Benzin 5 lirayı geçti

Kodla Büyü
salih01tr' Alıntı:
Arkadaşlar bunlar hep emperyalist devletlerin ve içteki kötü niyetli insanların hükümeti yıpratma oyunu(!) Benzinin "1 litresi 5 TL" olmuş gibi algılamamızı istiyorlar. Hatta telekinezi bile kullanıyor olabilirler bize karşı! Çok şükür % 50'miz (son seçim anketinde %41,5 çıktı "mantıksal olarak bu rakamı telaffuz etmek lazım artık!") bilinçli, tüm komplo ve oyunların farkında, devletimizi ve 36 etnik parçaya bölünmeye çalışılan milletimizi ayakta ve bütün olarak tutuyorlar!

süpersin yorumunu facebookta paylaştım helal et hocam :alkis:

seçimlerde görürsün %41.5 u. Aklınca komiklik yapmışsın. Komiklik ile maskaralık arasındaki fark vardır.

@serkanaytekin, demokrasi dedikleri sandıkta olmuyor malesef. ama kime anlatıyoruz ki dimi ?
Tamam bu ülkede her şeyin suçlusu, tüm kötü şeylerin sebebi cehape zihniyeti, içiniz rahatlasın. Neyse, yaz yaz bitmiyor, tartışmaya da girmek saçma oluyor. Tek gerçek var oda benzin 5 lira :)

serkanaytekin hocam;
Hocam dedim ama galiba o benim insanlığa olan saygımdan. Bişi soracağım çok mu korkuyorsun yanlış birşeyleri eleştirmekten, çok mu zor "ya harbiden çok zam geldi" demek, sana çok şey yazasım var ama nasıl olsa anlamayacaksın...Ha bu arada bunu da bana kemal yazdırdı demek isterdim ama biat etme kültüründen gelmediğim için kendi irademle yazıyorum..

Fark şudur, akp öncesi benzin alacak arabayı hayal edemezken(o zamanlar çoğumuz öğrenciydik ve okul bahçelerini hatırlayın, şu anda Maşallah araba galerisi gibi), şu anda litresi 5 tl olmuş onu konuşuyoruz.

Mutlaka akp günahsız, eksiksiz, hatasız, kusursuz değildir. Ama var olanların en iyisidir. Demokraside bu değilmidir. Demokrasi sadece sandık değildir, buda iyi laf, son zamanlarda moda. Her sene yeni bir slogan çıkıyor, ama en komiği "halka rağmen halk için" olanıydı :) , neyse beyler it ürür kervan yürür. Bunları konuşuyor olmak bile güzel.

canın sağolsun hocam, ne diyelim. biz it olalım da yanlışlara, hatalara, adaletsizliğe karşı ürüyelim, ama unutma, bu yürüyen kervanı yolda düzüyorlar ama kervanın bundan haberi yok.

Krediyle alınan lüks arabalar aman yakmasın diye evin önünde yatıyor… Bu gelişmekte olduğumuzu değil nasıl tüketici hale geldiğimizi anlatıyor bence… Zam konusunda bari savunmayın iktidarı geçiniz bunları…

Cumhur hocam rica ederim sadece bir atasözüdür o. Yoksa kimsenin kimseye o kelimeyi telaffuz etmesi söz konusu bile olamaz. Yanlış anlasildiysam özür dilerim.

Demek istediğim, birileri sizleri elestirsede siz işinize ve yolunuza devam edin manasindaydi.

Bir öğretmenin maaşına %3+%3 zam yapacaksın hazirandan sonra %5 ni geri alacaksın (aslında hükümet %2,5+%2,5 düşünüyordu yani verdiğini geri alacaktı) sonra her hafta benzine zam yap. böyle ekonomik olarak büyüyeceksek hiç büyümeyelim. biz cebimize gireni ve çıkanı biliriz. bu milletin zam umurunda değil birisi kalkar bak biz tayyibi yedirmeyiz kimseye der yine istediği oyu alır.

