Bbnet okulda açılmıyor. (Meb engeli kalktı)

Kodla Büyü
Sayfa goruntulenemiyor uyarısı sabahtan beri

Tek sonuç Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin birlik olmasını bakanlık yetkilileri istemiyor.

Arkadaşlar Bbnet Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi değil.

Elimizden geldiğince esnek davranmaya gayret gösteriyoruz. Mecbur kalmadıkça forumda gözükmüyoruz bile.

Bbnet in esnek olmayacağı alanlar ise belli: genel ahlak kuralları, devlete, millete, inanca olan sataşmalar, dolandırıcılık amaçlı paylaşımlar ve spam mesajlara tahammülümüz olamaz.

Bununla birlikte ister katılırız, ister katılmayız, doğru ya da yanlış bulabiliriz ama MEB 'in uyguladığı güvenlik politikalarına yokuş yapmakla elimize bişey geçmez.

Yanlışı düzeltmek bir başka yanlışa imza atmakla olmaz.

Kamu kurumlarındaki bilgisayarlara vpn kurulduğu sürece MEB in de tavrını sertleştireceği ve daha sert güvenlik politikları uygulayacağı aşikar.

Bize gelince;

Kamu yararına ayda bi ton sunucu kirası ödeyerek bbnet ailesinin birlikteliğinden gurur duyuyoruz hepsi bu.

Şimdi bbnetin MEB de yasaklanmasından biz mi zarar gördük, 120 bin üyemiz mi? binlerce öğrencimiz mi?

Herkes bi zahmet oturup düşünsün.

Keşke toplam faydaya bakabilsek...

Bir hatırlatma da bbnet sitemize üye bakanlık yetkilisi arkadaşlarımıza:

Şu an için neden engellendiğimizi bilmiyoruz, söylerseniz seviniriz. bizim göremediğimiz kuralsız bir durum var ise bu sizden çok bizi rahatsız eder.

Ama şu anda asıl cezalandırılan kısım binlerce hocamız.

İyi forumlar dilerim.

Bu çok üzücü bir durum umarım geri dönülür bu durumda
Arkadaşlar Bbnet Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi değil.

Elimizden geldiğince esnek davranmaya gayret gösteriyoruz. Mecbur kalmadıkça forumda gözükmüyoruz bile.

Bbnet in esnek olmayacağı alanlar ise belli: genel ahlak kuralları, devlete, millete, inanca olan sataşmalar, dolandırıcılık amaçlı paylaşımlar ve spam mesajlara tahammülümüz olamaz.

Bununla birlikte ister katılırız, ister katılmayız, doğru ya da yanlış bulabiliriz ama MEB 'in uyguladığı güvenlik politikalarına yokuş yapmakla elimize bişey geçmez.

Yanlışı düzeltmek bir başka yanlışa imza atmakla olmaz.

Kamu kurumlarındaki bilgisayarlara vpn kurulduğu sürece MEB in de tavrını sertleştireceği ve daha sert güvenlik politikları uygulayacağı aşikar.

Bize gelince;

Kamu yararına ayda bi ton sunucu kirası ödeyerek bbnet ailesinin birlikteliğinden gurur duyuyoruz hepsi bu.

Şimdi bbnetin MEB de yasaklanmasından biz mi zarar gördük, 120 bin üyemiz mi? binlerce öğrencimiz mi?

Herkes bi zahmet oturup düşünsün.

Keşke toplam faydaya bakabilsek...

Bir hatırlatma da bbnet sitemize üye bakanlık yetkilisi arkadaşlarımıza:

Şu an için neden engellendiğimizi bilmiyoruz, söylerseniz seviniriz. bizim göremediğimiz kuralsız bir durum var ise bu sizden çok bizi rahatsız eder.

Ama şu anda asıl cezalandırılan kısım binlerce hocamız.

İyi forumlar dilerim.
üzü

işte bilime paylaşıma bilgi çoğaltmaya verilen değer bu kadar!

yazık ya. Bu ülke gelişmez. Bu site idare sorunların girderilmesindeki 1 numaralı site. Okulun teknik işleyişindeki sorunların giderilmesindeki 1 numaralı site. Bir akıllı tahta çalışmasa ilk buraya soruyoruz. dys sidir teknik java vb. problemler hep burada çözümü, bt sınıflarının çözümü, yazıcı problemleri hep burada çözülüyor.

Faydalı içerik paylaşımları hep buradan dönüyor. Eba ile ilgili sorunlar, genel altyapı ve internet sorunları, fatih ağı ve işleyişi ile ilgili sorunlar ve yazmakla bitmeyecek her şey burada. ben mebin eğitim sistemine faydalı bir iş yaptığını düşünmüyorum. Baştaki akıllılarda zerre teknolojiden paylaşımdan ve yardımlaşmadan anlayan dahiler değil biliyoruz. kasıt arıyorum bazen bilerek mi yapılıyor acaba diyorum.

