bence tayinlerdeki yeni sistem şu olacak...

Kodla Büyü

seyduna

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Adamlar doğudan batıya akış istemiyor.
köyden şehire istemiyor.
o zaman sıkı durun:

Öngördüğüm yeni sistem şu :

becayiş

Olsun becayiş olsun.
Eşlere yapılan bu zulüm neyin nesi yaa.
Birde üç çocuk isteniyor. Eşler birbirini göremiyor ki üç çocuk yapsın.

bence öğretmen eşler dısında herkesin eş durumu yapılır diye bi madde olacak

bence herkes çalıştığı ilden kız bulsun sorun çözülür.

mfk' Alıntı:
bence herkes çalıştığı ilden kız bulsun sorun çözülür.

herkes çalıştığı ilden evlensin, çalıştığı ilde yüksek lisans doktora yapsın. Arkadaşım niye yoruyorsunuz bürokratları yok eşim yok okulum, adamlar sizin tayininizle uğraşmak zorunda mı :D Tayin mayin yok hacı. Senede bi kere il dışı açarlarsa olduğunuz yerden daha doğuya gidin işte. Buldunuz bunamayın. Hadi bakim :D

Hiç problemi olmayan mutlu çiftler bu uzaklık nedeniyle boşandı. Kendi çocuğunu göremeyen, hasretini çeken hangi öğretmen başkalarının çocuklarına yönelebilir.

Personelin huzuru olmazsa ondan verim alamazsınız dünyanın her yerinde de bu böyledir bizim ezik bir anlasa :)

Bana göre radikal bir karar alınıp rotasyon getirilmelidir. Antalya da göreve başlayan birisi aflarla vs.. ile orada emekli oluyor. urfa da çalışan 15 yılda antalya ya gelemiyor. bu eş durumu ve vb.. durumlarda da batı da çok fazla yığılma olduğundan norm açmıyorlar ki bana göre haklı bir durum. bu durumun düzelmesi için kesin bir şekilde rotasyon gelmeli. ilk atamalarında kura ile olması gerekli. belli bir puan ya da belli bir kişi sayısı belirlenmeli bu sağlandığında bu kişiler ya da bu puana ulaşanlar başarılı sayılıp, kura ile atama yapılmalı. 5 yılda bir de rotasyonla herkes yer değiştirmeli.

Bunun önüne geçmek için il emrini kaldırmak kadar saçma birşey olamaz. Sen otur hiç bir şey yokken af çıkar, ondan sonra da doğudakiler batıya gelmesin diye ne yapacağını şaşır. Her zaman olduğu gibi; günü kurtarmaya çalışan kişilerin vebalini biz çekiyoruz.
Eş durumu özrü kadar ciddi birşey var mı merak ediyorum.

bence en iyi çözüm ve en adaletli olanı rotasyondur.. sistem tıkandı batıdakiler çakıldı kaldı doğudakiler de mecburen kaldı ee adalet hak eşitlik falan felan bunlar nerde kaldı.. 2009 da af çıkarıyorlar yeni atanmış öğretmende muaf oluyor böyle saçmalık mı olur..

Diyavol' Alıntı:
Bana göre radikal bir karar alınıp rotasyon getirilmelidir. Antalya da göreve başlayan birisi aflarla vs.. ile orada emekli oluyor. urfa da çalışan 15 yılda antalya ya gelemiyor. bu eş durumu ve vb.. durumlarda da batı da çok fazla yığılma olduğundan norm açmıyorlar ki bana göre haklı bir durum. bu durumun düzelmesi için kesin bir şekilde rotasyon gelmeli. ilk atamalarında kura ile olması gerekli. belli bir puan ya da belli bir kişi sayısı belirlenmeli bu sağlandığında bu kişiler ya da bu puana ulaşanlar başarılı sayılıp, kura ile atama yapılmalı. 5 yılda bir de rotasyonla herkes yer değiştirmeli.

:+1:

gerçekten af çıkarmak çok saçma bir şeydi. sistemin düzelmesi için batıda çalışanların emekli olması lazım yada yeniden rotasyon gerekli.

illegal01' Alıntı:
Bunun önüne geçmek için il emrini kaldırmak kadar saçma birşey olamaz. Sen otur hiç bir şey yokken af çıkar, ondan sonra da doğudakiler batıya gelmesin diye ne yapacağını şaşır. Her zaman olduğu gibi; günü kurtarmaya çalışan kişilerin vebalini biz çekiyoruz.

phpcoder' Alıntı:
gerçekten af çıkarmak çok saçma bir şeydi. sistemin düzelmesi için batıda çalışanların emekli olması lazım yada yeniden rotasyon gerekli.

illegal01' Alıntı:

yorgan gibi tersdüz etmek lazım hem adalet sağlanır hemde neme lazımcı kokuşmuş öğretmenleri uykularından uyandırmış olurlar :D

iki sayfa oldu daha bir tane yalaka gelmedi.nerde kaldı acaba başına bişey gelmiş olmasın.. :(

hocam becayiş çözüm değil ki? sen batıya gideceksin diye doğuya gelmeyi kabul eden birini bulabileceğini mi zannediyorsun?

asıl çözüm affa uğramış dahi olsalar herkesin zorunlu hizmetini yapması.

ya da il dışı ve özür gurubu atamalarından sonra tüm atamaların bu bölgelere yapılması.

şimdi size becayiş hakkı verdik deyip diğer haklar elimizden alınırsa çok daha kötü olur.

becayiş olsa benim gibi dağ başındakilerle kim yer değiştiri ki, merkezde değiliz küçücük bi ilçedeyiz, merkeze çok uzakta olan. Buralı olanlar bile buraya gelmek istemiyo, hem buralı bilgisayar öğretmeni bile yok, olur mu öyle şey :)

phpcoder' Alıntı:

batıda çalışanların emekli olmasını beklemek saçma olur. emeklilik yaşı belli bundan sonra okul kapılarında ambulans bekletilmeli zira görev başında gidecekler. kaldıki devlet emekli etmemek için yaşı yukarı çekti. hem emekli olanlara maaş verip hemde onun yerine gelene maaş ödeyecek değil ya! yok canımmm devleti o kadar saf mı zannettiniz?

emniyettekiler ve TSK evlenince eşin GBTsi isteniyor.
öğretmenler için de MEB bir GBT taslağı hazırlar artık...

seyduna' Alıntı:
köyden şehire istemiyor.
o zaman sıkı durun:

becayiş

KESTİRİP ATMIYORUM
Dinçer sorulara verdiği cevapta "Niye biz alan değişikliği için uğraşıyoruz, niye biz becayiş sistemi için uğraşıyoruz. Kestirip atmıyorum. 16 bin öğretmeni atadık, 9 bini için uğraşıyoruz. Bu ne anlama geliyor sizce. Bu bizim merhametimizin olmadığı anlamına mı geliyor? Yoksa içinde bulunduğumuz sorunu size anlatmak anlamına mı geliyor" dedi.

http://www.memurlar.net/haber/282908/

Öngörüm gerçekleşecek ne derseniz???

seyduna' Alıntı:
köyden şehire istemiyor.
o zaman sıkı durun:

becayiş
Öngörüm doğru çıktı artık becayiş öğretmen tayinlerine girdi...

Geri