bellekten sunuyu otomatik çalıştırmak mümkün mü

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okulumuza usb girişi olana lcd tvler aldık flash belleği taktığımızda içindeki sunuları otomatik olarak çalıştırabilir miyiz? Çalıştırabilirsek nasıl yapabiliriz?

hocam okulunuzu merak ettim doğrusu bizim okulun bırakın lcd almayı lcd ayağı alacak parası bile yok.
bence sunu yapın onu desteklediği video ya çevirin usb nin içinden çalsın dursun.

ofkar' Alıntı:
Arkadaşlar okulumuza usb girişi olana lcd tvler aldık flash belleği taktığımızda içindeki sunuları otomatik olarak çalıştırabilir miyiz? Çalıştırabilirsek nasıl yapabiliriz?

LCD TV'lerin kullanım kitapçıklarında desteklediği formatlar yazıyordur zaten. O formatlkardan birine çevirmeniz yada o formatta yeniden hazırlamanız gerekir.

arkadaşlar sizler için üzüldüm doğrusu ben de 6 yıl zorunlu hizmette fare alacak parası olmayan bir okulda çalıştım şimdi çok şükür ekonomik yönden iyi bir okula geldim

Rabbim sizlere de nasip eylesin inş.

hayırlı cumalar diliyorum

Autorun.inf dosyası ile yapılabilir. Otomatik çalışan bir cd den bu dosyayı kopyala ve istediğin gibi değiştir içeriği, at flash belleğe, çalışır zannedersem.

ppt (pps) to video.... şeklinde programlar arayın ....video şeklinde çalışır...

Çok bilgim olmamakla birlikte, lcd tv'nin desteklediği bazı formatlar vardır ancak onları çalıştırabilir. Bazı tv'lere sonradan program da yükleniyor. Ancak lcd tv'ye yüklenecek formatta olması lazım. Yani pc office cd'ni alıp lcd tv'ye yükleyemeyiz. Ancak arkadaşların dediği gibi sunu tv'nin tanıdığı bir video formatına çevirip video gibi gösterilebilir.

Geri