BENİM BİLGİSAYARIM..

Kodla Büyü

eras63

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni kendi bilgisayarımdan memnuniyetsizliği belirterek başkalarının da bilgisayar alırken kendi forumumuzdaki bu sayfadan varsa modele göre bir fikir edinmeleri ve ona göre karar vermeleri veya karar aşamasında olanlara bir fikir oluşturması..
Toshiba diye aldım ama malesef toshibanın ancak "TO" sunu görebildim nerde gerisi?

onun için herkes kendi bilgisayarından memnuniyet veya memnuniyetsizliğini ve marka-modeliyle + ve - yönlerini belirtirse bu başlık amacına ulaşır diye düşünüyorum..

Kendi bilgisayarım:
TOSHİBA L755-1MC

2200tl lik fiyatı indirimle 1695 tl ye aldım. 5 ay önce yaklaşık.
Artıları(+):
Tasarımı, Nümerik klavyesi, batarya (pil) süresi normal
Eksileri(-)
Bilgisayar 8gb ram- i5 -1gb ekran kartı olmasına rağmen beklenen performansta değil.özellikle bilgisayar açılırken, birden fazla iş yaparken zorlanması bariz bişekilde ortada.
Ses konusunda sınıfta kaldı.
Kamerası çok net değil.
5 YILDIZ ÜZERİNDEN 3 YILDIZI ANCAK ZORLAR.

Re: BENİM BİLGİSAYARIM?

"Bilgisayar 8gb ram- i5 -1gb ekran kartı olmasına rağmen"

demişsiniz. bunlar çok değişken şeyler.. bu bilgilere bakarak makinenizin performansını anlayamazsınız..

Genel konuşacak olursak; günümüz bilgisayarlarında performans açısından en zayıf halka sabit diskler. SSD'ler ucuzlaşana kadar böyle devam edecek gibi.
8 değil 16 GB RAM de olsa sabit diskiniz çeşitli sebeplerden yeterince hızlı değilse o bilgisayarın yüksek perforsmanlı olması beklenmez.
Genede bu özelliklerde bilgisayar haddinden fazla kasıyorsa sabit disk dışında başka sorunları da olabilir.

Dizüstü bilgisayarlar özelinde ise; bir çok özelliği internetten görebiliyoruz ama ses kalitesi, ergonomi, ısınma, pil süresi gibi kriterleri ancak kullananlardan öğrenebiliriz. (Tabi kamera bunların içinde değil, en az 1,3 mp kameralı bir model almanız lazımdı eğer sizin için önemli idiyse)

tayinci42' Alıntı:

demişsiniz. bunlar çok değişken şeyler.. bu bilgilere bakarak makinenizin performansını anlayamazsınız..
neye göre anlarız peki? aldıktan sonra mı iş işten geçtikten sonra mı anlarız?

eras63' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

mesela ekran kartının performansını siz sadece 1gb hafıza kapasitesinin olmasına göre mi değerlendiriyorsunuz? 1gb ekran kartı yüzlerce var.. ekran kartınızla yapılan testlere baktınızmı almadan önce, işlemcinizle ilgili test sonuçlarına baktınızmı, onları bildiğiniz diğer modellerle kıyasladınızmı? bilgisayarınızı tam güçyemi kullanıyorsunuz. mesela 64 biti destekliyorsa 64 bitlik bir işletim sistemi ve programlartı kurdunuzmu? diskinizi birleştirdinizmi, iyileşirme programları kurup ara ara bakım yaparmısınız. bilgisayar öğretmeni olarak daha teknik olmanız gerekir. sizin bilgisayaramız neden yavaş ben nerden bileyim. milyon tane sebebi olabilir. ama sizin elinizin altında makine, siz kurduysanız, siz daha iyi bilmelisiniz.

