ben bittim arkadaşlar---harddiskim gitti-acil yardım-

Kodla Büyü
hocam yeriniz nerde? kadiköyde veri kurtaran bir firma var HDK BİLİŞİM servet bey iletisim : 0216 354 04 02 ben daha önceden hdd ucurdum saolsun kurtardi fiyatta ucuk miktar istemez tanidik ercom özgür yönlendirdi dersen uygun yaparlar...

R studio tavsiyemdir. Üzerine fazla birşey yazilmadiysa gayet başarılı işler çıkartıyor.

r studio ve recovery my files ve adını suan hatırlamadıgım bir programla aynı veriyi kurtarmayı denedim.
yakalsık olarak
recovery my files %90
r studio %85
diğer %60 civarında fotograflarımı kurtarmıstım. Baska bir tecrübemi daha paylasayım 2 TB hardiskim düştüğü için veri kurtarma yaptıgını iddia eden gayet güven verici konusan bir teknik servise gidip 900 liraya anlaştım. Ama kurtalaramadılar. başka bir veri kurtarmaya gittiğimde harddisk daha once acıldıgı için ekstra ücret talep edecekler.
Veri kurtarma firmasını iyi secmelisin. İşi sadece veri kurtarma olanları tercih et. Başta anlaşmanı sağlam yap. kurtaramazlar ise para talep edecekler mi gibi mevzuları da konusun.
Eğer hakkaten kurtaracaklar ise şuanki piyasada 350 dolar fazla değil. fiziksel arızalar genelde bu fiyattan başlıyor Sadece program kullanacak iseler fiyat fazla.

Recovery My Files şimdi denedim dosya adları çok güzel buldu fakat kurtadığın dosyaları hiçbiri açılmadı.Bir ayar yeri falan mı var ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    121.2 KB · Görüntüleme: 530
demircan21' Alıntı:
Recovery My Files programı işini görür
Kesinlikle bunu tavsiye ederim bende. Yıllar önce bi arkadaşın formatlanmış harici HDD den resimleri kurtarmıştık...

bende kurtardım fakat birçok dosya açılmıyor. özellikle resimler var boyut vs tam ama açılmıyor. uzantı değiştirmekte fayda etmedi bu konuda yardım edicek var mı?

MiniTool Partition Wizard Server Edition programı ile bölüm kurtarabilirsin disk>partition recovery bölümü kurtarırsan dosya sistemin olduğu gibi gelir.

Bence R-Studio içlerinde en iyisi tabii ki lisanslısı. program paylaşım sitelerindeki krekler ve lisanslar genelde işe yaramıyor. Defalarca format attığım hdd ve flaş belleklerden çok dosya geri aldım.

sadbt' Alıntı:
arkadaşlar ben bittim ne olur yardım edin :(
mersin etkileşimli tahta imaj dosyaları 32 gb lık flash disk e sığmayınca, kendi harddiskime atiyim dedim. sonra da içindekileri sileceğini düşünemeyip universal usb installer ı yükleyince içindeki bilgiler gitti :( içinde kızımın bir sürü fotoğrafı vardı . eşimle de birbirimize girdik tabi ama iş işten geçti artık :(

hemen içindekileri recuva ile kurtarmaya çalıştım ama kurtarmadı :( şimdi ben ne yapayım. profesyonel yardım alsam nette 350 dolar gibi fiyatlardan bahsediyolar.

fotograflar laptop ta da vardı ama onu da servise göndereceğimiz için silmiştik ordan. neuse laptoptan geri getirmeye çalıştım recuvayı başlattım. sonra geç oldu diye laptopu bırakıp uyumaya gittim ama sabah laptopum da açılmadı.

