Beceri Eğitimi Grup Sayısı

Kodla Büyü

bas_kan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar bir konu hakkında yardım isteyeceğim.
Eylül ayında 17 öğrenci ile 2 grup 12.sınıf öğrencimiz vardı. Koordinatörlükte 24x2=48 olarak hesaplandı. Kasım ayında bir öğrenci nakil isteyip gittiğinde grup sayısı 1e düşer mi?
Düşmez diye biliyorum ama resmi olarak bir kaynak, yönetmelik var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Normalde mevzuat derki birinci dönem sonuna kadar değişiklik yapılmaz, ikinci dönem yeniden değerlendirilir der. Normalde İkinci dönem düşmesi gerekir.
10 saatlik şefliği eklenmemiş gibi onu da eklerseniz 34 saat koordinatörü yükü olmadı lazım.

Normalde mevzuat derki birinci dönem sonuna kadar değişiklik yapılmaz, ikinci dönem yeniden değerlendirilir der. Normalde İkinci dönem düşmesi gerekir.
10 saatlik şefliği eklenmemiş gibi onu da eklerseniz 34 saat koordinatörü yükü olmadı lazım.
Hocamın dediği doğru. Dönem sonuna kadar değişiklik olmaz. Dönem sonu yeniden hesaplanır. Ama koordinatörlük ders yükü bulunurken alan ve atölye şeflik saatlerini de eklemenizde fayda var.

Grupsuz İşletme ders yüküne 24 saate ilave olarak 10 şeflik ve 6 saat dal şeflik ücretlerininde eklenebildiğini biliyorum, peki okul idaresi bunu ekliyor mu, bizde şuana kadar hiç kullanılmadı da genel durum nasıl merak ettim?

Şeflikleri ekliyoruz normalde koordinatörlük yüküne. Benim sormak istediğim koordinatörlük grup sayısı nasıl değişir 1 öğrenci giderse

Şeflikleri ekliyoruz normalde koordinatörlük yüküne. Benim sormak istediğim koordinatörlük grup sayısı nasıl değişir 1 öğrenci giderse
Öğrenci sayısı sınırda ise ve nakil giden 1 kişi olursa bu durum 1. Dönemde ise dönem sonuna kadar mevcut hali ile devam eder. 2. Dönem başı eksik grup sayısına göre yeniden dağıtım yapılır. Durum 2. Dönem icinde olursa yine dönem sonuna kadar mevcut durum devam eder. Öğretim yılı biter.

Öğrenci sayısı sınırda ise ve nakil giden 1 kişi olursa bu durum 1. Dönemde ise dönem sonuna kadar mevcut hali ile devam eder. 2. Dönem başı eksik grup sayısına göre yeniden dağıtım yapılır. Durum 2. Dönem icinde olursa yine dönem sonuna kadar mevcut durum devam eder. Öğretim yılı biter.
Ben de böyle biliyorum hocam. Ama elimde herhangi bir yönetmelik genelge yok. Varsa paylaşabilirmisiniz?

Geri