beko 1. faz anakartlarından lazım?

Kodla Büyü

erdem22

Site Gezgini
1. faz kapsamında dağıtılan beko bilgisayarların anakartlarına ihtiyacım var. 5 ya da daha fazla olabilir... :!:
P II- P III slot işlemci, sd ram, agp ekran kartı uyan başka bir model de olabilir tabii. Bilgisayar sınıfı yenilenen ve eski anakartları atıl durumda olan arkadaşlara önemle duyurulur.

Kargo ücreti + anakart ücretini(gerekirse) hemen göndericem.

Re: acil! beko 1. faz anakartlarından lazım acil!

okul için mi istiyorsunuz hocam? O pclerle ders yapabiliyormusunuz bizde o pclerden var demirbaştan düşmeyi düşünüyoruz.

Re: acil! beko 1. faz anakartlarından lazım acil!

hocam, ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz o zaman.. sınıfa ilk geldiğimde zorlayarak 9 bilgisayar çalıştırabiliyordum. şimdi 17 oldu ama memleketten dahi kasa ve monitör getirdim buraya (eskişehirden balıkesire). sağdan soldan ram tamamladım 128' e. şimdi anakartlarda çok sıkıntım var... 38 kişilik sınıflarla 21 saat ders var. malesef doğuya verilen önem batıya verilmiyor son yıllarda.. İlçenin en büyük okulu sayılır burası ama hala 12 yıllık bilgisayarlarla uğraşıyoruz... teknik servis gibi oldum.

eğer sizdeki parçalar işe yaramayacaksa, ücreti mukabilinde talibim, gerekirse ben vericem parasını.. o derece :)
ilginize şimdiden teşekkürler.

hocam sınıf mevcutlarınız nasıl? Mesela okul aile birliği ve velilerin de desteğiyle 13-20 tane kasa alsanız. bir kasayı 500 tl ye mal etseniz ki kamu kurumları kdv ödemiyor. 10.000 tl. Bence onları hiç yaşatmaya çalışmayın. Bence siz idareye nazınızı geçirin.

Anakart ram cdrom monitör.Sağlam bir şeyi yokki amcalarımın.Sbs de soru gelmeyince arka plana atılıyoruz normal olarak.Haklısınız batı şu anda doğudan çok geride.Benim okulda ilçe merkezi 1200 öğrenci var.Labaratuarlar faz1.Üstüne senelerce halk eğitim kullanmış iyice suyu çıkmış.Eski bilgisayarımı bile yedek parça yaptım.Tam adam ettim oh be 20 side çalışıyor dedim.Askere gittik geldik kalmış 1 sağlam pc ile 3 mouse 2 klavye tadından yenmez :) öğrenciler sağolsun ben askerdeyken yerime gelenlere kızıp koparıp koparıp bırakmışlar klavye ve mouseları.Cırtla tutturmuştum tüm kabloları.Onu geçtik cdromların içine klavye tuşlarını atmışlar.Onuda geçtim.Anakartların içine metal parçalar serpiştirmişler.Düşünsem aklıma gelmezdi :).Sonuç yanmış anakartlar patlak powerlar.Gümlemiş monitörler.Açıkçası asker dönüşü labı görünce tüm şevkim öldü.yinede cebelleşerek 15 e çıkardım sayıyı anakart v.s. bizede lazımda yok oğlu yok.Çekilecek iş değil.Lehim kokusundan kurşun kalay bağımlısı olucam.Rehebilitasyona gerek kalmadan değişir umarım lab.Bu arada bizim velilerle zor bu iş.Arkadaş sınıfa perde almaya kalkıyor şikayet yiyor.Çocuğunun okuduğu sınıfı bilmeyen veli Cumhurbaşkanlığına şikayet edebiliyor öğretmenini.5 tl için insanın başını ağrıtacak çok veli var.Bizim labın yenilenmesi yakınmış.(senelerdir aynı laf ama :) ) yenilerlerse anakart v.s. nin eline geçmesine çalışırım.kargoda benden olur hem.Anasayfada duyururum o zaman.Yenilenmeler başladı ama bize sıra gelirmi orası meçhul işte.Malum ilçede olunca kolay gelmez sanırım.Merkezdekiler alır sırayı.

hocam, bu derdi çeken anlar. ilginize teşekkür ederim. Beklemedeyim. Artık ilçedeki bilgisayarcıları gezmeye yüzüm kalmadı... bi de terbiyesizlerin bazıları 128 ram'a 30 lira istiyo... 5 tane alsan 150.. utanıyorum idarecime gidip de söylemeye. kendi memleketimde bile gezip parça arıyorum.

belki başka bi arkadaşımız sesimizi duyar da, yardımcı olmak ister, bakalım kısmet...

Hocam sıkıntılarınızın giderilmesine yardımcı olmak isterim ama sonuçta bu iş benim oluruma bakmıyor. Okul müdürüne sordum ne olacak diye. İhale ile hurdaya verileceğini söyledi. anakartları size göndermek sorumluluk isteyen bir olay. o sorumluluğu almak istemiyor kimse maalesef. Devlet işlerinin bu yönüne sinir oluyorum. İnsiyatif almaktansa çöpe atmayı tercih ederler.

canınız sağolsun hocam, ilginize teşekkür ederim. Devlet işlerimiz ve sistemimiz, iş yapmaya yönelik değil malesef. sağlık olsun diyebiliyorum...
bugün bir tane anakart daha gitti, ya sabır...

