. Kolay gelsin.

Uzun süre kullanmayı düşünüyorsan eğer beyaz Eşyada Bosch,arçelik ve bekodan şaşma bence hocam. Teknik servis, yedek parça, kalite bakımından en uygun olan markalar bence...

boş moş hikaye o eskidenmiş f/p en iyisi hangisi ise onu alın. Ben bütün beyaz eşyaları hotpoint aldım hiçbir sorun yok canavar gibi. aynı özellikte olan boschu tercih etseydim toplamda cebimden 2500 tl daha fazla para çıkacaktı. Bozulsa bile giderim o 2500 tlye bi buzdolabı + çamaşır makinesi alırım :)

ben beyaz eşyada bosch-siemens-profilo grubu ve samsung'a baktım sadece, daha sonra başım ağrımasın diye, umarım ağrımaz öderken de.:sleep: tv'yi samsung'dan aldım (lg de olabilirdi), dahili uydu alıcılı (smart tv tamamen gereksiz bence). çamaşır makinesi için bir makine mühendisi arkadaş samsung'u önerdi (farklı bir motor kullanıyorlarmış). 8 kglık, A+++, 1000tl. buzdolabını siemens aldım, 470 litre A++, 1900tl, teknik servisten gelen eleman kaliteli bi ürün olduğunu söyledi. ayrıca 100tl daha verirsem 6 ay içerisinde, 3 yıl olan garanti 7 yıla çıkıyormuş.
bulaşık makinesi ve klima(samsung inverter düşünüyorum yine tavsiye üzerine) için de arama taramadayım halen.
ürünlerin hepsini bir siteden aldım (reklam olmasın). aradım taradım bayilere sordum, en uygunu orası çıktı her üründe. sorunsuz da geldi. yalnız beyaz eşyayı yukarı çıkartmıyorlar.
nisandan önce almıştım ürünleri, nisanda %10 gibi bi artış olmuş aldığım ürünlerde bu arada

arçelik almayında ne alırsanız alın.sadece her köşe başında servisi var diye 5 para etmez kalitesiz makinelere dünyanın parasını istiyorlar.tv lg-samsung, diğer herşey samsung...

Geri