geçenlerde enerji bakanın bir açıklaması vardı. Eğitim seviyesi yükseldikçe ulaştığımız kesim azalıyor. dedi. Akp'ye oy verenlere bakın hep eğitim seviyesi düşük profil. Çünkü akp onlara yönelik politika izliyor. O kesimde % 40 -50 arası. O yüzden bu kesime yönelik politika yaptımı iş tamamdır. iktidarsın. Çünkü eğitimli kesim bunların aslında birşey yapmadığını çok iyi biliyor. Hele hele eğitim tam bir fiyasko. Benim anlamadığım öğretmen arkadaşlardan bunlara hala nasıl oy gidiyor.

serkanaytekin' Alıntı:
seçimlerde görürsün %41.5 u. Aklınca komiklik yapmışsın. Komiklik ile maskaralık arasındaki fark vardır.

bir çok meşhur furkanefe vardı böyle
şimdi onun izinde serkanaytekin imiz oldu.
hayırlı olsun

serkanaytekin' Alıntı:

http://siyaset.milliyet.com.tr/bugun-se ... efault.htm

http://www.orcarastirma.com/ firmasının sitesi.

Yukarıdaki anket sonuçlarından bahsettim ve bunun anket sonucu olduğunuda belirttim yorumumda. Kesin bu kadar olacak vs. diye bir söylemim olmadı. Zira geleceği bilmek Allah(C.C.)'a mahsustur. Fakat haşa sizin böyle yetenekleriniz var galiba bu kadar kesin konuşabildiğinize göre! Ya da savunduğunuz görüşün, oyları belli bir oranda kendi lehine çıkartacak bir sistemi!

Hayatımda değişik zamanlarda (çocuğumla oynarken,üzüntülü bir insanı mutlu etmek adına) maskaralık yaptım! Fakat benim için kutsal kavramlar olan devlet ve millet meselelerinde asla! Daha fazlasını da söylemiyorum. Ey oruç sen tut beni!!!

(Derdim kimseyi savunmak değil ama teknolojinin ve teknolojik aletlerin belli bir gelişim süreci var. Senin mantığınla şimdi de uçak alamıyoruz ama 100 yıl sonra uçan arabalar kullanacağız belki o zamana kadar öyle araçlar kullanmadığımız için önceki hükümetler mi suçlu olacak! Ki 2002 yılında ülkede araba yoktu havası yaratılması da hiç hoş değil! 2002 yılı kara taşıtları sayısı toplamı 8.655.170 adet. Kaynak TUiK: http://www.tuik.gov.tr/PreTablo.do?alt_id=1051),

Yani neymiş insanlar daha önce de araba alabiliyorlarmış! "Eskiden tüpü benzini karneyle alırdık" klişelerine hiç girme. Ben zaten yanlışa yanlış diyorum onları savunmuyorum! Ama şimdi insan arabayı alıyor çaktırmadan benzin ve bilimum vergilendirmeyle çatır çatır araba parası kadar para veriyor devlete!

Ha unutmadan çok sandıktan çıkan sevdalısıysan bunlarda sandıktan çıktı:

Mussolini : 1924-Oy oranı %64
Hitler : 1933-Oy oranı %97
Saddam : 1995-Oy oranı %99
Mübarek : 2005-Oy oranı %88

salih01tr' Alıntı:
Arkadaşlar bunlar hep emperyalist devletlerin ve içteki kötü niyetli insanların hükümeti yıpratma oyunu(!) Benzinin "1 litresi 5 TL" olmuş gibi algılamamızı istiyorlar. Hatta telekinezi bile kullanıyor olabilirler bize karşı! Çok şükür % 50'miz (son seçim anketinde %41,5 çıktı "mantıksal olarak bu rakamı telaffuz etmek lazım artık!") bilinçli, tüm komplo ve oyunların farkında, devletimizi ve 36 etnik parçaya bölünmeye çalışılan milletimizi ayakta ve bütün olarak tutuyorlar!
:)) Daha demin yanlış anladım yanlış cevap vermiştim :)

Zaten kim araba benzinle çalışıyor diyorsa bir daha düşünsün. Benzinin %62 si vergi. Kısacası arabalarınız vergiyle çalışıyor.