Ben göndereyim hocam ama çalışıp çalışmadığından emin değilim. Windows xp ye geçiş yaptığım içim elimde bol miktarda hdd ve ethernet kartı mevcut isterseniz onlardanda gönderirim. Ama dediğim gibi anakarttaan tam emin değilim.

hakanotuken' Alıntı:
Ben göndereyim hocam ama çalışıp çalışmadığından emin değilim. Windows xp ye geçiş yaptığım içim elimde bol miktarda hdd ve ethernet kartı mevcut isterseniz onlardanda gönderirim. Ama dediğim gibi anakarttaan tam emin değilim.

hocam anakartları ve varsa en az 4 gblık sabit diskleri alabilirim. Çok makbule geçer. Anakartlar da şansıma artık, dener bakarım. size zahmet olacak ama müsait olduğunuzda kargoya verirseniz sevinirim. Kargo ücretini karşıdan ödemeli yapın lütfen, ben öderim. ilginize çok teşekkürler

Adres: 75. Yıl İlköğretim Okulu, Edremit, BALIKESİR

Tamam hocam 4 gb lık 2-3 adet hdd ve anakart gönderirim ama birkaç gün müsadenizi rica ediyorum

Belki size ters gelecek ama ne yapıyorsunuz Allah aşkına. 128 sdRam lerin, 4 gb hdd lerin p2 p3 işlemcilerin tarihi eser anakartların peşine düşmüşsünüz. Zamanınıza emeğinize yazık. Biraz büyük düşünün, Balıkesir Edremit gibi bir yerde siz o labaratuarı yeni bilgisayarlarla yeniden kurabilirsiniz. Doğru kişiler ve doğru bağlantılarla tahmin bile edemiyeceğiniz şeyler temin edebilirsiniz. Emek verecekseniz buna emek verin.
Şimdi hemen karşı çıkacaksınız, buraları bilmiyorsunuz, kimde para vermez, şartlar zor, halk fakir, ... birçok bahane ile karşıma çıkacaksınız. Eğer gerçekten isterseniz başarırsınız. Akıllıca planlar yapın, girişken olun, büyükbaşları bulun. Günümüzde o kadar çok kolay para kazanan insan var ki çevremizde. Bu paraları saçacak yer arıyorlar. İnanmıyor musunuz, komik mi geldi? O zaman biraz daha dikkatli bakın çevrenize. Doğru kişiler, doğru aracılar ve doğru bağlantılar yeter.
Küçük düşünmeyin büyük düşünün BÜYÜK

hemenyardim' Alıntı:
Belki size ters gelecek ama ne yapıyorsunuz Allah aşkına. 128 sdRam lerin, 4 gb hdd lerin p2 p3 işlemcilerin tarihi eser anakartların peşine düşmüşsünüz. Zamanınıza emeğinize yazık. Biraz büyük düşünün, Balıkesir Edremit gibi bir yerde siz o labaratuarı yeni bilgisayarlarla yeniden kurabilirsiniz. Doğru kişiler ve doğru bağlantılarla tahmin bile edemiyeceğiniz şeyler temin edebilirsiniz. Emek verecekseniz buna emek verin.
Şimdi hemen karşı çıkacaksınız, buraları bilmiyorsunuz, kimde para vermez, şartlar zor, halk fakir, ... birçok bahane ile karşıma çıkacaksınız. Eğer gerçekten isterseniz başarırsınız. Akıllıca planlar yapın, girişken olun, büyükbaşları bulun. Günümüzde o kadar çok kolay para kazanan insan var ki çevremizde. Bu paraları saçacak yer arıyorlar. İnanmıyor musunuz, komik mi geldi? O zaman biraz daha dikkatli bakın çevrenize. Doğru kişiler, doğru aracılar ve doğru bağlantılar yeter.
Küçük düşünmeyin büyük düşünün BÜYÜK

hocam neden karşı çıkayım, benim de aklıma geldi tabi ama yeni Bilgisayar sınıfı gelmek üzere (son 2 yıldır) söylentisi yüzünden ilçe milli eğitim ve okul müdürlüğü böyle bir yatırıma hiç sıcak bakmıyor. gerçekten zaman ve emek konusunda haklısınız. bu bilgisayarlar yüzünden asosyal bi hale geldim, tenefüs bile yapamıyorum çoğu zaman. Eğer sene sonuna kadar sınıf yenilenmezse yazın bunu yapmaya çalışacağım ama burdaki ilk yılım ve yeterli çevreyi henüz edinemedim.. neden olmasın

laboratuarların yenileneceği duyumunu aldım.ilçe milli eğitim müdürüyle konuştum.laboratuarla ile ilgili ille konuştu.ertesi gün karşılaştığımızda değişecek okulları ve sayılarıda belirtti.15+1 labımız geldi gelecek.bizim okula sayı az geldiği için bir 15+1 daha ilave edilmesi söz konusu ayrıca.sıkın dişinizi az kaldı kurtuluyoruz.arkadaşlara tavsiyem.bu labında eskiyeceğini ve ne zaman yeni bir labın geleceğini bilemeyeceğimiz için.internet kafe gibi kullanmaktan tutun yasal olarak mümkün olan her şekilde laba gelir sağlamaya çalışalım.her fikre açık olalım.2 yıl sonra garantileri bitince labı ayakta tutmak için inanılmaz sıkıntılar çekmek yerine şimdiden bir önlem almak gerekli.dökülmüşbir labı almak ve ayakta tutmaya çalışmak hiçkolay değil.bu yüzden işi başından planlayarak yapmak lazım.olurki yerimiz değişir bizden sonra gelen arkadaş bize bir hayır dua etsin yeter.okula ilk geldiğimde birde askerden geldiğim zaman vardı tabi :).klavyesi faresi olmayan pclerle karşılaşmak hiç hoş olmamıştı.

Geri