Kodla Büyü
ama tabi bu zamlara iyi tarafından bakmak lazım;düşünsenize fiyatlar öyle bir noktaya gelecek ki - Trafik azalacak-hava kirliliği azalacak-otopark sıkıntısı azalacak...kulağa hoş gelmiyor mu???

Konuyu açan benim, herkesin yarası varmış haliyle. Ben gittim tüp taktırdım "50Tl"lik(!) gaz alıp biniyorum, dünya bana güzel, tüplü ve öfkeliyim artık.

günün birinde arabalara kimse binmez olur ardından toplu ulaşımda stop eder bunlar da kullanılmaz olur bisikletcilere yöneliriz.oto üreticileri düşünsün bu işi...

Geçen Nissan micra Opet ile yavaş dolum seçeceği ile depoyu full yaptırdım. Zira full kelimesini o kadar az kullanmışım ki cümle içinde bile yerinde kullanamıyorum. Fulletim diyemiyorum.

Cumartesi günü benzin almadan önce gözüm fiyat kısmına takıldı. Eve gidene kadar ve evde uzun bir süre söylendim, sinirlendim, v.b :) Ama insan herşeye alışıyor işte :D Allah 50 liralık alanlara kolaylık versin :rolleyes:

1 ay önce benzin 5.60 civarındayken tüp taktırmaya gittim. Bu ülkede her zaman kararını çok geç olmadan vermen gerek. İyi ki de taktırmışım. Sıfır araba aldım direk taktırdım. Orasını burasını delerlerken de gram üzülmedim çünkü her seferinde benzin alırken yeterince delik deşik oluyordum. Ben delineceğime araba delinsin. Tabii lpg'ye de geçirmezlerse.

1 ay önce benzin 5.60 civarındayken tüp taktırmaya gittim. Bu ülkede her zaman kararını çok geç olmadan vermen gerek. İyi ki de taktırmışım. Sıfır araba aldım direk taktırdım. Orasını burasını delerlerken de gram üzülmedim çünkü her seferinde benzin alırken yeterince delik deşik oluyordum. Ben delineceğime araba delinsin. Tabii lpg'ye de geçirmezlerse.
ben hala direniyorum-kıyamıyorum-bir de gerçekten ayda en fazla 400 -500 km yol yapınca da hiç taktırasım gelmiyor..

ben hala direniyorum-kıyamıyorum-bir de gerçekten ayda en fazla 400 -500 km yol yapınca da hiç taktırasım gelmiyor..

Hocam bende olaya sizin gibi bakıyorum ama yanlış düşünüyoruz. Ayda ne kadar binersek binelim lpg her türlü avantajlı oluyor gibi. Daha önce lpg li araba kullandım. En kötü yanı her lpg alırken(ben genelde öyle yapıyordum) benzin de almak zorunda kalmak.

dizle ile benzin arasında bi fark vardı bir zamanlar. lpg şimdilik yerinde duruyor gibi lakin onunda eli kulagında. arabayı satıp bisiklet almaya niyetim var lakin okula gitgel büyük sıkıntı. nedir arkadas her gun acaba zam olacak mı yahut oldu mu diye . Allah sonumuzu hayır etsin

LPG de yedek lastik sıkıntı olabilir;ne bileyim ALLAH korusun çok düşük bile olsa patlama ihtimali falan da tedirgin ediyor-2 tane çocuk taşıyorum- -- bizi bu hallere düşürenlere tez zamanda iyi dileklerimi sunuyorum...karı-koca öğretmen olduğumuz halde çocuklarımız için şimdiden nasıl bir gelecek inşa edebileceğimiz onun tasasındayız açıkçası...

özel sektör bitmiş durumda arkadaşlar...iş güvencesi falan bir yana; mühendislerin yüzde 80 ini; 2000-2500 lira maaşlara mahkum etmişler ve çoğu yarı köle gibi koşullarda çalışıyor...düşünün aselsan da ki mühendislerin bile maaşları 5000 lira civarı...

Araba ve yakıtlardaki vergi yükü isyanlarına misliyle katılıyorum. Lakin krizleri de fırsata çevirip bisiklet kullanımını artırmak çok iyi olur. İl, ilçelerimizde, belediyelerde bir farkındalık oluşturup bisiklet kullanımı sevdirilebilir, bisikletlere uygun yol ve park yapılması için çalışma yapılabilir.

Bakanın akaryakıt fiyatları için bulduğu çözüm; "Kurumlar fiyatı artırmak için hemen acele etmesin" Yani Türkçe meali hemen milletin yüreğine indirmeyin. Biraz hazmetsinler sonra zam yapın diyor.

1.76 liradan 6.17 liraya. nerdeeeeeeeeeeeeeeen nereye gelmişiz. ekonomimiz coşuyor normal böyle şeyler.

Geri