beko faz 1 lab için uygun ethernet kartı

Kodla Büyü

mehmetersin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
beko faz 1 laba sahibim(mahkumum desek daha doğru).bir yerlerden (antik bilgisayar parçaları satan bir dükkandan) ram buldum.bilgisayarlara dyned kurabilmek için xp yüklemeyi düşünüyorum. fakat kendi ethernet kartlarının (accton) xp sürücüsü çalışmıyor ve pcı revizyon 2.0 (pci-e 2.0 değil) destekli bir kart bulamadım en azından çoğunun özelliklerinde yazmıyor.önerebileceğiniz(mümkünse denenmiş) bir kart varmıdır? marka model ve mümkünse link yollarmısınız.

Anakart üzerinde PCI yuvası (beyaz renkli) varsa, herhangi bir PCI ethernet kartının iş göreceğini düşünüyorum. Realtek çipsetli ethernet kartlarını kolaylıkla tanıtabilirsiniz.

maalesef olmuyor :) realtek çipli yeni kartlarda çalışmıyor. kullanım kılavuzlarında revizyon 2.1 ve 2.2 yazıyor 2.0 destekleri yok.

donanımı görmüyor bile.ne windows otomatik olarak donanımı buluyor nede sürücüyle kuruluyor. setup dosyasındanda elle kurulum yapıncada olmuyor, donanım bulunamadı uyarısı alıyorum.revizyon 2.0 ı destekleyen eski ethernet kartları ile sorunsuz çalışıyor.bu desteğe sahip bir kart arıyorum sadece.

3 com etherlink xl 10/100 pci Hocam bende faz1 bilgisayarlarda xp kullanıyorum ve bu ethernet kartı işimi fazlasıyla görüyor.

hocam Edimax EN-9130TXL al gayet iyi. ben de beko P-II bilgisayarlarla çalışıyorum. bu modelden 16 tane aldım. hepside takır takır çalışıyor. xp Sp2 yüklü benim lab ta. tak-çalıştır bunlar...

teşekkür ederim Edimax EN-9130TXL maalesef stoklarda gözükmüyor :) siz ne zaman almıştınız bu kartları

pardon Edimax EN-9130TXL varmış 1 harf eksik kopyalayınca yanlış olmuş :) ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Edimax alın hocam. Forumda başka bir başlık altında paylaşmıştım. (Sanırım FAZ1'lere XP kurulumu ile ilgiliydi). CNet almıştım başta görmedi. Realtek chipsetli Edimax aldık biz de. Sorun yok.

hepsiburadadan 2 tane denemelik spariş çektim temin edememişler edimaxın bu modelini :) başka bir önerisi olan varmıdır?

arkadaşlar konu biraz eski ama kullanmadığınız aacton kartlara talibim labımda kullanıyorum ve bazıları bozuk kullanmadığınız kartları gönderirseniz ben kullanabilirim

Arkadaşlar görüntü sürücüsünü nasıl yaptınız sis6326 xp driveri bulamadım elinde olan var mı paylaşabilir mi?

Geri