BBNET Hosting servisi açalım mı?

Kodla Büyü

BBNET Hosting servisi açalım mı?

• Evet açalım

Oy: 47 79.7%
  • Hayır gerek yok

Oy: 12 20.3%

• Kullanılan toplam oy
    59
  • Anket kapatılmış .

metafor

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

BBNET sunucularında hosting hizmeti verelim mi?

Şu an düşüncemiz sınırlı sayıda üyemize belirli bir alanı ayırmak şeklinde. Dilerseniz önemli dosyalarınızı muhafaza eder, dilerseniz blog açabilir, dilerseniz öğrencilere ucuz domainler aldırıp web tasarım dersleri işleyebilirsiniz.

Taslak Plan:

Bireysel Hosting:
500 Mb alan
1 adet domain
5 adet subdomain
5 adet eposta
1 adet ftp
10 Gb trafik
Ücretsiz SSL
Cpanel
Haftalık Yedek
Ücret: 50 TL Yıllık

Reseller Hosting (Öğretmen ve Öğrenci Paketi)
1.5 GB alan
10 adet domain
10 adet subdomain
20 adet eposta
3 ftp
30 Gb trafik
Ücretsiz SSL
Cpanel
Haftalık Yedek
Ücret: 100 TL Yıllık

Anketimize katılır ve daha önemlisi görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Biz de sizden alacağımız cevaplara ve beklentilere göre hosting servisi açıp açmamaya karar vereceğiz.

Son düzenleme:
Amacı öğrencilere sunucu, panel, web tasarım, eposta servisi kurulumu gibi eğitim vermek olan arkadaşlar öğrencilere subdomain verip kendi sitelerini tasarlama imkanı da verebilir. böylece tek bir alan adı yeter.

Reseller Hosting (Öğretmen ve Öğrenci Paketi) alırım hocam. (BİLSEM'de kullanmak için.)

web sitesi olan ve web tasarımı eğitimi veren hocalarımızın görüşlerini bekliyoruz:)

ben yıllardır bu iş için guzelnet ten hizmet alıyordum. ortaokula geçince paketi küçülttüm kendim kullanıyorum.
bbnet ailesi olarak böyle birşeye herkes katkı sunar diye düşünüyorum.
okullardaki öğrencilerimize ayrı ayrı domain aldırıp reseller hosting üzerinden paket paylaştırmak daha doğru olur diye düşünüyorum.
örneğin sınıf 20 kişi ise 20 domain ile birlikte kişi başı 300 mb ile 500 mb arası bir paket alınca 1 sene içinde öğrenciler çok güzel işler ortaya koyuyorlar. ben yıllardır bu yöntemi kullanıyorum.
her işlediğim dersin sonucunu kendi sitelerine uyguluyorlar ve sonucu heryerde de paylaşıyorlar bu da harika motivasyon sağlıyor.
BBNET yaparsa kallavi olur :)

ben yıllardır bu iş için guzelnet ten hizmet alıyordum. ortaokula geçince paketi küçülttüm kendim kullanıyorum.
bbnet ailesi olarak böyle birşeye herkes katkı sunar diye düşünüyorum.
okullardaki öğrencilerimize ayrı ayrı domain aldırıp reseller hosting üzerinden paket paylaştırmak daha doğru olur diye düşünüyorum.
örneğin sınıf 20 kişi ise 20 domain ile birlikte kişi başı 300 mb ile 500 mb arası bir paket alınca 1 sene içinde öğrenciler çok güzel işler ortaya koyuyorlar. ben yıllardır bu yöntemi kullanıyorum.
her işlediğim dersin sonucunu kendi sitelerine uyguluyorlar ve sonucu heryerde de paylaşıyorlar bu da harika motivasyon sağlıyor.
BBNET yaparsa kallavi olur :)

@inikat hocama ve şu ana kadar yorumlarıyla destek sunan hocalarımıza, üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Konuyu enine boyuna değerlendiriyoruz şu an. Malumunuz sorumluluk isteyen, ciddiyet gerektiren bir konu.

BBNET in çok kıymetli üyeleri ve öğrencilerimiz için fayda sağlayacağına inandığımız yönteme karar kıldığımızda başlayabiliriz.

Şimdi fikrimi söylemek istersem bir çok hosting firması rekabet içerisinde ve bunlardan biride benim. Hosting firmasında yarı ortaklık gibi çalışmaktayım ve inanın iş okullara uygun fiyat verip kurulmasına gelirse ne denli iyi yaklaşan olur orası meçhul.

Şimdi fikrimi söylemek istersem bir çok hosting firması rekabet içerisinde ve bunlardan biride benim. Hosting firmasında yarı ortaklık gibi çalışmaktayım ve inanın iş okullara uygun fiyat verip kurulmasına gelirse ne denli iyi yaklaşan olur orası meçhul.

Bu işin ticaretini yapanların penceresinden bakınca rahatsızlık verebilir elbette. Ancak rakamları incelediğimizde, söylediğiniz gibi ciddi bir rekabet var.

Yukarıya yazdığımız taslak plan ile diğer hostingler arasında uçurum yok.

Bu nedenle BBNET i tercih edecek arkadaşların amacının kar etmek olacağını sanmıyorum.

Bizim sağlayacağımız fayda öğrencilerden yana olacak. Vereceğimiz reseller hesaplar muhtemelen imece usulü öğrenciler arasında pay edilir, veya hocalarımız karşılar.

metafor hocam, benim 10 sitelik bayi hostingim var. php, asp.net destekli ve limitsiz kapasiteli. Siz de uygun görürseniz ben de isteyenlere ücreti karşılığında yardımcı olabilirim. Malumunuz hosting ücretleri de baya arttı. 2-3 site için bayi hosting kullanmamın çok anlamı da kalmıyor. Bu hafta sınavlardan, not girmelerden dolayı yoğunum. Ama bayram haftası hostingin özelliklerini, istediğim ücreti burada paylaşabilirim forum yöneticilerinin izni olursa.
Bir de meslek lisesi öğrencilerinin wordpress öğrenmesi için bir düşüncem var, şu yoğunluğu atlatınca onu da arkadaşlarla paylaşmayı düşünüyorum.

amaç bir yandan öğretmenin işini kolaylaştıralım bir yandan bbnet e destek olalım ise mantıklı.
ama kesinlikle ucuz değil.
yıllık 300 tl gibi bir fiyata her şeyi limitsiz cpu limiti %80 olan bir reseller alınabiliyor.
kebirhost gibi sitelerden yıllık 10 tl fiyata benzer özelliklerde bireysel hosting alınabiliyor.
bunlar varken fiyatlar biraz pahalı.

Geri