Filtreyi aşacağım diye uğraşıp didinenlere, filtreyi aştım diye cazgırlık yapıpta bana da bana da diyen arkadaşlara ithaf olunur. Yazık olmuş, @sertokus a katılıyorum, teknik anlamda ve okul işleyişi ile ilgili her alanda mutlaka bir çözümün olduğu bu dev kütüphaneyi harakiri yaparak bu hale düşürdük maalesef

Art niyetliler olacaktır her zaman, e biz de forum yöneticilerine yardımcı olalım, bu kişileri şikayet edelim, forum yönetimi bu kişileri ya da mesajlarını engelliyor zaten.

Sevgili @logox

biz sizi buradan banlasak, başka bir yerde bu paylaşımı gene yapacaksınız bunun engeli olamaz.

Yaptığınız paylaşımların özüne inecek olursak, teknik olarak yol ve yöntem öğretiyor. Buna da bilişimci gözüyle bakınca sorun yok.

Uyarı vermedik doğru. Sebebi de şuydu: bbnet üyeleri mağdur olmasın, gerekirse üyeliğimi ve mesajlarımı silin demiştiniz.

buna açıkça ifade eden bir üyemiz durumun farkında demektir. ayrıca uyarmaya gerek kalır mı? bizde ne uyardık ne de banladık. yine banlamıyoruz.

bu iyi niyetimiz neden?

sizin gibi kapasiteli bir üyemiz pek tabiki çok farklı konularda diğer forum üyelerine yardımcı olabilir. bilgi paylaştıkça çoğalır. biz sizden bunu bekliyoruz. başka paylaşımlar yapın, farklı konularda da yararlı olun. bilen bilgisini artırsın, bilmeyen öğrensin. kötü mü olur?

meb engelini aşmak için yöntem anlattığınız bir twitter hesabınız var. isteseniz bir de web sitesi kurar buradan paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. bbnet te paylaşmasınız da isteyen bir şekilde size ulaşır zaten.

bu yönüyle bakıldığında paylaşımlarınızın hırsının bbnet ten çıkarılmasından başka bir şey yok.

siz yararlı bulduğunuz için paylaşırken, MEB zararlı bulduğu için engelliyor. ama engellediği siz değil, bbnet üyeleri olmuş oluyor.

MEB in yapması gereken tek şey bbneti yasaklamak değil, güvenlik alt yapısını iyice güçlendirmek olsa gerek.

bu komik kısır döngü içerisinde bizim ne size ne de MEB yönetimine diyecek sözümüz yok:)

şimdi siz paylaşımı bırakın, bir başka üyemiz başlasın, MEB de gene bbneti engellesin. bu işin trajikomik olmasından başka izahı yok.

Kıymetli üyelerimiz;

internet bbnet ten ibaret değil. ancak bbnetten bir şekilde faydalanan yüz binlerce üyemizin mağdur olmaması için

lütfen bizleri habire MEB ile karşı karşıya getirmeyin. bizim ne MEB ile bir derdimiz var, ne de başkasıyla.

Okuldan nasıl meb hattını aşarız diye bir paylaşım yapıyorsanız bu forum kurallarına aykırıdır. metafor hocam zaten ayrıntılı yazmış. Benim yaptığım ya da şikayet etmek yöneticilere iş buyurmak değildir. İlk önce bunun farkına varın. Benim amacım metafor arkadaşımızın yazdığı gibi bilgiye okuldan ulaşmak. Bbnet gibi de maalesef yok. Hee, bbnete okuldan giremezsem açar telefonu telefondan girerim. Mebin ne yaptığı umrumda olmaz. Ama burayı okuldan kullanan, birşeyler öğrenmek isteyen öğrencilerimiz de var. Google'de bilişimle ilgili bir arama yaptığında direkt buraya geliyor öğrenci. En iyi öğrenme de kişinin kendi araştırması olduğuna göre siz bunu engelliyorsunuz. Bilmem farkına varabildiniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sosyal medya üzerinden yaptığımız paylaşımlar vakit buldukça listeden sıradan yaptığımız paylaşımlar. maalesef bunların arasına kaynayıp gitmişler. bizim de size bir küskünlüğümüz yok hocam. dilerseniz farklı paylaşımlar ile yararlı olun kalın, dilerseniz iletisim@bilgisayarbilisim.net adresimize üyelik hesabınızın silinmesi yönünde talep iletin. Eğer tercihiniz ayrılmak yönünde olacak ise: Talebiniz tarafımıza ulaştığında üyelik hesabınızı silebiliriz. sevgiyle kalın @logox

Bakanlığa mail yoluyla talebimizi ilettik. umarız ki yarın bbnete mebden giriş yaptığınızda dönüşünü görmüş oluruz:) @bilgisayar51

Geri