tayinci42' Alıntı:
eras63' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

mesela ekran kartının performansını siz sadece 1gb hafıza kapasitesinin olmasına göre mi değerlendiriyorsunuz? 1gb ekran kartı yüzlerce var.. ekran kartınızla yapılan testlere baktınızmı almadan önce, işlemcinizle ilgili test sonuçlarına baktınızmı, onları bildiğiniz diğer modellerle kıyasladınızmı? bilgisayarınızı tam güçyemi kullanıyorsunuz. mesela 64 biti destekliyorsa 64 bitlik bir işletim sistemi ve programlartı kurdunuzmu? diskinizi birleştirdinizmi, iyileşirme programları kurup ara ara bakım yaparmısınız. bilgisayar öğretmeni olarak daha teknik olmanız gerekir. sizin bilgisayaramız neden yavaş ben nerden bileyim. milyon tane sebebi olabilir. ama sizin elinizin altında makine, siz kurduysanız, siz daha iyi bilmelisiniz.
ben bilgisayarımın beklediğim performasının olmadığı ya da beklenen performası göstermediğini belirterek bu marka modeli almak isteyenlere ön bilgi olmasını amaçlıyorum..tabi ki her bilgisayarın her kartı her donanımı aynı değildir..bunları herkesin ince eleyip sık dokuyarak araştırma öğrenme şansı olmayabilir..ben şahsen kendi bilgisayarımda her türlü bakımı yapmaya çalışıyorum..o bilgisayarın tam olarak ne olduğunu en iyi onu kullanan bilir bundan ötürü kullanıcı yorumları çok önemlidir..

Öncelikle şeytan kulağına kurşun;

tam 2 yıl önce Casper Nirvana i7 işlemcili VTI740F modelini satın aldım...

Üzerinde
i7 740Qm İşlemci
1 Gb GT335 M Ekran kartı
4 Gb 1366 Mhz Ram
320 Gb Segate HardDisk
var.

Eksileri;
* Ses sorunu çok dizüstünde sorundur. bundada sorun.
Bu sorunu aşmak için size tavsiyem clasic player açıkken "ffdshow audio decoder configuration" pencersini sağ alt köşede "bildirim simgeleri" bölümünde görünen mavi "FFA" simgesine tıklayarak ulaşın. burada sol tarafta volume sekmesinden Master Volume'u % olarak artırabilirsiniz. 150 - 200 yapınca her makinadan canavar ses çıkıyor.

* Başkada eksisi yok. Arkadaşımın aynı özellikteki toshibası gürültüden milleti rahatsız ediyo bizim casperın sesi çıkmıyo...

Üstelik Türkiyenin Prestiji :+1:

türkiyeye artık A serisi pek gelmiyor gelsede çok pahalı 2009 da a serisi toshiba aldım kardeşimde de L serisi var gerçekten ikisinede aynı fabrikadan çıkmış diyemezsiniz L serilerinin malzeme kalitesi bariz düşük

erhnhtms' Alıntı:
türkiyeye artık A serisi pek gelmiyor gelsede çok pahalı 2009 da a serisi toshiba aldım kardeşimde de L serisi var gerçekten ikisinede aynı fabrikadan çıkmış diyemezsiniz L serilerinin malzeme kalitesi bariz düşük
katılıyorum gerçekten ben toshibayı çok yükseklerde görürdüm ama bu L serisi hayal kırıklığı yartamış durumda..takas sistemi var bir diğer laptopla teklif istedim toshiba sitesinde..bakalım uygun bişey gelecek mi ama L serisi olmamasına dikkat edeceğim..

gokhanlafci' Alıntı:
Öncelikle şeytan kulağına kurşun;

tam 2 yıl önce Casper Nirvana i7 işlemcili VTI740F modelini satın aldım...

Üzerinde
i7 740Qm İşlemci
1 Gb GT335 M Ekran kartı
4 Gb 1366 Mhz Ram
320 Gb Segate HardDisk
var.

