Ben öğretmenim eşim hemşire, eş durumu nasıl olabilir?

Kodla Büyü

ahmtfthh

Site Gezgini
Arkadaşlar Ağustosun başında nikah yapmayı düşünüyorum, ben 7 yıldır öğretmenim fakat eşim hemşireliğe atanali 3ay oldu, nikahı ağustosta yapsak eş durumundan ben onun yanına gidebiliyor muyum ? Teşekkür ederim şimdiden.

1 yıl sigortası olması lazımdı en son. Şimdiki durum nedir bilmiyorum.

Arkadaşlar Ağustosun başında nikah yapmayı düşünüyorum, ben 7 yıldır öğretmenim fakat eşim hemşireliğe atanali 3ay oldu, nikahı ağustosta yapsak eş durumundan ben onun yanına gidebiliyor muyum ? Teşekkür ederim şimdiden.
Kamuda çalışıyorsa gidersiniz. Özelde belli bir süre istiyordu ama değişti mi bilmiyorum

kamu personeli ise yanına gidilecek kişi o zaman süreye bakılmıyor hocam. bende eşim haziranda memur olarak atandı temmuzda düğünü yaptık ağustosta istedim. özel sektör için 1 yıl şartı vardı en son ama değişti mi bilmiyorum.

Hocam müstekbal eşiniz sözleşmeli olarak atanmış anladığım kadarıyla. Eş durumu isteyebilirsiniz sıkıntı olmayacaktır.

Eş durumu için 2 aşama var. 1.aşama(1 hafta sürüyor) eş durumu isteyeceklerden bilgi ve belge isteniyor. 2.hafta ise okullar açılıyor tercih ediyorsun. 1.hafta süresi dolmadan nikahı kıymanız gerekiyor.1 gün bile olsa kurtarır.. Eşiniz görev yeri belgesi alacak haftanesinden o kadar. Siz onu okula vereceksiniz. 2.hafta sizin şu anda bulunduğunuz okul muhtemel boşalacak yazacak. 2.hafta tayin için önceki hafta yaptığınız il açılacak ve oradan tercih yapacaksınız.

hocalarım cevap için geciktim kusura bakmayın, evet kendisi kamuda çalışıyor, çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Geri