BELLETİCİLİK EKDERS NE OLDU

Kodla Büyü

ramo87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Belleticilik görevi verilen öğretmenlerin ek ders ücreti

Madde 13- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 13 üncü maddesinin birinci fıkrası kapsamında diğer örgün ve yaygın eğitim kurumlarından belletici olarak görevlendirilenlerden gece nöbet tutanlar da söz konusu fıkrada öngörülen 2 saatlik ilave ek ders ücretinden yararlandırılır.

Yukarı Maddeye göre nöbet ücreti 6+2 mi oluyor.Bilgisi olan var mı

Hayır hocam belleticilik 4 saat fakat yatan yönetmelikte gece kalan öğretmene +2 saat verilir diyor. kastettği bu

evet 2014 ten itibaren 6 saat olan belleticilik ücreti 8 saate çıkıyor. Toplu görüşmelerde kazanılan haklardan bir tanesiydi.

Belleticilik görevi MADDE 13- (1) Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik görevi için 4 saat ek ders ücreti ödenir. Bunlardan 24 saat süreyle nöbet tutanlara ilave olarak 2 saat daha ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir günde 3’ten fazla belletici görevlendirilemez ve bunlara ayda ödenecek ek ders ücreti 48 saati geçemez. (2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, ek ders ücreti karşılığı belleticilik görevi verilmez.

Bahsedilen 2 saat bu hocam.

arkadaşlar hafta içide mi 6 saat alıyorsunuz biz 4 saat alıyoruz da yatılı kalıyoruz akşam 16da başlıyor sabah 7:40da bitiyor ama yatılı tutuyoruz 4 saat mi yoksa 6 saat mi almamız gerekir

Nöbetiniz 24 saat olmuyor ise 4 saat hocam. Belleticilik 24 saat esasına göre tutuluyor. eğer kendi okulunuzda tutuyorsanız ve gecede kalıyorsanız 6 saat ekders ücreti alırsınız 8 yıllık YİBO tecrübelerim:)

Metehan' Alıntı:
Nöbetiniz 24 saat olmuyor ise 4 saat hocam. Belleticilik 24 saat esasına göre tutuluyor. eğer kendi okulunuzda tutuyorsanız ve gecede kalıyorsanız 6 saat ekders ücreti alırsınız 8 yıllık YİBO tecrübelerim:)
kendi okulumda ve gecede kalıyorum ama 16 saat oluyor toplamda şimdi 4 saatmi yoksa 6 saatmi almam gerekir.

6fatma8' Alıntı:
Metehan' Alıntı:
kendi okulumda ve gecede kalıyorum ama 16 saat oluyor toplamda şimdi 4 saatmi yoksa 6 saatmi almam gerekir.

Gece yatılı kalıyorsanız 24 saat esasına göre tutuyorsunuz hocam. zaten kendi okulunuz. o nedenle her belleticilik nöbetinde 6 saat almanız gerekli. eğer 4 saat üzerinden ücret ödeniyorsa idareye itiraz dilekçesi ve geriye dönük ödeme yapılması için dilekçe yazabilirsiniz.

4 saat alıyoruz hocam itiraz ettik bahane olarakda biz yibo değiliz liseyiz diyorlar ne mantığı var anlamadım gitti ikiside aynı belleticilik görevi yapıyorsun sonuçta

benim durumumda olan arkadaşlar varmı yani belleticiliğini 4 saat olarak yapanlar

Geri