Belgeye Otomatik Resim Çağırma???

Kodla Büyü

mgüneş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ekteki gibi bir belgeye (foto yazan çerçeve içine) photoshop, corel, fireworks tarzı programlarla klasörden resim çağırabilir miyiz. Veya nasıl yapılabilir otomatik olarak arkadaşlar?

belge.jpg

Access de bilgileri ve resim yollarını bir tabloda tutarak, rapor oluşturarak halledebilirsin. Rapordaki resim denetimi öğesi, ilgili kayda ait yoldaki resimi görüntüler.
Tabi Access kullanımını ve vba bilmen lazım.

Son düzenleme:
publisher ile excelden veri alabilirsin.. tasarım yapıyorsunuz. excelden alınacak verileri hazırlıyorsunuz. publisherden otomatik olarak tüm verileri resim dahil her türlü veriyi çekebilirsiniz. bu şekilde ben 250 civarında öğrenci kimlik kartı hazırladım.

Aslında arkadaşlar aradığım aşağıdaki gibi bir png tasarımına (takvim) boş yerlere klasörden öğrenci fotolarını çağırmak. Publisherda oluyorsa tarif ederseniz sevinirim. Veya photoshop tarzı programla a-otomatik yapılır mı?

takvim.png

ekle sekmesi resim yer tutucusu (publisher) daha sonra klasörden resim seç.
istersen daha sonra bu resimleri değiştirebilirsin . sağ tık menüsünde seçeneklerle
ama kodla yapmayı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• ekle sekmesi + resim yer tutucusu.rar
    542.1 KB · Görüntüleme: 46
Hocam eğer bana 1 resim ve çerçeveyi gönderirsen milimlik olarak istediğin şekilde ayarlayabilirim eğer kendin yapmak istersen sana bir örnek yazdım bu örnekten yararlanarak kendin ayarla bu şekilde elindeki sayısız resmi bir tıkla işleyebilirsin. Örnek çalışma ekte foto klasörünü sürükle damlacığın üzerine bırak yeni klasöründe resimlerin seni hazır şekilde bekliyor olacak.
Photoshop sürümün CS6 olsun.

Ekli dosyalar

• Resim Çağır.rar
    759.5 KB · Görüntüleme: 54
ekle sekmesi resim yer tutucusu (publisher) daha sonra klasörden resim seç.
istersen daha sonra bu resimleri değiştirebilirsin . sağ tık menüsünde seçeneklerle
ama kodla yapmayı bilmiyorum.

sertokus hocam çok teşekkür ederim ama bu şekilde tek tek yapmak gerekiyor galiba...

Hocam eğer bana 1 resim ve çerçeveyi gönderirsen milimlik olarak istediğin şekilde ayarlayabilirim eğer kendin yapmak istersen sana bir örnek yazdım bu örnekten yararlanarak kendin ayarla bu şekilde elindeki sayısız resmi bir tıkla işleyebilirsin. Örnek çalışma ekte foto klasörünü sürükle damlacığın üzerine bırak yeni klasöründe resimlerin seni hazır şekilde bekliyor olacak.
Photoshop sürümün CS6 olsun.

hasari hocam harikasın. İstediğim tam da bu olsa gerek. Photoshop bilgim çok az olduğundan affınıza sığınarak tasarımı tamamlayıp (bu arada tasarımı fireworks ile yapıyorum, photoshop bilmeyince) sizden yardım isteyeceğim tekrar. Allah Razı Olsun. Selam ve dua ile...

Birde hocam, açılan bu photoshop dosyalarını topluca kaydedebiliyor muyuz, oluyorsa nasıl ve jpeg olarak topluca kaydedilir mi

Birde hocam, açılan bu photoshop dosyalarını topluca kaydedebiliyor muyuz, oluyorsa nasıl ve jpeg olarak topluca kaydedilir mi
Tabi hocam sen tasarımını bitir sonra tasarımı ve 1 tane örnek resmi bana gönder. Hazırlayıp buraya eklerim sonrasında Fotograflarını sürükleyip damlacık üzerine bırakman yeterli olacak istediğin kadar resmi bir tıkla işlemiş olacaksın.

Tabi hocam sen tasarımını bitir sonra tasarımı ve 1 tane örnek resmi bana gönder. Hazırlayıp buraya eklerim sonrasında Fotograflarını sürükleyip damlacık üzerine bırakman yeterli olacak istediğin kadar resmi bir tıkla işlemiş olacaksın.

Tamamdır hocam inşallah. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum:);)

photoshop batch process (toplu işleme) diye araştırırsanız nasıl yapıldığını anlamış olursunuz.

C bölümüne ResmeCerceveEkle klasörünü at foto klasörüne resimleri ekle sonra klasörü cerceveekle damlacığına sürükle bırak yeni klasöründe resim hazır olarak seni bekliyor olacak.

Ekli dosyalar

• ResmeCerceveEkle.rar
    2 MB · Görüntüleme: 24
Hocam her fotoda aşağıdaki uyarı çıkıyor 2 kez "Contine" dedim. Birde yeni hali aşağıdaki gibi oldu
hata1.jpg hata2.jpg

Bendeki sonuç.
Hocam alpemixten bana id ve şifre atarmısın uzaktan kontrol edeyim.

Edit: Çözüm sağlandı benim oluşturduğum eylem kümesi Türkçe iken hocamız İngilizce olan bir versiyon kullanıyormuş ayar isimleri değiştiğinden çalışmamış dili Türkçe yapınca sorun çözüldü. Bir aksilik olmaz ise bununla ilgi otomatik işlemler dersi çekip youtube üzerinden paylaşacağım.

Ekli dosyalar

• DSC_0955.jpg
    DSC_0955.jpg
    218.1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Photoshopta otomatik işlem nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalıştım yararlı olması dileğiyle.
Videoda kullanılan dosyaları ekten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ResmeCerceveEkle.rar
    11.6 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Geri