benq projeksiyon- win7 de sinyal yok

Kodla Büyü

teknobilisim

Site Gezgini
benim bt sınıfında exper bilgisayar ve benq projeksiyon var. projeksiyonu xp yüklü laptopa takıyorum sorun yok. sınıftaki anamakinaya yani exper öğretmen bilgisayarında sinyal yok diyor. exper de win7 var . vista varken de hep sinyal yok diyordu.ekran kartı ayarları falan kesin doğru. ama bir türlü projeksiyondan görüntü alamıyorum.lütfen yardımcı olun.

Re: lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

win 7 yüklü farklı laptoplarda denedim yine sinyal yok diyor. sanki win7 ve vista çalışmıyor gib bişey çıkıyor ama bilemiyorum.

hocam win7 de masaüstüne sağ tıkla oradan ekran çözünürlüğü ardından da projektöre bağlan seçeneğini seçin. olmadı ekran çözünürlüğünü 1024* 768' e düşürün. ekran çözünürlüğünü desteklemiyor olabilir.

hocam görüntüyü projektöre gönderiyor musunuz? Fn tuşu ile birlikte (F)fonkisyon tuşlarının birinin üzerinde bu seçenek vardı.

bu dediğiniz bütün şeyleri yaptm ama olmuyor yine sinyal yok yine sinyal yok. xp yüklü laptopa takıyorum hemen çalışıyor.

projeksiyona bağlan olayını yaptım. çözünürlüğü 1024*768 ayarladım. ekranları çoğalt genişlet hepsini denedim olmadı.nvidia kontrol panalinden de ayarladım yine olmuyor. başka win7 yüklü bilgisayarlarda da olmadı. xp yüklü laptopta ise hemen oluyor.

denetim masasında görüntüye gel yan tarafta projeksiyona bağlan diye bişey var oraya gel orada
4 seçenek var
1. Projeksiyona bağlan 2. Görüntüyü çoğalt ... vb. görüntüyü çoğalt seçeneğini işaretle öyle dene bide hocam

Ekli dosyalar

• goruntu.png
    goruntu.png
    58.4 KB · Görüntüleme: 2,998
Geri