BENQ Projeksiyon cihazlarıyla ilgili

Kodla Büyü

nedenben

Aktif Üye
arkadaşlar yaf BENQ projeksiyon cihazlarında cihazın üzerindeki power düğmesi dışında yan taraflarında felan bir elektrik düğmesi olması lazım hani şu I-0 yazan iki yöne basılan
sorun şu ki ben bu düğmenin yerini bulamadım ş
sadece monitörden görüntü vermek istiyorum ama monitor projektöre bağlı yani projektöre elektrik gelsin ama lambası yanmasın yani power dan açmak zorunda kalmayım istiyorum
acele yardım lütfen..

bizim okulda da benq var ama açma kapama düğmesi yok, sadece monitörden görüntü vermek için projeksiyonun power tuşuna iki kere basın projeksiyon kapanacak ve görüntü monitörden gelecektir.ayrıca powerdan kapatınca projeksiyonun lambası yanmaz. :idea:

Arkadaşlar bende bi türlü ekrandaki görntüyü perdeye aktaramadım
ben baya bi gerideyim galiba:)bide idare bi parçası eksik diyor
baktım herşey tam
acill yardımmmmmmmmmmmmm

hocam eğer anakartın onboardsa bu durumda ekran kartının tek çıkışı var o çıkışa projektörü bağlayacaksın
monitorden çıkan kabloyu da hani ucu mavi olan onu da projektöre bağlayacaksın
projektörün power düğmesine basacaksın
hem monitöre hem perdeye görüntü gider
ama projektörü kapatırsan montördeki görüntü de gider
bilmem anlatabildim mi :)

ayrıca dizüstünde kullanıyorsanız ekran geçişi yapmak için dizüstlerinde tuş kombinasyonu var. bunu bulmanızda fayda var.

vga çoklayıcı kullanırsanız sorun çözülür kasadaki görüntüyü çoklamak için birini mönitöre diğerini ise projeksiyon için kullanırsın

mozdemirci' Alıntı:
monitördeki görüntüyü projeksiyona yansıtamıyorsanız ya da hem monitör hem de projeksiyonu aynı anda kullanamıyorsanız ekran kartının arkasına DVI TO VGA ADAPTÖR AB-543 takmalısınız. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/productdetai ... id=bd61573

hocam o bahsettiğiniz adaptörden var ama hiçbir görüntü alamıyorum o adaptörden
üstelik daha yeni kurulmuş lab gıcır gıcır .

acaba bozuk olabilir mi ki adaptör

hocam projeksiyonun kumandasındaki blank tuşuna basarsan projeksiyondaki görüntü gidiyor ama monitörden görüntü alınabiliyor. Projeksiyonu tekrar aktif etmek için yine aynı tuşa bas.

arkadaşlar aynı sorun bendede var kasa exper ubak projesinde verilenler.benq projeksiyonu kapatınca 4-5 saniye sonra monitörde kapanıyor.bir fikri olan var mı? acil cevap bekliyorum

Geri