salih01tr' Alıntı:

hocam affına sığınarak atladığın küçük bir ayrıntıyı da ben ekleyeyim. arabaların km. başına yakıt tüketimi hesaplanırken benzin fiyatı küsuratlı rakam olduğunda hesaplarda yanlışlık yapılabiliyordu. şimdi yakıt tüketiminde benzin litresi düz hesap 5 lira olunca pi sayısınıda 3 kabul edersek hesaplar daha kolay yapılıyor.(Deneyin sizde göreceksiniz :lol: ) şimdi kafalar rahat mis. yaşa hükümet. :alkis:

avrupanın en pahalı benzini bizde gemicikleri olanlara mazot 1 tl den verilirken neden bu bezinin mazotun vergisi bizim sırtımıza yükleniyor şaşıyorum rahmetli ecevit benzinin litresini 1 dolara endeksleyelim dediği zaman bu ülke ayaklanmıştı şimdi bakıyorum hepimiz kuzu gibi olduk ne sesimiz çıkıyor ne soluğumuz devlet sağ cebe koyuyor sol cepten fazlasıyla alıyor belimizi bükmeye başladı bu zamlar.

1010077_10151493820416814_565024126_n.jpg

ŞAMPİYON TÜRKİYE

Pompada dünya lideri , liderliğini bir kez daha tescilledi ! Geçen hafta benzine yapılan zamma henüz alışamamışken yine zam geldi ve bu sefer hem 5 lirayı geçmeyi başardık hemde 2. sırada ki Norveç'le aramızda ki farkı arttırdık...

ufukaslan82' Alıntı:
hocam affına sığınarak atladığın küçük bir ayrıntıyı da ben ekleyeyim. arabaların km. başına yakıt tüketimi hesaplanırken benzin fiyatı küsuratlı rakam olduğunda hesaplarda yanlışlık yapılabiliyordu. şimdi yakıt tüketiminde benzin litresi düz hesap 5 lira olunca pi sayısınıda 3 kabul edersek hesaplar daha kolay yapılıyor.(Deneyin sizde göreceksiniz :lol: ) şimdi kafalar rahat mis. yaşa hükümet. :alkis:

g'yi de 10 m/s^2 olarak al hocam. :mrgreen:

serkanaytekin' Alıntı:
Fark şudur, akp öncesi benzin alacak arabayı hayal edemezken(o zamanlar çoğumuz öğrenciydik ve okul bahçelerini hatırlayın, şu anda Maşallah araba galerisi gibi), şu anda litresi 5 tl olmuş onu konuşuyoruz.

Mutlaka akp günahsız, eksiksiz, hatasız, kusursuz değildir. Ama var olanların en iyisidir. Demokraside bu değilmidir. Demokrasi sadece sandık değildir, buda iyi laf, son zamanlarda moda. Her sene yeni bir slogan çıkıyor, ama en komiği "halka rağmen halk için" olanıydı :) , neyse beyler it ürür kervan yürür. Bunları konuşuyor olmak bile güzel.

herkes bundan bahsediyor :) Önceden yoktu şimdi var :)
Dostum önceden sende yoktun şimdi varsın :)

vergi oranları çok fazla.yıllık 46 milyar vergi geliri varmış benzinden.zaten bu ülke benzin, sigara ve içkiden alınan vergilerle dönüyor bence

herkes bundan bahsediyor :) Önceden yoktu şimdi var :)
Dostum önceden sende yoktun şimdi varsın :)[/quote]

Otobüs ve dolmuşa raziysan sözüm yok. Bu memleket neleri görmedi, şimdi herkesin altında araba var. Şu anda yok yok, yok yoksa vardır :)

Ona bakarsan serkan bende 2 daire var(sağolsun annem babam üstüme geçirdi) 1 de dandik 2001 model palio var ama cd satarak ayda aldığı 700 800 lira kira ile altına 2. elde olsa juke alan arkadaşım var. 4 yıllık kredi çekmiş 1 çocuğu var. Yüzüne sen salaksın diyesim geliyor zor tutuyorum kendimi. Bu banka kredisi ile bankaya borcu olanların haciz yiyenlerin bi sayısını araştır bi zahmet sonra durum nasıl tarafsızca yaz buraya. Ben dandik palioya bineceğim ama elin askeri ücretlisi juke marka arabaya binecek işte burası Türkiye!

Geri