Eksileri;
* Ses sorunu çok dizüstünde sorundur. bundada sorun.
Bu sorunu aşmak için size tavsiyem clasic player açıkken "ffdshow audio decoder configuration" pencersini sağ alt köşede "bildirim simgeleri" bölümünde görünen mavi "FFA" simgesine tıklayarak ulaşın. burada sol tarafta volume sekmesinden Master Volume'u % olarak artırabilirsiniz. 150 - 200 yapınca her makinadan canavar ses çıkıyor.

* Başkada eksisi yok. Arkadaşımın aynı özellikteki toshibası gürültüden milleti rahatsız ediyo bizim casperın sesi çıkmıyo...

Üstelik Türkiyenin Prestiji :+1:

Bu sorunu aşmak için size tavsiyem clasic player açıkken "ffdshow audio decoder configuration" pencersini sağ alt köşede "bildirim simgeleri" bölümünde görünen mavi "FFA" simgesine tıklayarak ulaşın. burada sol tarafta volume sekmesinden Master Volume'u % olarak artırabilirsiniz. 150 - 200 yapınca her makinadan canavar ses çıkıyor. bunu hemen uygulamalıyım..

eras63' Alıntı:
Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni kendi bilgisayarımdan memnuniyetsizliği belirterek başkalarının da bilgisayar alırken kendi forumumuzdaki bu sayfadan varsa modele göre bir fikir edinmeleri ve ona göre karar vermeleri veya karar aşamasında olanlara bir fikir oluşturması..
Toshiba diye aldım ama malesef toshibanın ancak "TO" sunu görebildim nerde gerisi?

onun için herkes kendi bilgisayarından memnuniyet veya memnuniyetsizliğini ve marka-modeliyle + ve - yönlerini belirtirse bu başlık amacına ulaşır diye düşünüyorum..

Kendi bilgisayarım:
TOSHİBA L755-1MC

Artıları(+):
Eksileri(-)
Bilgisayar 8gb ram- i5 -1gb ekran kartı olmasına rağmen beklenen performansta değil.özellikle bilgisayar açılırken, birden fazla iş yaparken zorlanması bariz bişekilde ortada.
Kamerası çok net değil.

Aynısından geçen akşam benim amcaoğluna sipariş verdik. Bakalım kargoyu bekliyoruz.

halk' Alıntı:
eras63' Alıntı:

Kendi bilgisayarım:
TOSHİBA L755-1MC

Artıları(+):
Eksileri(-)
Kamerası çok net değil.

Aynısından geçen akşam benim amcaoğluna sipariş verdik. Bakalım kargoyu bekliyoruz.
hocam o zaman ben geç kaldım şimdiden moralinizi bozmak gibi olmasın ama geçmiş olsun..çok fazla bişey beklemeyin derim..bu arada kaça aldınız? aynı fiyat mı?

kasa bilgisayar alın rahat edin...

cooler master kasa
i7 işlemci...Turbo Boost ile 3.4ghz
12gb ram (32gbdestek)
1gb ekran kartı yetmediğini düşündüğün an değiştirirsin
tabi iyi bir anakart şart
hp dokunmatik monitör.
7.6 sistem performansı (en az...)
ssd3 sabit disk vs

topla rahat et kafan takıldıkça sistemi güncelle ......
bir performans canavarıda sen oluştur...

hemde dizüstü bilgisayardan daha ucuza...

toshiba..bence gayet iyi çünkü iki yıldır kullanıyorum i3,ekran kartı 1gb ve ram 6 gb süper...ve müşteri memnuniyeti de o kadar iyi...

samsat86' Alıntı:
toshiba..bence gayet iyi çünkü iki yıldır kullanıyorum i3,ekran kartı 1gb ve ram 6 gb süper...ve müşteri memnuniyeti de o kadar iyi...
ama hangi modeli hocam..?

toshiba Satellite L505 (küçük bi ayrıntı ram 2 gb idi 4 gb ekledim süper oldı walla)

Geri