Beni mahkemeye verecekmiş.

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Durum şu.

Yurt dışına çıkışımıza iki gün kala Grundvig Projesi ile ilgili göçmenlerle ilgili bir röportaj yapmam istendi .
Bende göçmen olan bayan öğretmenin biriyle gönül rızasıyla röportajı yaptım. Altyazılar ve gerekli kesimler, düzenlemeler yapıldı. Ancak Öğretmen gelip sizin projede şu kişide varmış ben ona küsüm o yüzden sunmanızı istemiyorum dedi. Bende he he dedim geçiştirdim ve Almanya'da sunumu yaptık.

Haliyle bayan ortalığı yıkmış bugün tartıştık ve bende videoyu youtubeden izleyebileceğini söyledim. :)

(Dün avukatlarla falan görüşmüş )

Neticede benim yaptığım şey suç mudur cezası var mıdır bilemedim. Bana göre çekim benim olduğu ve herhangi bir karalama veya reklam amacı olmadığı için herhangi bir suç unsuru da bulunmuyor.

Görüşleriniz nedir tecrübesi olan arkadaşlar var mı?

Sendikandan yardım al bu konuda. Eğer mahkemeye verirse ve tutturamaz ise senin ona tazminat davası açma hakkın oluyor. Bunu da kendisine söyle.

MEMEK' Alıntı:
hasari' Alıntı:
En tehlikeli durum iki bayan arasında kalmışsın. :lol:
Aynen. İki ağrı dağın arasında kal ama; kesinlikle iki bayan arasında kalma..:)

Aynen öyle oldu... Kadın ağlıyordu yav :) Kendi rızasıyla gülücüklerle videoyu çektik. Sonra ben ona küsüm.
Diğeri de oh olsunlar da olan arada bana oluyor.

Kendimi orman ortasında yahni olacak inek şaban gibi hissediyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=QYV-94vBPPo

Bence küs olduğu bayan ile aralarını düzelt hocam, barıştır, sen de kurtulursun. :lol:

Hocam hiç bir şey çıkmaz videoların kesin orjinal halleri de sizde mevcut kendi istekleriyle gönüllü olmuşlar ve yayınlanmasını çekimi kabul etmişler. Gerekirse bu yönde savunmanızı yaparsınız olay kapanır hatta sonra isterseniz karşı dava açarsınız. :)

Hocam iki bayan arasında kalmışsan hakkaten tek çözüm ülkeyi terketmen. Şaka bir yana eğer çekimden önce rızasını aldığınıza dair bir belge vs. varsa işiniz kolay. Tabii yoksa siz de bana söylemedi sunumdan sonra iletti ilettiğinde de sunum konusunda yapacak birşey yoktu ama youtube dan videoyu kaldırdım dersiniz.

bence iki bayanın arasında kalacağına ülkeyi terket :) :puhaha:

Şaka bir yana hiç bir şey olmaz hocam. Asıl olan kanıt sonra şahittir.

Bence iki bayan arasında kaldı isennn..... ülkeyi terket :shock: :?
Şaka br yana hasari hocam doğru demiş. Rızasız röportaj olmaz, röportaj vermişse zaten rızası vardır.

Hocam maalesef bu size sıkıntı getirir,
normalde öğretmen,öğrenci ya da veli herhangi birinin görüntüsünü aldığınızda mutlaka iznini almış olmalısınız ve videoyu kendi sunumunuzda değilde Youtube gibi bir videostream'de yayınlamanız daha da büyük sıkıntı kendisinden videoyu kullanmak için izin almanız ve bunda eğitim amaçlı olarak bu görüntüleri kullanabileceğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bu benim kişisel bilgim. Bilişim hukukunda bir hocamız var ona da sorup daha detaylı bilgiyi sizinle paylaşırım.

Bende "rızası vardı hakim bey" diyeceğim.

Ne yaparsam yapayım bunlar barışmaz sonra bir gün biri bir tişört alır diğeri yakışmış der her şey unutulur.
Okuldaki güvenimi sarstı kadın bana yalan söyledi yayımlamam dedi yayınladı diyor... Acilen gündemi değiştirecek bir şeyler bulmalıyım okulda ama en iyisi okulun akillerine danışmak ve onları ara bulucu olarak davacıya yollamak olsa gerek.

endek döndek davranışlarından ve 1. sınıf karaktersiz oluşundan dolayı biz onu verelim mahkemeye. :-1:

geçmiş olsun hocam :) versede birşey olmazdı zaten. sadece adliyenin yüzü kara. mahkemeyle falan uğraşılmaz bu ülkede. 5 dakikalık karar için sabah girer akşam çıkamazsın :D

Bazı öğretmenleri görüyorum, kendimde bayan olmama rağmen özellikle de bazı bayan sınıf öğretmenleri tam çocuk oluyo :D O kadar komiğime gidiyolar ki, bi de öğretmenler maşallah diyorum :)

Geri