Bedelli askerlik zorunlu hizmet hakkında

Kodla Büyü

mgk_42

Site Gezgini
Arkadaşlar bedelli askerliği (21 gün) bu yaz hallettim. Fakat sorun şu 2021 haziran iliçi ile tayin dusunuyorum. Mebbise baktığımda zorunlu hizmet bitiş tarihi 08/10/2021 olarak görünüyor. Bedelli askerlik yüzünden bir sene daha zorunlu hizmet uzayacak mı? Başka bir çözümü olabilir mi?

Klavuz yayınlanınca ancak bunu söyleyebiliriz. Şu an için konuşmak adına erken...

Haklısnz ama 30 eylül baz alinirsa 8 gun icin mağdur olmak çok tuhaf bence. Ve de benim gibi onca insan vardır

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 24-3 zorunlu hizmetin tamamlanmasına 6 aydan az süresi kalanlar zorunlu hizmeti tamamlamış sayılır.
Yani tamamlamış sayılacaksınız hocam tayin istemenizde hiç bir sıkıntı yok.

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 24-3 zorunlu hizmetin tamamlanmasına 6 aydan az süresi kalanlar zorunlu hizmeti tamamlamış sayılır.
Yani tamamlamış sayılacaksınız hocam tayin istemenizde hiç bir sıkıntı yok.

öyle bir madde yok hocam. o madde zorunlu yaparken özür gurubuyla zorun olmayan bir bölgeye gelip daha sonra özrü ortadan kalkanlar için var. 6 aydan az kaldıysa tekrar zorunluya gitmesinler diye. yoksa zorunlu hizmette çalışırken 6 aydan az kaldı, hadi bakalım sen git demiyorlar.

Haklısnz ama 30 eylül baz alinirsa 8 gun icin mağdur olmak çok tuhaf bence. Ve de benim gibi onca insan vardır

1 gün için tayin kaçırıp 1 sene daha aynı yerde kalanlar oldu hem de bir hayli fazla kişi. Dolayısıyla klavuz yayınlanmadan net bir şey söylemek imkansız...

Cevaplar için teşekkürler. Ama eğitim öğretimi aksatmadan gidip geldiğim bir durum ekstra olarak il merkezi dahi zorunlu hizmet olan bir bölgede bulundum. Evde yada deniz kenarında tatilimi yapacağıma 21 günlükte olsa askerliği hallettim bence düzenleme getirilmesi gerekn bir durum.

Geri