şimdi bana yardım edin lütfen uygun fiyatta güvenilir bir veri kurtarma merkezi var mı bildiğiniz

aracnida' Alıntı:
sadbt' Alıntı:
arkadaşlar ben bittim ne olur yardım edin :(
mersin etkileşimli tahta imaj dosyaları 32 gb lık flash disk e sığmayınca, kendi harddiskime atiyim dedim. sonra da içindekileri sileceğini düşünemeyip universal usb installer ı yükleyince içindeki bilgiler gitti :( içinde kızımın bir sürü fotoğrafı vardı . eşimle de birbirimize girdik tabi ama iş işten geçti artık :(

hemen içindekileri recuva ile kurtarmaya çalıştım ama kurtarmadı :( şimdi ben ne yapayım. profesyonel yardım alsam nette 350 dolar gibi fiyatlardan bahsediyolar.

fotograflar laptop ta da vardı ama onu da servise göndereceğimiz için silmiştik ordan. neuse laptoptan geri getirmeye çalıştım recuvayı başlattım. sonra geç oldu diye laptopu bırakıp uyumaya gittim ama sabah laptopum da açılmadı.

şimdi bana yardım edin lütfen uygun fiyatta güvenilir bir veri kurtarma merkezi var mı bildiğiniz

Ekli dosyalar

• RecoverMyFiles.rar
    5.8 MB · Görüntüleme: 133
Konuyu tekrardan açtım :rolleyes:
10 yıldan fazladır kullandığım emektar taşınabilir harddisk RAW fotına dönüştü. Rstudyo yu kurdum taşınabilir belleği de seçtim görüntüleme kısmında "veri hatası, G/Ç aygıt hatası yüzünden yürütülemedi gibi" sistem mesajları aldım. Deneme amaçlı başka bir taşınabilir bellek de önceki sildiiğim klasörleri gördüm ancak bunda olmadı. Acaba fiziksel olarak mı bozuldu? Biçimlendirip sonra yeniden aynı işlemi yapsam mı diye düşündüm ama cesaret edemedim. Başka bir çözüm var mı acaba?

liberkey kur hocam bilgisayara orada dosya kurtarma programları var diskdigger ve recuva kullandım daha önce. belki başkaları da eklenmiştir. olmadı kurtaramadın biraz çekirdek al yenge hanım bağırsın çağırsın sen çekirdek çitle, sabret

Sayın hocam öncelikle geçmiş olsun. Daha önce böyle bir olay kurum bilgisayarında oldu, arşiv dosyaları silindi. Geri kurtarma programları %80 civarında işe yaradı. Biz HDD yi söküp İl Emniyet Bilişim Şubeye götürdük. Sağolsun yardımcı oldular. 5 dk gibi kısa bir sürede kurtardılar. Size tavsiyem bir tanıdık emniyet mensubu aracılığı ile bilişim şubeye başvurun.

Konuyu tekrardan açtım :rolleyes:
10 yıldan fazladır kullandığım emektar taşınabilir harddisk RAW fotına dönüştü. Rstudyo yu kurdum taşınabilir belleği de seçtim görüntüleme kısmında "veri hatası, G/Ç aygıt hatası yüzünden yürütülemedi gibi" sistem mesajları aldım. Deneme amaçlı başka bir taşınabilir bellek de önceki sildiiğim klasörleri gördüm ancak bunda olmadı. Acaba fiziksel olarak mı bozuldu? Biçimlendirip sonra yeniden aynı işlemi yapsam mı diye düşündüm ama cesaret edemedim. Başka bir çözüm var mı acaba?
Hocam geçmiş olsun. Öncelikle bir Linux işletim sistemi yüklü pc ile harddiske erişmeye çalışın. Windows ta açılmayan hardiskime ben linux üzerinden erişim sağlamıştım.

Başınızdan kaynar su akmış gibi hissettiğinizi çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun.

Kırmızı ışık yanıyor, disk de dönüyor sanki R-studio full packet indirdim ama network mu o kısmına tam bakmadım. Başka bir hard diskte bilgiler silinmişti bir prgramla geri geldi ama bu sanki sabit anlam veremedim. Tekrardan bakayım diğer prgramlara da, teşşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için

İ care data recovery pro ile taratın hepsini kurtaracaktır. Benzer olay başıma geldi 16 saatte herşeyi kurtardım

AccessData FTK Imager ile harddiskin imajını alıp (dikkat: imaj tam HDD boyutunda olur) Autopsy ile imajın içinden dosyaları geri getirebilirsiniz. Adli bilişimde kullanılan taktiktir :)

Geri